CTLEV
11.3.2018
Kategorie: Společnost

ČT či kdosi vysílá do ulic své bojovníky

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

„Rád bych vám připomněl nedávnou studii Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy, která uvádí, že zpravodajství naší veřejnoprávní, vyvážené, objektivní České televize, bylo v minulosti výrazně ovlivněno její příchylností ke straně, která se jmenuje TOP 09. Budu předpokládat, že vzhledem k nedávným volebním výsledkům této strany, se Česká televize napříště stane poněkud vyváženější,“ řekl Miloš Zeman ve svém inauguračním projevu. (Zdroj: 1url.cz/Mtc2O).

 

TYTO VĚTY ČT A JEJÍ PŘÍZNIVCE DOSLOVA ROZZUŘILY

Miloš Zeman zveřejnil výsledky studie Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy, která usvědčuje Českou televizi z politického nadržování a vyjádřil očekávání že tomu tak v budoucnu nebude. Nic víc, nic méně. Usvědčení ČT a obecně jakéhokoliv pachatele s něčeho nepravého se v civilizované společnosti hodnotí jako důvod k nastolení nápravy. Pokud ale někdo očekával, že finančně mocná Česká televize a jí vykrmované struktury tzv. Umění se budou řídit zásadami slušné společnosti, pak musí být hluboce zklamán. Opak je pravdou. Hra s velkou lží se opět spouští.

Trapní studenti?

Studenti byli vždy v minulosti stoupenci pravdy, spravedlnosti, férovosti a slušnosti. Prokázali to mimo jiné i v roce 1939 a v roce 1989 také. Lze od nich očekávat, že objektivní pravda bude základem jejich konání a rozhodování, alespoň u většiny z nich. Dnešní studenti svolávají prý na den 14. března manifestaci podporu České televize a svobody s názvem „Zemane – ČT nedáme!“. Má se konat od 19:00 na Václavském náměstí.

Co hodlají studenti a další demonstrující „nedat“? Má tedy pokračovat politická preference TOP 09 ve vysílání ČT? Mají se i nadále tajit náklady a platy například pana Moravce? O to studentům jde? No zkuste si něco podobného u takové BBC nebo ve Švýcarsku! Musíme připomenout, že Zeman studentům nejenže ČT nebere, ale ani by nic takového z titulu prezidenta republiky provést nemohl. Má v případě ČT nulovou pravomoc. Manipulace mladými lidmi, lhostejno zda za peníze Sorose či jiného „dobrodince“ je zjevná a trapná. Především jejich protest je falešný a nemá s objektivní pravdou nic společného.

Ještě trapnější Český lev

„České lvy vyhrála politika. Čímž filmaři dovršili svou zkázu,“ píše iDnes (zdroj:1url.cz/ptcRR). Je to další doklad toho, že celá kauza je vážnější, než se zdálo a jiskra vypuštěná Zemanem zapálila sud zloby, jaký jsme tu dlouho neměli. Umělci spustili kanonádu srovnatelnou jen s hajlováním v Národním divadle za nacistické okupace nebo s odsuzovanou antichartou za socialismu.

„Jsem smutná, znepokojená i rozzuřená. Nedopusťte, aby arogance moci bránila svobodě a demokracii. Držme palce všem slušným lidem,“ prohlásila na slavnostním večeru Krónerová.

Komentář: Není jasné, jaká arogance, čí arogance a v jakém rozsahu brání svobodě. Kritika Zemana, že ČT není objektivní nezaznívá pouze z jeho úst, navíc podklady zpravovala více než vážená Karlova universita. Je ta snad arogantní a bojující proti demokracii? Ale..

Jan Svěrák označil kritiku České televize ze strany Miloše Zemana za cit: „největší útok na její nezávislost od roku 2000.“

Komentář: Miloš Zeman se odvolal na podklad Karlovy university. Je tedy universita „spolupachatelem“ údajného největšího útoku na nezávislost ČT? Dnes jsou podány žaloby u soudu na fakt, že veřejně-právní televize ČT vnutila svým zaměstnancům neplatnou doložku, že nesmí zveřejňovat své příjmy z činnosti v ČT a sama Česká televize jakékoliv zveřejnění svých výdajů v této věci odmítá. Jsou tedy tyto oprávněné žaloby také útokem? A proč by měly být, když se občané pouze domáhají oprávněné informace co s jejich penězi management ČT provádí?

„Nevolte Miloše Zemana,“ vyzval režisér Najbrt.

Komentář: Ten je tak zaujat prací, že si asi nevšiml, že prezidentské volby dávno skončily. Inu trapas v přímém přenosu.

„Vnímám útoky na svobodná média a na veřejnoprávní televizi jako něco, co může potenciálně ohrožovat naše demokratické uspořádání,“ řekl režisér Bohdan Sláma.

Komentář: Lze souhlasit, s obecnou pravdou, že útoky na svobodná média a na veřejnoprávní televizi mohou potenciálně ohrožovat demokratické uspořádání. Jenomže Zeman neútočí na svobodná média (např. Echo 24, Svobodné fórum, Pravý prostor, TV Nova či TV Barrandov atd). Ale kritizuje podle podkladů Karlovy university, že Česká televize NEPLNÍ své poslání. Leč právě ono NEPLNĚNÍ je skutečný a vážným útokem na demokracii!! A to dokonce velmi vážným. A tohle neplnění a toto skutečné zpronevěření se zákonem danému poslání má tedy podporu umělců a údajně studentů?

U „umělců“ je zjevný ekonomický zájem na setrvání stavu možná (ale opravdu jen možná) pochopitelný. Proč se ale studenti do této hry „malá domů“ nechali zatáhnout zůstává záhadnou. Ale peníze bývají mocnou čarodějkou a placení „protestanti“ jsou realitou globálního světa. Smutnou realitou.

Poznámka na závěr: V roce 2014 sledoval přenos z udílení cen Oscarů 43 miliónů diváků. Po trapném zpolitizování tohoto ceremoniálu klesla sledovanost v roce 2018 o 40% na pouhých 26 milionu diváků. Zcela výmluvné.

MLADEKR

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 633,00 Kč
Vybráno 36.09%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 129 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...