ct-onctscreen01televize
3.8.2019
Kategorie: Společnost

ČT bude učit diváky jak rozpoznat fake news, pravdu a manipulace. Je to pouze žert?

Sdílejte článek:

PATRIK JUDA

patrik-juda72492443_0V ČT od podzimu začíná nová soutěž. Soutěžící budou hledat pravdivé a nepravdivé výroky, či videa. Bude hned první díl o paní Fridrichové, nebo o té zmanipulované, neobjektivní a legendární americké volební noci? A co zprávičky?

Politická výchova diváků podle ČT a její názorové zatuchlosti, aby měli diváci a plátci poplatku ty správné a zhoubně liberální názory.

Když jsem si to od za mě výborného a vtipného autora Tomáše Vyorala přečetl, nešlo se nesmát a první se mi vybavil pořad 168 hodin a ty dlouhé roky manipulování s veřejností paní Fridrichovou v této show, kterou jsem kdysi nazval stokou plné manipulace. Myslím si to stále.

Generální ředitel ČT Petr Dvořák se pochlubil, že se od podzimu na obrazovkách ČT objeví nová zábavná soutěž o dezinformacích, kde mají vystupovat v hlavních rolích pan Aleš Háma a paní Halina Pavlovská, kteří si budou zvát do svých týmů známé osobnosti. ČT bude vyučovat pravdu? Zrovna ona? Děti to prý mají učit rodiče, protože jsou staří a asi hloupý a nesvéprávní, jak doporučuje paní Jourová a ČT nás to bude učit všechny. Už se těším na první díl. To snad ne.

Když v roce 2016 paní Fridrichová uvedla svou manipulativní stoku slovy nenávist a násilí v Česku a tekutý hněv, nestačil jsem zírat. V pořadu pošpinili všechny slušné a normální občany, kteří nebyli lhostejní k migraci a zaplnili Hradčanské náměstí, ač ČT uvedla, že nás tam bylo asi dva tisíce, tak naopak policie ČR uvedla 15.000, ale to není tak důležité. Důležité je, že v pořadu stále a pouze opakovali záběry asi dvaceti zakuklených lidí a jednoho střílejícího psychotika. Pan Dienstbier mluvil o 30. letech, světové válce a desítkách milionů mrtvých, a že tam prý spějeme

Že v té době v Praze někdo zapaloval policejní auta a dle lidovek to byli levicový extremisté nepadlo samozřejmě ani slovo. Na demonstraci kolem mne byli normální a slušní občané, ale ČT vysílala pouze těch několik zakuklených, či plešatých. V pořadu zmínili čtyři nenávistné maily o čmoudech, které nepsali asi ti nejchytřejší, pokud si je ČT nenapsala sama, ale usoudili tam z toho, že z Čechů teče nenávist, která prý nabývá absurdní podobu! Mě zase přijde absurdní, že ČT bude chtít vyučovat, co je pravda a co není, po všech těch letech manipulování za naše peníze.

Pro politologa Kroupu, který by mohl na ČT i bydlet měla demonstrace dokonce fašoidní charakter a lidé by měli říci, že je to nepřípustné. Demokrat. Hlavně, že dnes ten Milion chvilek pro demokracii, nebo pro co, na ČT vynáší do nebes a na obrazovce jsou od rána do večera za hrdiny bojující za demokracii a třesou se na podzim až spolu s tou soutěží rozjedou ten milion chvilek nenávisti a v listopadu to vyvrcholí. Tam budou všechna ta esa humanity na ČT od rána až do večera.

To nejhorší byla americká volební noc na ČT také v roce 2016 (9.11). Tolik jsem se nenasmál, jako když jsem ráno viděl v televizi všechny ty smutné obličeje odborníků a moderátorů, kteří všichni celou noc tvrdili, že vyhraje Hillary Clinton a tomu svůj pořad uzpůsobili, když jako hlavní zahraniční zdroj měli CNN, který otevřeně Hilllary podporoval a Trumpa hanil. Ráno tam byla tehdy atmosféra, jako když nastal konec Světa a z Eastwooda, či Norrise, kteří Trumpa podpořili tam udělali nenávistníky.

“Američané se postupně smiřují s tím, že budou mít jako prezidenta Trumpa.” “Outsideří uspěli.” Interpretovali to zcela negativně a že prý teď budou Američané emigrovat a světová bezpečnost je tímto vítězstvím Trumpa ohrožena. Hahaha. A oni si přitom Američané pouze svobodně zvolili svého prezidenta, navzdory všem mediálním manipulacím, které tak dobře ovládá i námi placená veřejná televize.

Do poslední možné chvíle, ač americká voličská mapa již byla celá rudá, čemuž říkali tsunami, nechtěli připustit, že nevyhrála ta Hillary, která označila polovinu Trumpových voličů jako ubožáky ještě před volbami. Na ČT tehdy zavládlo zděšení a pan Řezníček přímo z Ameriky vypadal, že se rozpláče, po těch tísících slov, kdy velebil Clintonovou a hanil Trumpa. Když jediný pan Hejma na dálku Trumpa pochválil a vyjádřil radost, tak pan Železný konstatoval něco ve smyslu, že pocity a postoj ČT jsou jiné. No to teda a koukám na to každý den.

Když se pan Horáček chlubil, jak si vsadil 100.000 korun na Hillary a prohrál stejně jako v pozdějších prezidentských volbách s panem prezidentem Zemanem, ač ČT dělala co mohla, aby Zeman nevyhrál, tak ještě stihl pochválit uprchlíky, co je prý na migraci špatného a jak jsou odvážní a jak je dobře, že sem chtějí přijít. Vysoká slovenská ministerská úřednice a LGBT aktivistka tehdy označila Trumpovi voliče za bílou lůzu a odpad, což klasifikovala jako vědecky zavedený pojem. Už se těším na tyto pojmy a tyto osobnosti v nové soutěži.

Z té smutné nálady to ráno na ČT se mělo zdát, že americké volby vyhráli nevzdělaní ubožáci, rasisté, sexisté a homofobové, zatímco ti hodní a prý vzdělání voliči paní Clinton právě v ten moment demolovali americká města, zapalovali ohně a pálili vlajky.Vyzývali k násilí a zabíjení, opakování voleb, svlékali se a káleli na vlajky, ale o tom se rádo na ČT nemluví, pokud vůbec. Nikdy nezapomenu na výrok pana Halíka, že po svých cestách Amerikou nepotkal nikdy ani jednoho jediného Trumpova voliče. Určitě svatá pravda pane knězi.

Mediální manipulace byla tehdy totálně poražena. “Na čas byl poražen svět politické korektnosti, svět přetvářky, svět potlačované svobody projevu, svět elitářského inženýrstvi, svět smiřující se s úpadkem Západu, který se zříká svých tradičních hodnot.”…(IVK). Měl jsem tehdy radost, protože pana Václava Klause na ČT dlouhá léta dehonestují a naopak pana Havla vynášejí do nebes. To, jak referují o panu Zemanovi je hanba a Trump s Putinem jsou pro ně všechno zlo světa.

Ale závěrem. To nejhorší je pro mě to matení hlavy dětem tou eurobruselskou a moralistickou dobropravdou na dětském kanálu.Údajně pravdivé pohádky, že Sněhurka je příliš bílá a princ si bere prince očkují děti těmi hodnotami a ta sněhurka prostě musí potkat, když je smutná černocha za zvuku africké hudby, zasmějí se, vezmou se a mají spoustu dětí, které nejsou ani bílé ani černé, ale světle hnědé!…(Donutil, Svěrák).

Takové bludy a nesmysli a přitom, o tom, co se děje v realitě například v Německu, když potkáte na nádraží prý psychicky nemocného muže afrického původu, nebo, když ho potkáte na ulici s mačetou v ruce pohádku nenatočí, ale to chápu. Byl by to horor.

Je to celé absurdní. Tak soudruh Dvořák bude poučovat národ?

“Nechci žít v zemi, kde se budu já a moje děti v metru rozhlížet a vyhodnocovat nebezpečí.” “Za žádnou cenu.” “To radši budu o polovinu chudší.”.….Václav Klaus mladší

Lépe bych to samozřejmě nevystihl.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2019: *****

Zdenka Brancuská 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Vrchovský 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Josef Loupanec 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Mgr. Eva Kocábková 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Tatiana Vráblová 200,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Jan Janát 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 11 955,00 Kč
Vybráno 34.15%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 122 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
39 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.