CTGAZA
17.5.2021
Kategorie: Společnost

ČT: Rakety, Palestinci, Židé a Pekarová

Sdílejte článek:

PETR ŠTĚPÁNEK

stepanekJe to jasné jako facka. Kdyby Palestinci nepálili rakety na Izrael, nebyly by ani žádné izraelské odvetné údery na Gazu, a tím pádem by nebyli ani žádní mrtví Palestinci. Takhle jednoduché to je. Snaha prezentovat tento konflikt jakoby „vyváženě“, že za to tak nějak mohou obě strany rovným dílem, je informační demagogie. A přímo zločin pak je, když Česká televize svoje reportáže z Blízkého východu začíná právě informacemi o mrtvých Palestincích.


A aby to bylo zvláště dojemné, na obrázcích ukazuje mrtvé děti. Ale už tak nějak nedodává, že by stačilo málo a ty děti by nebyly mrtvé, nejen kdyby Palestinci na Izrael rakety nepálili, ale dokonce ani když je na Izrael pálí, protože Izraelci před svými odvetnými údery vždy včas palestinskou stranu varují, kam její úder bude směřovat, takže je čas, aby civilisté vyklidili prostor. Jenže na tom palestinští teroristé z Hamásu či Islámského džihádu nemají zájem. Oni raději nechávají zemřít své děti, aby pak před světovými médii mohli ronit krokodýlí slzy, jací jsou to ti Židé zločinci.

A média, ve své většině bohužel okupovaná pokrokářskými levičáky všech barev a odstínů, na to naskakují. Také Česká televize. Přitom právě ČT má v Izraeli skvělého zahraničního zpravodaje Davida Borka. Poslouchat jeho poučené, zasvěcené a skvěle vyargumentované komentáře je doslova radost. Jenže o výsledné podobě odvysílaného materiálu nakonec rozhodují jíní.

Není to ani zdaleka jediný lapsus, který veřejnoprávní televize produkuje. Zatímco ve zprávách z Blízkého východu ČT za každou cenu vytváří nesmyslnou pofidérní vyváženost, tam, kde by naopak opravdu vyvážená být měla, je zcela jednostranná. Mám na mysli kupříkladu prakticky dennodenní protežování předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové v hlavních zpravodajských pořadech. Neuplyne snad jediný den, aby Pekarové redaktoři České televize nenastavovali mikrofon, aby se mohla vyjadřovat prakticky k čemukoli, co se zrovna šustne.

Zajímavé bude rovněž sledovat, kterak ČT přistoupí k předvolebním debatám. Pojďte se vsadit, že za koalici Spolu nebude v debatách mluvit jedna osoba, nýbrž tři, a za koalici Pirátů a STANu dvě, zatímco jiné volební subjekty budou mít zástupce jediného, ale to samozřejmě pouze v tom lepším případě, protože ustálenou praxí veřejnoprávní televize je, že zástupce pravice (Trikolóra – Svobodní – Soukromníci) dlouhodobě nepouští na televizní obrazovku vůbec. Těch pár naprosto ojedinělých štěků totiž ani nestojí za řeč.

Jedním z hlavních úkolů České televize má dle zákona být „poskytování objektivních, ověřených, ve svém celku vyvážených a všestranných informací pro svobodné vytváření názorů“. Je mi líto, ale tohle zadání naše veřejnoprávní televize neplní ani náhodou.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Otakar Ježek 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 622,48 Kč
Vybráno 44.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 155 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (41 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...
90 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)