15.4.2015
Kategorie: Společnost

ČT: Pegidu podpořil nizozemský populista Wilders. Populista?

Sdílejte článek:

PAVEL JURUTKA 15|04|2015

Máte strach z muslimů? Já jo. A to i přesto, že tady na Valašsku jich zatím moc není. Obyčejný lidský strach z bytostí, které mají úplně a naprosto odlišný pohled na cenu lidského života.

A strach není špatný, strach signalizuje aktivitu a starost. Strach je přirozený, strach vrací lidi do smysluplného středu z vrcholu bláhové opilé sinusoidy, kde se zdá, že svět je plný andělů a něžných motýlích křídel a že stačí nezabít, nepokrást. Nestačí. Nikdy nestačilo a nestačí ani dnes, kdy Evropě vládnou sociální inženýři, kteří se snaží násilím protlačit do společenského dění jejich mantru: nepřirozené a nesmyslné tvrzení, že lidé jsou si rovni. Takové vyjádření je populistické. Lidé si nejsou rovni a respektování tohoto přirozeného faktu a rozumný přístup k rozdílným vlohám, schopnostem a dovednostem lidí, vzájemná výhodnost soužití silnějšího a slabšího nás dovedla až sem.

geert_wilders

Myslím, že lidé prostě mají strach, i když se to často bojí říct nahlas. Pegida, Wilders, LePenová nebo Konvička jsou jen ti, které je slyšet a kteří se nebojí o svém strachu veřejně a adresně mluvit. To v žádném případě nejsou populisté, naopak říkají věci nepopulární, protože hovoří o svém strachu. A hovoří i za mě. Mluvit o Geertu Wildersovi jako o populistovi je manipulativní, plánovité a hloupé. Strašné je, že tak lidmi manipuluje televize, na kterou se ti stejní lidé každý měsíc skládají, jak Rychlé šípy na klubovnu. 

Ono to je přesně naopak: není to vůbec populární. Nakonec populisté Evropě nyní povšechně vládnou. I u nás. Sobotka, Dientsbier, Marxová-Tominová a další. Ti všichni s vidinou vlastního setrvání u moci vám slíbí úplně všechno: zvýší důchody, postaví silnice, začlení nezačlenitelné, zdaní bohaté. Tohle je, vážení redaktoři ČT, ryzí populismus! Není to totiž podloženo reálným výkonem. Namísto starosti o budoucnost občanů, o jejich současnou i budoucí bezpečnost, se starají jen o své setrvání u moci.

Martin Konvička a Geert Wilders hovoří za lidi, kteří mají strach a kteří poslední vývoj vnímají jako reálné nebezpečí pro sebe a mnohem více pro své děti a vnuky. Dělají to proto, že ti doposud velcí političtí hráči to prostě nedělají. Zaplať Pámbu za ně.

ZDROJ: Pavel Jurutka

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 633,00 Kč
Vybráno 36.09%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 39 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...