VIRATOMBORDEL
12.7.2021
Kategorie: Společnost

ČT – dejte už pokoj s covidem!

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonČT se opět převedla v plné parádě a nedělní zprávy se nesly opět v duchu covidového strašení. Oslovila též politiky z demokratického bloku. Ti opět prokázali, že jsou ještě horší než bázlivý Adam Vojtěch.

ČT věnovala v neděli 11.července ve večerních zprávách opět největší pozornost covidu. Adam Vojtěch, opět ministr zdravotnictví, do kamery ČT vykládal, jak bychom měli být disciplinovaní. Premiér Andrej Babiš se „zlobil“ na mladé lidi, mezi nimiž nyní podle ČT „prudce roste infekce“, aby se nechali očkovat. V generaci kolem dvaceti let ale s očkováním počítá asi třetina oslovených, a je to tak dobře. Výborný, ironicky řečeno, byl i expert TOP 09 a lékař v jedné osobě, který se podivoval, že „vláda nemá plán“. Pirátský poslanec zase přišel s kritikou, že vláda nemá novelu pandemického zákona. ČT tvrdila, že při zhoršení epidemiologické situace se opět sníží povolené počty osob na hromadných akcí. V situaci, kdy leží v nemocnicích s covidem 25 osob, z toho tři ve vážném stavu.

Velká Británie počítá s uvolněním všech restrikcí 19.července, i když i tady roste počet infikovaných o desetitisíce za den. Připouští, že počty nově infikovaných mohou stoupnout až ku sto tisícům za den, což po přepočtu na Česko dělá asi 15000 denně, což u nás bylo v časech druhé či třetí vlny, kdy bylo v nemocnicích až 2000 osob a umíralo až 200 osob denně. Britská populace je asi ze dvou třetin očkovaná a počítá se s tím, že i přes vysoký počet nově infikovaných osob počty nemocných v nemocnicích přibývat nebudou. Následující obrázky jsou převzaty z webu Our world in data

Vývoj počtu infikovaných od března 2020 do 10.7.2021 ve Velké Británii

Vývoj počtu zemřelých od března 2020 do 10.7.2021 ve Velké Británii

Na horním obrázku je závislost počtu nově zjištěných infekcí (10.7.2021 se tento údaj pohyboval na 30000), na dolním obrázku je vývoj počtu zemřelých. Je zřejmé, že na jaře 2020 i při relativně malém počtu infikovaných byla mortalita na covid na úrovni v maximu kolem 930 zemřelých za den v dubnu 2020. Podzimní a zimní vlna z přelomu 2020/21 zvýšila počty infikovaných až ke stotisícům za den a v maximu umíralo v Británii v polovině února až 1200 osob denně. Nízký počet zjištěného počtu infikovaných na jaře 2020 byl zřejmě způsoben nízkým počtem testovaných.

Zásadní a pozitivní je ale výsledek od dubna do současnosti. Počty zemřelých se nyní v Británií mírně zvyšují k hodnotám kolem 25 osob denně, i když počty nově infikovaných stouply na 30000 osob denně. V podzimní a zimní vlně za tohoto počtu zjištěných nových případů infekce umíralo v Británii asi 600 osob denně. Británie počítá s tím, že při současném stupni proočkovanosti se žádné drama v nemocnicích konat nebude i v případech, kdy budou počty prokázaných nových infekcí stoupat až ke sto tisům denně. Zafunguje vliv očkování, který zásadním způsobem sníží počty těžkých případů infekce a tím i počty zemřelých. I u nás, kde máme alespoň s jednou dávkou naočkováno přes 50% populace a u bezmála 40 % je vakcinace dokončena, budou mít křivky mortality a počtu nových infekcí covidu podobný trend.

Za této situace je nutné zásadně změnit nejen rétoriku, ale zejména praktickou politiku. Pokud Vojtěch argumentuje zkušenostmi z loňského léta, ty jsou úplně k ničemu. Tehdy jsme měli jen přibližnou představu o tom, co to covid je, nebyla k dispozici vakcinace a nebyla k dispozici ověřená a funkční léčiva. Dnes už lékaři mají zkušenosti s nasazením léčiv u těžkých případů covidu a i proto bude stále větší pravděpodobnost vyléčení pacientů i s těžkým průběhem nemoci.

Je nejvyšší čas začít jednat tak, jak plánují státy jako Singapur či Británie. Je nutné vzít na vědomí skutečnost, že covid tu už zůstane a je nutné se k němu začít chovat podobně jako ke chřipcePodle vládních zdrojů (britská vláda- pozn. autora) budou restrikce ukončeny, i kdyby byl počet nově nakažených dvojnásobný. „Potřebujeme uplatnit myšlenku zacházení s covidem jako se chřipkou,“ řekl zdroj z kabinetu, „až nastane 19. červenec, bude nových případů velmi mnoho, možná až 30 nebo 40 tisíc za den, ale to není důvod nepokračovat vpřed, když počty hospitalizovaných a mrtvých zůstávají na relativně nízkých úrovních“. ČT ale zatím zůstává na pozicích strašení covidem tu v Rusku, tu ve Vietnamu a tu v Japonsku. Japonsko dokonce zakázalo diváky na olympiádě, očkování populace je tam na pár procentech, což mě zejména v případě tak pečlivých Japonců překvapuje.

V každém případě ale musí skončit diskriminace neočkovaných a formuláře typu cest do Chorvatska, ale i náš formulář při příjezdu. V současné situaci už jsou k nepotřebě a jen otravují atmosféru ve společnosti. Dnes už totiž existuje volba mezi možností nechat se očkovat a zůstat neočkován s rizikem těžkého průběhu infekce v případě zejména starších lidí. Je to svoboda volby. Jedinou správnou motivací k očkování je vlastní rozhodnutí. Covid na krátký čas změnil pořadí v příčinách úmrtí, ale dnes už opět dominují klasické příčiny, srdeční problémy, rakovina, cukrovka. Je nesmyslné utrácet za další a další testování stamiliony či miliardy ze státního rozpočtu či ze zdravotnictví. Pokud by ale chtěli politici dál tlouct na buben strašení covidem, je jim potřeba vystavit stopku ve volbách. Strašením totiž cesta k normálnímu životu fakt nevede.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 244,- Kč
Vybráno 34.98%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 839 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
67 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)