Trump_accepts_nomination
12.11.2018
Kategorie: Společnost

ČT informovala o „velké demonstraci“ proti Trumpovi v Paříži

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

V Paříži se setkali na pozvání francouzského prezidenta Emmanuela Macrona státníci asi z třetiny světa. ČT zmínila ve zprávách svých pařížských zpravodajů i to, že se proti Trumpovi demonstrovalo na velké demonstraci.

Pořad Události na ČT byl 11. listopadu ve znamení stého výročí od podpisu příměří, které ukončilo první světovou válku. Referovalo se o velkém setkání světových státníků při této příležitosti v Paříži. Vše bylo koncipováno v duchu projevu francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, který kritizoval vzestup nacionalismu a naopak ocenil patriotismus. A právě k tomu byly použity dvě události z Paříže, které opět potvrdily, že americký prezident Donald Trump je pro ČT hlavním cílem kritiky.

Začalo to už před samotnou akcí v Paříži. Macron opět vyzdvihl nutnost výstavby evropské armády, která by měla být protiváhou čínské, ruské a americké. Tuto zprávu využil americký prezident na cestě do Paříže, když Macronovu vizi označil za velmi urážlivou a připomněl, že by evropské státy NATO měly začít plnit svůj závazek na příspěvek na obranu ve výši 2% HDP. Při osobním jednání Macrona s Trumpem se pak spor údajně „vysvětlil“. Sdílím názor prezidenta Trumpa, že potřebujeme mnohem lepší rozdělení nákladů v rámci NATO. A proto jsem přesvědčen, že mé návrhy na evropskou obranu jsou s tím zcela ve shodě, protože to znamená více Evropy uvnitř NATO,” uvedl prezident Francie.

Jakmile v Paříži skončily oficiální oslavy připomenutí konce I. světové války, většina pozvaných hostů se odebrala na společná jednání o budoucnosti světa bez válek. Jak ale upozornila ČT, jednání se nezúčastnil americký prezident, který odjel uctít památku amerických vojáků pochovaných na pařížském hřbitově. Z jiných zdrojů jsem zjistil, že Trump původně návštěvu hřbitova s americkými vojáky neplánoval a čelil za to silné domácí kritice. Proto se nakonec rozhodl na hřbitov s pochovanými americkými vojáky zajet. Hned to ale od českých zpravodajů „slízl“.

Ti navíc na ČT tvrdili, že se v Paříži koná velká demonstrace proti přítomnosti Trumpa. Jakési záběry i ČT uvedla. O velkém počtu účastníků jsem však měl pochyby. Podle novinky.czse této „velké demonstrace“ zúčastnilo asi tisíc osob a na dokumentačním foto byly zachyceny ruce demonstranta držící transparent Trump je válka. Samozřejmě, proti Trumpovi protestovalo i hnutí Femen, takže francouzská policie „zneškodnila“ jednu polonahou aktivistku, která se snažila proniknout ke koloně s americkým prezidentem.

O tom, zda se o demonstraci, na které přijde podle policie asi tisíc osob, dá hovořit jako o velké, se samozřejmě mohou vést spory. Řekl bych, že na Paříž nic moc. Nicméně, tento styl politického zpravodajství veřejnoprávní televize je trvalým jevem, který má v očích české veřejnosti poškozovat Trumpa nejen osobně, ale zejména jeho zahraniční politiku. Podobně se k Trumpovi ale chovají i další české zpravodajské servery.

I český premiér Andrej Babiš využil příležitosti a přímo amerického prezidenta oslovil. Dostalo se mu ujištění, že v Česku žijí skvělí lidé. Nabit atmosférou setkání s tolika hlavami států pak zauvažoval do ČT tak, že bychom se měli aktivně zapojit do boje s mezinárodním terorismem, nejen cvičit místní armádu. To téměř jistě vzbudí pozornost i v poslanecké sněmovně a už slyším zejména poslance KSČM, že to není dobrý nápad. Pokud se v Česku neutají ani informace o tom, že speciální jednotka „pomstila“ smrt tří českých vojáků v Afghánistánu, plave Babišův plán na hodně kalné vodě.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Radek Mrňa 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 705,00 Kč
Vybráno 13.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 6 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.