CSSD918
8.11.2019
Kategorie: Politika

ČSSD umírá

Sdílejte článek:

ZDENĚK HOLÁSEK

Největší moudra o tom, proč ČSSD se rozpadá či padá strmě dolů, kmitají od výtek, že ji ničí účast ve vládě s Andrejem Babišem, až po druhý extrém, že zradili stará dělnická témata. Mezi tím mudrují komentátoři či politologové o dalších důvodech. Všechno je to ale moc šroubované a myslím, že mimo mísu.

Dlouho se krmila ČSSD paradoxně odpadovými surovinami z hostiny ODS v dobách, kdy by la na výsluní a vládla. Tak se jí dařilo cpát do uší voličů stále dokola ciráty o zlotřilé ODS, o jejích zlodějinách, že byla ČSSD vlastně voňavou vyštafírovanou nevěstou. Vrchol tohoto nenormálního stavu bylo vládnutí bývalého šéfa pinglů na Praze 1 Jiřího Paroubka. Ten přitlačil prst na tep doby, jak se vznešeně říká, a valil to před sebou hlava nehlava. Chvíli to vydrželo, než se ukázalo, že tahle partaj ve svých vyšších strukturách shromáždila možná to nejhorší z politické spodiny, takovou prapodivnou směsici salonních vyčůránků s téměř eurounijdní vizáží (např. Bohuslav Sobotka či Aleš Chmelař, Jana Maláčová), kterým říkám eurosvazáci, přes typické moderní prospěcháře (např. Poche, Petříček), naivní idealisty (např. Gajdůšková), ranaře typu Birkeho a Foldyny, všehoschopné intrikány a gážisty (např. Hašek, Chovanec, Onderka či Pecina), až po suterén zahrnující nejrůznější staré prospěchářské neodmastitelné pardály (např. Paroubek, Zaorálek či Vaňhová). A nad tím vším vévodí Jan Hamáček nebo Kateřina Vlachová, politici, kteří se spletli, když lezli do politiky. Tahle směsice byla ovšem vedena jediným a hlavním cílem: čerpat, kasírovat gáže, být u vesel, rozdělovat a občas panovat. Prostě žrát. Nic jiného za tím netřeba podle mého hledat. Kdo tam hledá nějakou ideu sociálně demokratickou, tak ať hledá. Marnost nad marnost. Dlouho to voličům trvalo, dvakrát déle, než by se slušelo, ale už to vidí a nevolí je. Voliči prostě díky Bohu nejsou hloupí.

Jan Hamáček je hrobařem, jen to neví. Není odborně ani lidsky připravený na cokoli jiného než dělat stafáž Babišovi. Tím hřebíkem do rakve bylo nesmyslné odvolání ministra kultury Staňka krátce poté, co se jej zastal. Takhle se nechová chlap, takhle se chová Hamáček, omen nomen. Kdo mu může ještě věřit? A ještě k tomu je tenhle člověk ministr vnitra, to je tedy něco. Proto si ho Andrej Babiš a Miloš Zeman mažou na chleba. Vážně ho přece nemůžou brát ani vteřinu. Úplně stačí, že se bere vážně sám.

Účast ve vládě Andreje Babiše není chybou ČSSD, naopak. Za normálních okolností, tedy kdyby měli alespoň jednoho chlapa či ženskou „s koulemi“, by to byl správný počin, jenže takového jedince nemají. A proto jdou do řiti pekelné, kde se budou smažit za všechny své politické chyby a selhání. ČSSD nám umírá jako stará kobyla. Ale jako správná chcípající kobyla, než se tak stane, nám ještě díky Hamáčkovi nakope a zatopí zavedením odporného institutu strpěné osoby, protože nemá odvahu říci Bruselu ne, nic takového tu mít nebudeme. Tohle kukaččí vejce Jan Hamáček zbaběle sežere a my všichni prostřednictvím jeho tlustého, velmi tlustého střeva s ním. Schválně, co na to náš „ranař“ Babiš a jeho dream team.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2020: *****

Vladimír Pospíšil 800,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jiří Sika 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 11 421,00 Kč
Vybráno 32.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 984 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
loading...
31 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.