cssdsjezd
30.5.2019
Kategorie: Politika

ČSSD s Hamáčkem dělají idiotskou politiku, tahanice okolo ministra kultury je krásný příklad

Sdílejte článek:

JITKA MOODY

moody-prikrylova8629960_0Už to tak mám dlouho, že volební výsledky ČSSD, které socany naprdnou, udělají mně velkou radost. Na svém FB jsem nezapomněla poblahopřát: Gratulky do squatu Lidového domu. Podařilo se jim totiž dát slovu „nevolitelní“ úplně jiný level.

Hamáček, kterému někteří žoviálně říkají Al-Hamajda, se buďto musel s někým vsadit, že dotáhne ČSSD na nula procent, nebo je prostě tak hloupý – či dobře zaplacený – a dělá věci přesně opačně, než jak by čekali a vítali ti, kteří by byli ochotni oranžové volit.

Už jen rozhodnutí jít do koalice s ANO byl hodně pitomý nápad, tedy z jejich pohledu. Já jsem byla ráda, že se konečně podařilo sestavit nějakou vládu poté, co anti-babiš strany dupaly jako děti na pískovišti nožičkou a řvaly ne a ne a ne. Úplně nejdřív socani žádali nesmyslný počet ministerských křesel, než co by odpovídalo jejich bídnému výsledku v parlamentních volbách. Babiš ustoupil, protože on hraje o dost vyšší hru.

Pak přišla šaráda Poche-Petříček a vzteklý boj o toho jediného spravedlivého coby ministra zahraničí. Hamáčka nijak netrápilo, že Poche a tedy i jeho přidržtrenky Petříček byl nepřijatelný i pro tu část ČSSD, která překousla vstup do vlády za daných podmínek. Možná poslední šéf ČSSD tím šel do otevřeného střetu s prezidentem, zjevně nepoučen tím, jak dopadl jeho předchůdce jaksejenjmenuje Sobotka. Taky vám naskočila ta úžasná momentka Zeman – hůl – Sobotka?

Tak dál.

Hamáček zkrátka politické body nesbírá. Kdyby ano, mohl jich sklidit poměrně dost na aktuální aféře o ministra, tentokrát kultury.Současný ministr kultury za ČSSD Antonín Staněk v dubnu odvolal ředitele Národní galerie Praha Jiřího Fajta a Muzea umění Olomouc Michala Soukupa za závažná pochybení podložené silnými důkazy. Hamáček měl dvě možnosti, jak na to reagovat.

Mohl Staňka pochválit a zdůraznit, jak jeho ministerstvo a potažmo celá ČSSD bojuje proti tunelování a zlodějnám. S kvalitní PR ze sebe mohli udělat rytíře bez bázně a hany, ani to nepotřebovalo moc. No a pak shrábnout politické body a zlepšit si jméno nejen u svých voličů, ale i opozice a veřejnosti.

Ale kdepak. Hamáček jde znovu hlavou proti zdi, už ho musí sakra bolet. Nakázal Staňkovi podat demisi, třebaže bylo jasné, že Zeman se při jejím přijetí šprajcne a hlavně, i když Staněk měl sakra vážné důvody Fajta odvolat.

Jen pro připomenutí, oč v kauze odvolaného Fajta šlo. Ředitel Národní galerie Fajt si nechal svou podřízenou podepsat protiprávní autorskou smlouvu na 1,2 milionu korun, třebaže šlo o výkony v rámci jeho pozice, za niž pochopitelně dostával řádně tučný plat. Druhým důvodem bylo také dlouhodobé nájemní smlouvy uzavírané NG. Nutno dodat, že Staněk na základě právního rozboru obou smluv podal na Fajta trestné oznámení.

Mně na Fajtovi dlouhodobě vadila ještě jiná věc. Do funkce ho bez jakéhokoli výběrového řízení zvolila Hanáková za STAN coby ministryně kultury v demisi v době pádu celé vlády a jmenování Fajta ředitelem NG byl jeden z posledních jejích kroků předtím, než si sbalila cinkrlátka a šla někam sázet mrkev. Fajt funkci přijal, i když se proti tomu bouřili prakticky všichni, a přitom při výběrovém řízení měl jistotu, že by se ředitelem stal.

Třebaže důvody odvolání obou ředitelů jsou nezpochybnitelné a proběhly korektně, Hamáček nejspíš podlehl nějakým tlakům bůhví kde, a odvolal svého vlastního ministra kultury Staňka. Čímž opět nastolil vládní krizi a čímž opět naprdnul prezidenta, který je mezi lidmi rozhodně populárnější než Al-Hamajda a který už se na nějaké body může upřímně vyexkrementovat.

A znovu, tak jako v případě nejmenování Pocheho, i tady bude trojúhelník Zeman, Babiš, Hamáček přehazovat pomyslný míček. Samozřejmě, že nakonec prezident bude nucen Staňkovu demisi přijmout, ale klidně někdy příští rok.

Opravdu je fascinující sledovat o kolik ještě ČSSD spadnou morálně i ve volebních preferencích. Škodolibé jazyky tvrdí, že až dosáhnou kýžené nuly, poslední, který zůstane, zaplatí Altnerovi stamilionové dluhy a zhasne.

Autor: 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč

Celkem za měsíc: 12 550,00 Kč
Vybráno 35.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním aktu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech portálu, které je povinna studovat každá diskuze. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali a pochopili pravidla.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 050 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,70 out of 5)
Loading...
politicon.cz
25 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.