ZEMANPRIMA
26.4.2021
Kategorie: Politika

Čuk a Gek u Vrbětic aneb tak jsme se zase jednou celkem trefil

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Nebudu skrývat, že jsem včerejší Zemanův projev očekával s napětím a o víkendu jsem se vyčerpával dlouhými intelektuálními rozhovory se svým kamarádem JakuPem, který přijel na návštěvu, o tom, co asi zazní. Tvrdil jsem, že Zeman bude především apelovat na odtajnění zprávy z vyšetřování, což se v podstatě vyplnilo. Ale celý projev obsahoval spoustu dalších zajímavých věcí, takže si to dneska probereme. 

 

Za nejdůležitější považuju to, že podle Zemana zpráva BIS neobsahuje ani slůvko o tom, že by měli nějakou fotečku Čuka a Geka u Vrbětic. Vlastně vůbec nevědí, jestli borci přišli a pokud ano, jak to udělali. Zeman řekl, že se prověřuje možnost, že je tam vzal sám šéfík firmy Imex. Což by byla slušná bomba sama o sobě – představte si to zděšení na všech úrovních, že Rusko už dávno infiltrovalo všechny naše zbrojní firmy… koneckonců mělo by to logiku – čeho chcete dosáhnout kamarádstvím s vrátným že? Lepší je kamarádit s generálním ředitelem. 

Každopádně je vidět, že ani hlava státu, poté co si přečetla tajné materiály, nezjistila z nich nic jiného, než co jsme věděli my všichni. Spousta podezření, spousta keců, ale tak málo použitelného, že si klidně mohl dovolit na kameru pochybovat. 

Takže jsme se od Zemana na plnou hubu dozvěděli, že celá záležitost se zakládá na “důvodném podezření”, že právě tihle dva z podstaty své skřípalovské osobnosti tady něco udělali, protože když někam jedou, tak se prostě musí něco stát. Jinak je všechno zcela a úplně na vodě. Zeman také řekl, co si myslí o e-mailech, kterými se naši agenti nahlásili do Vrbětic. Že by chtěl vědět, kdo byl adresát tohoto mailu. 

Možná jsem to tak pochopil jenom já, ale měl jsem z toho celého dojem, že Zeman se sice trochu jistí, kdyby BISka ještě měla něco v záloze. Neví, jestli neexistuje ještě nějaká tajnější zpráva s dalšími fotkami, jestli si vrchní čučkař neschovává něco dalšího pro Kundru a tak pro jistotu připustil i druhou možnost.  Ale když popisoval čučkařskou verzi, nešetřil slovem “údajně”.  Ale na druhou stranu to vypadalo, že je celkem přesvědčený, že z toho nic nebude. Nic se nevyšetří, nic dalšího na povrch nevypluje a nakonec zůstane pachuť toho, že BISka u nás dělá politiku. 

K tomu všichni neumětelové v opozici zjistili, kolik máme doopravdy na velvyslanectví v Rusku lidí a že jejich bubnování do útoku dopadlo o dost jinak než si představovali a teď jejich hloupost a neinformovanost vyšla najevo. Tohle bychom neměli zapomenout, stejně jako bychom neměli zapomenout vládní tanečky. 

Jestli jsem to pochopil správně, BISka vydala svojí zprávu, tu dostala policie a ta teď vyšetřuje. Až teď. V roce 2021. Začala s tím před třemi týdny. Na základě toho, že Čuk a Gek spali v ostravském hotelu a jednoho mailu. Vyšetřovatelům tohle nezávidím. Šest let po výbuchu, který rozmetal úplně všechno do mrtě. Po dlouhém pyrotechnickém čištění okolí. Jasně, rozhodně najdou něco, co všichni před nimi přehlédli. 

Ale… 

Sakra to se Hamáček s Bociánem podělali z takové zprávy? Důvodné podezření o ničem… Nebo se fakt počítalo s tím, že se stane něco dalšího? Že někdo svolá sněmovnu, udělá nějaké politické haló a Respekt poslouží jako rozbuška? Podobných zpráv tady od čučkařů bylo už hodně a všechny zapadly,  Zeman, Babiš i Hamáček se jim vysmáli a nic z toho nikdy neplynulo. Proč to tentokrát bylo jinak? Někdo nařídil přitvrdit?  Nebo náš oligarcha miliardář prostě dostal záchvat paniky? Nebo neměl na výběr, protože zpanikařil Hamáček a hrozil mobilizací celého Aspenu? Tohle nemáme rozklíčované a než hodíme hlas do urny, měli bychom v tom mít co nejvíc jasno. 

Zeman při projevu vypadal celkem klidně, uvolněně, byl ve svém živlu, mluvil opatrně, aby se do něčeho nezapletl (jako Babiš s útokem na zboží), ale jinak si ponechal dost prostoru na to, aby mohl brzy říci, že to celé byla kravina a jen si pro jistotu připouštěl možnost, že ještě něco vyplave, tak aby případně nevypadal jako blbec. Svojí výzvou ke zveřejnění zároveň Zeman dostal do pasti Koudelku. Když nic nezveřejní, budou si všichni myslet, že je to blbost, když zveřejní, všichni se dozví, že to blbost fakt byla. 

Stále ještě nevylučuju, že se něco stane na Ukrajině. Putin totiž udělal svojí obvyklou “kravinu”. Dělá gesta dobré vůle a stahuje jednotky. Nikde není řečeno, že se Ukrové o něco nepokusí. Koneckonců když tam navozili takové techniky, možná by stálo za to se o Donbas pokusit… Putin by mohl reagovat pozdě…  Pak bychom se samozřejmě vrátili k americkému požadavku na výrobu záminky, aby pak přes naše území mohla létat zásobovací letadla NATO. 

Každopádně přátelé… vidíte jak je práce všech těch Aspenů a podobně mizernější a mizernější? Oni už neumějí ani vyrobit pořádnou konspiraci. Nejsou schopní si poskládat časový sled událostí, prostě je to stále větší šlendrián. Když vidím, jak to chodí v tajných službách a u premiéra, děsím se, jestli to stejně nevypadá i v Dukovanech. Abychom si nakonec vroucně nepřáli, aby žádná jaderná  elektrárna raději nebyla.. 

V přímém přenosu vidíme, že se stále více perou o moc, stále více se derou na výsluní a čím méně to umějí, tím víc jsou si sebejistí svou věcí. Každým dnem sledujeme, jak jsou stále více odtržení od reality a pokud s ní jsou konfrontovaní, čumějí jako vrány. Případ naší ambasády v Rusku je krásný případ. Všichni rusobijci mysleli, že vědí, že tomu rozumí, ale přitom po Targusovsku mleli hovna. Teď tu máme kupu vyhoštěných diplomatů, co nemají kde bydlet a původně velcí páni, co se producírovali v oblecích, teď mají na ambasádě rozpis na mytí hajzlů. A Rusové na ambasádě u nás? Nic, pohoda, žádný problém. 

Zeman vypadal, že očekává přesně tohle… prasknutí velké bubliny a kdo bude připraven, ten vyhraje. Vlastně je to takové symptomatické. Politicky to celé dopadlo přesně podle čučkařské zprávy. Akce byla zpackaná, bomba vybuchla dřív a nadělala obrovské škody tam, kde neměla.  Teď jsme těsně po výbuchu a jediný Zeman si pyrotechnicky nechal odstup a jako první zhodnotil skutečnou situaci a ne nějaké novinářské domněnky z dálky.  Ještě nějakou dobu nebude možné nic dělat, protože nikdo neví, co ještě může bouchnout. Ale začíná to vypadat, že se celá ta diverze obrátí proti těm, kteří z ní chtěli těžit… a samozřejmě i proti těm, kteří v panice běhali kolem a nadělali víc škody než užitku. 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Alexandra Sklenková 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Martin Ovsenak 200,- Kč, Jan Nedved 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Miroslav Bojanovský 300,- Kč, Jiří Fridrich 100,- Kč, Oldřich Smejkal 999,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Luděk Tesarčík 200,- Kč, Blahomír Skoupý 444,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Eduard Ezer 500,- Kč, Miloš Zbranek 1000,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Petr Navrátil 100,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Anonym 200,- Kč

Celkem za měsíc: 16 009,- Kč
Vybráno 45.74%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 306 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (42 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
73 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)