ct-onctscreen01televize
12.4.2021
Kategorie: Společnost

ČT: Místo aféry GŘ Dvořáka vyrobena aféra Lipovská

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonJe pozoruhodné, jaký majstrštyk předvedla ČT v případě posledního jednání Rady ČT. Na něm se probíral střet zájmů generální ředitele ČT a do budovy se dostavili dva pánové.

ČT předvedla v pořadu Události opravdu „skvělou práci“ na obranu svého generální ředitele. Jednala totiž Rada ČT a na ní se probíral střet zájmů generálního ředitele, s nímž přišla členka Rady Hana Lipovská. Nejde mi o to, zda střet zájmů nastal či nenastal, o tom si může čtenář udělat vlastní úsudek. Na obranu ředitele vystoupil do médií člen rady Zdeněk Šarapatka. Podle něj jde o „vykonstruovaný případ“, kde jde o „směšnou částku 100000 Kč“. Možná ano. ČT však dostála svému profilu „objektivního média“ a z události jednání Rady zmínila jiný problém. Spolu s členkou Rady Lipovskou totiž dorazili „dva pánové“, z nichž se vyklubali ochránci Lipovské, která požádala policii o ochranu.

Události dne 8.4.2021 pak přinesly poměrně dlouhý příspěvek na toto téma – Jednání Rady ČT Senátní komise pro sdělovací prostředky vyzvala policejního prezidenta, aby prošetřil vstup členů sboru na půdu ČT při včerejším jednání její Rady. O tom, že Lipovská obvinila generálního ředitele ČT ze střetu zájmů v něm nepadlo ani slovo. Hlavním tématem byl vstup dvou policistů – ochranky Lipovské – do budovy ČT. V televizním šotu zaznělo, že „obvyklý“ postup je ten, že ostraha objektu je předem informována, že přijdou policisté. Závěrem bylo uvedeno, že Lipovská se mohla dopustit jakéhosi „přestupku“.

Nyní je na místě uvést téma, s nímž Lipovská vystoupila na jednání Rady ČT. Členka Rady České televize (ČT) Hana Lipovská se ve středu postarala o rozruch na jednání Rady. Po zahájení, na nějž se dostavila s údajně přidělenou policejní ochrankou, uvedla, že generální ředitel ČT Petr Dvořák se nachází v těžkém konfliktu a střetu zájmu kvůli jeho dlouholeté majetkové účasti a spoluvlastnictví počítačové firmy Gopas. Podle ní tím porušuje zákon o České televizi a zákon o střetu zájmů. Rada ČT uložila Dvořákovi, aby možný střet zájmů vysvětlil.

O tom ale ČT v Událostech neřekla vůbec nic. Věnovala ale desítky vteřin svého drahocenného a námi placeného času podezření, že Lipovská spáchala jakýsi „přestupek“. Považuji to za majstrštyk z dílny propagandy ČT, na němž se podílejí známí to „borci“ moderující o průběhu různých kauz končících u soudu. Samozřejmě, někdo ale musel vydat pokyn, aby se v Událostech nehovořilo o tématu sdělení Lipovské, ale o tom, zda její policejní doprovod nezpůsobil „újmu“ na právech ČT. Argument, že přítomnost policistů v budově ČT je ohrožením nezávislosti veřejnoprávní televize, je doslova „skvostem“ v dílny propagandistů ČT.

Faktem je ale například i to, co musí konstatovat každý pravidelný divák Událostí. S nástupem nových členů do Rady ČT se ve zpravodajských pořadech objevuje násobně více zpráv o postoji SPD, strany, kterou ČT více méně ignorovala. To byl jeden z požadavků nových členů Rady, aby všechny politické strany zastoupené v poslanecké sněmovně, měly spravedlivější přístup do zpravodajství a publicistiky. Nicméně, na propagandistickém směru publicistiky ČT to nezměnilo vůbec nic, jak dokládá neustálý boj Nory Fridrichové proti ruské vakcíně Sputnik V. Dokonce už i zpravodaj ČT Lukáš Dolanský dostal za úkol prezentovat „skvělé zítřky očkování“ v EU, když uvedl tabulku, v níž USA a Velká Británie jsou k dnešnímu dni v čele proočkovanosti (kolem 50% populace) zatímco EU s 13 % je výrazně pozadu. EU má dostat do konce června 360 milionů dávek. Slibů už bylo vícero a zatím jsou dodávky téměř o polovinu menší.

A propos – do nemilosti ČT již upadá i rakouský kancléř Sebastian Kurz. Oznámil objednávku milionu vakcín z Ruska a média mu to „vrací“ tím, že pomáhá svým známým k postavení a dokonce citují, co měl údajně komu říci. Jak se to média doví? Kdo ví. Odvádění pozornosti od merita problému k záležitostem podružným či malicherným je dlouhodobým pracovním postupem nejen českého veřejnoprávního média.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 420 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)