CSSD918
8.11.2019
Kategorie: Politika

ČSSD umírá

Sdílejte článek:

ZDENĚK HOLÁSEK

Největší moudra o tom, proč ČSSD se rozpadá či padá strmě dolů, kmitají od výtek, že ji ničí účast ve vládě s Andrejem Babišem, až po druhý extrém, že zradili stará dělnická témata. Mezi tím mudrují komentátoři či politologové o dalších důvodech. Všechno je to ale moc šroubované a myslím, že mimo mísu.

Dlouho se krmila ČSSD paradoxně odpadovými surovinami z hostiny ODS v dobách, kdy by la na výsluní a vládla. Tak se jí dařilo cpát do uší voličů stále dokola ciráty o zlotřilé ODS, o jejích zlodějinách, že byla ČSSD vlastně voňavou vyštafírovanou nevěstou. Vrchol tohoto nenormálního stavu bylo vládnutí bývalého šéfa pinglů na Praze 1 Jiřího Paroubka. Ten přitlačil prst na tep doby, jak se vznešeně říká, a valil to před sebou hlava nehlava. Chvíli to vydrželo, než se ukázalo, že tahle partaj ve svých vyšších strukturách shromáždila možná to nejhorší z politické spodiny, takovou prapodivnou směsici salonních vyčůránků s téměř eurounijdní vizáží (např. Bohuslav Sobotka či Aleš Chmelař, Jana Maláčová), kterým říkám eurosvazáci, přes typické moderní prospěcháře (např. Poche, Petříček), naivní idealisty (např. Gajdůšková), ranaře typu Birkeho a Foldyny, všehoschopné intrikány a gážisty (např. Hašek, Chovanec, Onderka či Pecina), až po suterén zahrnující nejrůznější staré prospěchářské neodmastitelné pardály (např. Paroubek, Zaorálek či Vaňhová). A nad tím vším vévodí Jan Hamáček nebo Kateřina Vlachová, politici, kteří se spletli, když lezli do politiky. Tahle směsice byla ovšem vedena jediným a hlavním cílem: čerpat, kasírovat gáže, být u vesel, rozdělovat a občas panovat. Prostě žrát. Nic jiného za tím netřeba podle mého hledat. Kdo tam hledá nějakou ideu sociálně demokratickou, tak ať hledá. Marnost nad marnost. Dlouho to voličům trvalo, dvakrát déle, než by se slušelo, ale už to vidí a nevolí je. Voliči prostě díky Bohu nejsou hloupí.

Jan Hamáček je hrobařem, jen to neví. Není odborně ani lidsky připravený na cokoli jiného než dělat stafáž Babišovi. Tím hřebíkem do rakve bylo nesmyslné odvolání ministra kultury Staňka krátce poté, co se jej zastal. Takhle se nechová chlap, takhle se chová Hamáček, omen nomen. Kdo mu může ještě věřit? A ještě k tomu je tenhle člověk ministr vnitra, to je tedy něco. Proto si ho Andrej Babiš a Miloš Zeman mažou na chleba. Vážně ho přece nemůžou brát ani vteřinu. Úplně stačí, že se bere vážně sám.

Účast ve vládě Andreje Babiše není chybou ČSSD, naopak. Za normálních okolností, tedy kdyby měli alespoň jednoho chlapa či ženskou „s koulemi“, by to byl správný počin, jenže takového jedince nemají. A proto jdou do řiti pekelné, kde se budou smažit za všechny své politické chyby a selhání. ČSSD nám umírá jako stará kobyla. Ale jako správná chcípající kobyla, než se tak stane, nám ještě díky Hamáčkovi nakope a zatopí zavedením odporného institutu strpěné osoby, protože nemá odvahu říci Bruselu ne, nic takového tu mít nebudeme. Tohle kukaččí vejce Jan Hamáček zbaběle sežere a my všichni prostřednictvím jeho tlustého, velmi tlustého střeva s ním. Schválně, co na to náš „ranař“ Babiš a jeho dream team.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 12 400,00 Kč
Vybráno 35.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 078 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
35 komentářů