ceska-televize
22.9.2020
Kategorie: Společnost

ČT straší s virem a potom vykládá o ztrátách pivovarnictví

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonVeřejnoprávní ČT se opět předvedla v plné parádě. Nejprve v Událostech opět 15 minut strašila s covidem a pak v tématu Událostí popisovala ztráty, které utrpěl pivovarnický průmysl.

Mediokracie v plné síle – tak bych zhodnotil nedělní Události na ČT. Samozřejmě, dominoval „covid“ a vše, co se kolem něj děje. Vypadá to doslova na „třetí světovou válku“. Česko je na tom nejhůř, vláda „zaspala“. Předseda ODS Petr Fiala prohlásil, že by „vláda měla dělat svou práci“. Což nepochybně dělá, jenom ODS a další opoziční strany dělají i ve věci covidu svou „práci“ a tak se z medicínského či epidemiologického problému stalo všude na světě politikum nejvyššího stupně.

Při zpravodajství o covidu je zřetelně cítit „spodní linka“ informací. Vláda si „neví rady“, občané si „nevědí rady“, tam se nakazilo sto osob (vlastně podle ČT systematicky „onemocnělo“), tam se budou zavírat nemocnice pro návštěvy atd.. Pak se jen tak mimochodem dodává, že „většina pacientů má mírný průběh“. Potom se hodí příběh ženy středního věku, která popisuje, jak jí a jejímu muži bylo špatně. Byla v televizi!

Výborný byl také primátor Prahy Zdeněk Hřib. Nejprve oznamoval, že se v Praze uzavřou střední školy, pak se opravil, že ne – že to špatně pochopil – aby v zápětí prohlásil, že se střední školy stejně zavřou. Potom podle něj je Praha ve stejné situaci jako Itálie na jaře, přičemž hodnotí celková čísla pro Itálii a pro Prahu. Připomeňme si, že Itálie prošla tragickým vývojem na severu země, kde nestačilo pro nemocné vůbec nic a čísla tam v nejvíce postižených regionech byla desetinásobkem čísel, které jsou dnes v Praze. Po přepočtu na počet obyvatel celé Itálie to pak samozřejmě vychází jako v Praze. To je náš pan pirátský primátor – údajný expert na IT, počítat průměry se ale nenaučil!

ČT pak pokračovala, nejprve ve stylu ekonomických ztrát tu a onde. Proboha, když svět postihla skutečně nebývalá pandemie vedoucí k závěrám ekonomik (viz dnešní Izrael), tak se prostě ekonomika propadnout musela a musí. Proto téma ČT o ztrátách pivovarů je právě z onoho soudku. Jistý výčepní prohlašoval, že když se zavřou hospody, bude bez práce. Přitom ČT neustále tlačí na pilu dalších a dalších omezení, a když se hospody nezavřou, bude plno řečí o komunitním přenosu!

Závěr? Česko prošlo jarní fázi epidemie na jedničku a to díky rychlé reakci vlády a pochopení obyvatel. Vyhnulo se italské či španělské cestě. V současné době, kdy smrtnost (hrozné to slovo) klesla podle údajů samotných epidemiologů na desetinu oproti jarní fázi, je další vynucování zákazů a omezování, které by vedly k ekonomickým ztrátám naprosto neodůvodnitelné. Tvrdím jako člověk z „ohrožené skupiny seniorů“. Ve společnosti totiž nejsme jen my, staříci, ale lidé produktivního věku a mladí lidé, kteří mají také svá práva, chtějí práci, chtějí, aby děti chodili do školy a aby se skutečně pokud možno navrátil stav společnosti do normálu. Ve Francii, zemi mnohem více postižené covidem, uspořádali Tour de France s ohromným úspěchem. To jsou příklady hodné následování. Nestrašme se proto 8000 infikovanými za den, kdybychom byli schopni udělat 60000 testů za den, už jsme to číslo měli. Vraťme situaci do normálu navzdory zprávám, které otravují veřejný prostor a v nichž ČT hraje bezesporu prim.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 14 705,00 Kč
Vybráno 42.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 818 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 2,71 out of 5)
Loading...
politicon.cz
6 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.