crapok
4.8.2020
Kategorie: Historie

Čtyři Dé, smutné zjištění

Sdílejte článek:

IVAN BEDNÁŘ

Před 75 lety 2. srpna 1945 skončila v Postupimi konference tzv. Velké trojky protinacistické koalice druhé světové války.

V zámečku Cecilienhof nedaleko Berlína se Stalin, Roosevelt a Churchill domluvili jak postupovat při obnově Německa. Program obnovy obsahoval tzv. Čtyři Dé. Denacifikace, demokratizace, demonopolizace a demilitarizace.

Jak by asi při uskutečňování těchto plánů dopadla dnešní Česká republika? Po pravdě řečeno dost bídně.

Denacifikace, v našem případě by se jednalo o dekomunizaci, v podstatě neproběhla vůbec. Komunisté, kteří přes čtyřicet let devastovali zemi a její hospodářství, dnes sedí ve vedení Poslanecké sněmovny, ovládají hospodářství, mají mocné posty ve státní správě a dalších orgánech. Jakási „dekomunizace“ prakticky ani nezačala. Nejsme jako oni.

Jediným „výdobytkem“ je zákon o protiprávnosti komunistického režimu a odporu proti němu z roku 1993, ale na ten se nikdo neohlíží. Výsměchem lustračnímu zákonu je pak premiér vlády, bývalý spolupracovník StB s krycím jménem Bureš. S předsedou KSČM se chodí radit vždy před nějakým zásadnějším rozhodnutí.

Demokratizace. Ani v tomto směru na tom nejsme nějak příliš dobře. Konají se sice demokratické volby, ale jejich výsledkem je menšinová vláda, zcela závislá na podpoře a souhlasu komunistů. Čelní představitelé zpochybňují demokratické instituce, porušují zákony, případná rozhodnutí soudních orgánů neberou vážně. Tisk je z velké většiny koncentrován do vlastnictví tří oligarchů (Babiš, Bakala, Křetínský, Dospiva). Premiér Babiš považuje poslaneckou sněmovnu za „žvanírnu“ a evropský parlament za „bandu lenochů a vyžírků.“

Demonopolizace – úplná hrůza. Vláda se úporně snaží komplikovat život malým a středním živnostníkům, pronásledují je daňové úřady a jiné kontrolní orgány, politiky ČSSD jsou považováni za parazity a z úst představitelů vládnoucího hnutí ANO zaznívají hlasy, že nedostatek pracovních sil by se dal vyřešit likvidací středního stavu a nahnáním lidí k mašinám do továren. Vznikají mamutí kartely typu Agrofert (Babišovci) či Agrotrade (Tomanovci).

Nejlépe jsme, zdá se, dopadli v demilitazizaci. Českou (tehdy ještě Československou) armádu zdevastovali již komunisté v dobách, kdy naše jednotky patřili do tzv. prvního sledu při útoku na západní Evropu a počítalo se s tím, že životnost našich vojáků bude velmi malá. Klasický kanonefutr. A tak se majetek vesele rozkrádal a ničil.

Podle plk. Jána Valo, který velel naší účasti ve válce v Iráku, dostali vojáci vozidla Tatra s totálně sjetými pneumatikami, což by při jejich nasazení v poušti znamenalo naprostou katastrofu. Vojáci byli vybaveni nefunkčními radiostanicemi a detekčními trubicemi, na zjišťování míry otravných látek. Saudské Arábii, která stála v čele protiiráckého tažení, prodali ze skladů chemické ochranné masky, které ale byly plesnivé a zteřelé. V zaminované poušti se měli pohybovat v ruských džípech a vejtřaskách místo v chemických obrněných transportérech.

Prý se od té doby hodně změnilo, ale jak ukazují aféry s dnešními nákupy vojenské techniky (transportéry Pandur, letadla CASA atp.) zase až tak moc ne. Peníze, které stát pumpuje do armády, mizejí bůhví kam. I tak svůj závazek NATO 2% HDP na obranu plníme tak tak z poloviny.

Výsledky programu Čtyři Dé, který spojenci kdysi naordinovali poraženému Německu jsou dnes zřejmé. Náš program bohužel selhal. Asi proto je Německo tam kde je, a my také.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč

Celkem za měsíc: 14 083,00 Kč
Vybráno 40.23%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 655 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,09 out of 5)
Loading...
politicon.cz
9 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.