palestine-1184100_960_720
17.5.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

ČT už zase slouží palestinským teroristům

Sdílejte článek:

IVO CERMAN

Po reportáži o sestřelení palestinského věžáku je jasno. ČT nepracuje pro občany ČR, jak má uloženo ze zákona, ale pro palestinské teroristy a divné neziskovky.

Tohle bude jen rychlá zpráva, kterou ale musím napsat. Po poledni zapneme našemu Pepovi televizní pohádku, a co nevidíme! Právě končí polední Zprávy 13:00-13:05 na ČT1 a my sledujeme podivnou reportáž o tom, jak bezcitná izraelská armáda sestřelila věžák v Gaza City. Reportáž se soustředí na to, zda se podařilo zachránit lidi, samozřejmě, že v roli zachránců, jsou Palestinci, pracující pro režim hnutí Hamás, které vládne v pásmu Gazy. V roli zločince je opět Izrael. Ustaraný Palestinec pohlédne do kamery – a řekne, že neví. Kolik lidí se ještě podaří zachránit. Teprve jaksi mimochodem zazní, že ve věžáku mělo kanceláře velení „vojenského křídla“ Hamásu.

O lidských štítech aneb, kdo ve věžáku sídlil?

Mimochodem, je snad Hamás nějaká drůbež? To si za 30 let od Listopadu 89 nedokázali za státní peníze v ČT zjistit, že výraz „military wing“ znamená „ozbrojené složky“? Je to výraz pro armádu, užívaný v případě armád takovýchto nestátních aktérů, jako je teroristická organizace Hamás.

Ve věžáku prostě sídlilo vojenské velení Hamásu, které odtud řídilo útoky na izraelské civilisty. Tj. oni úmyslně zabíjejí civilisty. V reportáži to ovšem vyznělo, jako by na civilisty útočil úmyslně Izrael. Obětí mezi civilisty je prý totiž mezi Palestinci více, jak zaznělo na začátku, zbytek ať si divák domyslí. Tedy z výsledku máme odvodit úmysl. Jim nedochází, že Hamás úmyslně umisťuje vojenské cíle mezi civilní objekty, aby docílil obětí mezi civilisty? Při minulých válkách odpalovali rakety z místa před školou, nebo měli sklady zbraní uvnitř hustě obydlených čtvrtí. Také nemají žádný systém krytů pro civilisty, jako má Izrael. Miliardy od EU a od Kataru a od USA užívají na jiné cíle. Hamásu vyhovuje mít civilní oběti, protože existuje síť bezskrupulózních médií, jako je naše ČT, která takové příběhy civilních obětí vyloží přesně v tomto duchu: jako důkaz o izraelském úmyslu.

Agentura AP: oběť, nebo spolupachatel?

Pak nám ovšem ČT sdělí, že ve věžáku měla kanceláře tisková agentura Associated Press (AP). A taky Al Jazeera. Podají to takto: i přesto, že ve věžáku měla kanceláře AP a Al Jazeera, Izrael podnikl na budovu útok. Ten Izrael je ale proradný, že? Následují opět emotivní projevy arabských zaměstnanců AP do kamery.

Jelikož od ČT se o takových věcech člověk nic nedozví, zjistil jsem si o tom něco teď sám. Šlo o věžák Al-Jalaa v Gaza City, sestřelila ho izraelská armáda včera, v sobotu 15. 5. Izrael civilisty předem varoval, že budovu zasáhne, aby předešel ztrátám na životech civilistů. Ředitel AP pan Gary Pruitt na to v sobotu reagoval lživým prohlášením, že prý vůbec netušili, že s nimi v budově sídlí Hamás. Řekl: „AP’s bureau has been in this building for 15 years. We have had no indication Hamas was in the building or active in the building. This is something we actively check to the best of our ability.“ Následně ve vlastních zprávách vyrobených pro média vylíčili izraelský útok tak, jako by byl neoprávněně rychlý. Izrael prý ohrozil životy jejich zaměstnanců a také reportérů na volné noze, tj. Palestinců, od kterých kupují propagandistická videa, která pak posílají do médií jako by šlo o objektivní zpravodajství.

Pan Garry Pruitt buď přiznal, že AP je jako informační agentura zcela neschopná, protože za 15 let nezjistila, že v kanceláři vedle nich má sídlo vojenské velení Hamásu, nebo svým prohlášením zastírá, že o tom věděli celou dobu a vědomě s Hamásem spolupracovali.

Samozřejmě je tu i Al Jazeera z Kataru, ze státu, který je vedle EU největším finančníkem Hamásu. Myslíte, že tato TV společnost taky nevěděla, že vedle nich v budově sídlí teroristi, které financuje jejich vlastní katarská vláda?

A co si myslet o ČT? Ty záběry převzala očividně od externího dodavatele. V rohu bylo nějaké arabské jméno, ale nezaznělo, od které agentury to převzali. Možná šlo o jednoho z „reportérů na volné noze“, kteří dodávali vysoce objektivní materiál pro AP? Naše ČT má dlouhou historii spolupráce s takovými subjekty. Už od dob slavného reportéra Petra Zavadila, který se nedávno vrátil na obrazovku ČT. Teď má sice ČT v Izraeli stálého zpravodaje Davida Borka, který tuto reportáž očividně nedělal. Je to kvalitní novinář. Nikde nebyl žádný mikrofon s logem ČT, nic, co by naznačovalo, že jde o dílo jejich reportéra. Bylo to převzato bůhvíodkud.

Zrušme Českou televizi

Takto pracuje veřejnoprávní ČT. Pan generální ředitel nám místo věcného zpravodajství už odloňska vnucuje nechutné reklamy na pornodokument V síti. Sliboval dokonce záběry „penisů pedofilních predátorů“ a dokonce i „červenou dírku“. My nechceme vidět vaši červenou dírku, pane generální řediteli, my chceme, aby veřejnoprávní televize sloužila občanům. Jestli to nejste ochoten dělat, tak to zrušme. Proč mít takovou veřejnoprávní televizi, která dělá víc škody, než užitku? Zrušme Českou televizi.

Více zdrojů např. zde , Zde reportáž Reuters – všimněte si, že titulek o Hamásu vůbec nemluví, takže to vypadá jako protiprávní útok na kanceláře mediálních agentur.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Otakar Ježek 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 622,48 Kč
Vybráno 44.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 452 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,59 out of 5)
Loading...
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)