CSSDKS
20.8.2018
Kategorie: Politika

ČSSD – obyčejný a ostudný populismus

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

Jako o populismu nejhrubšího zrna lze hovořit o předvolebním slibu ČSSD řešit bytovou situaci tím, že se zákonem převedou byty postavené developery na stát. To je SRPEN 2018 ve stylu ÚNORA 1948.

 

Volební kampaň v hlavním městě odstartovala ČSSD slibem MHD zcela zdarma. Slibuje také nulový poplatek za psa pro zodpovědné majitele, a že lidé zaplatí o deset procent méně za vodu, plyn a elektřinu. Jeden ze slibů sociální demokracie se týká bydlení – strana slíbila 2 000 dostupných bytů každý rok z přebytků městského rozpočtu.

Veřejná doprava, tedy metro, autobusy i tramvaje, by byla jen pro lidi s trvalým pobytem zde. Jako perličku Landovský zmínil, že ČSSD bude lidem v kampani zdarma rozdávat i sladký dezert Metro.

„Budeme požadovat od developerů převedení deseti procent bytů různých kategorií, kterými město bude naplňovat svoji politiku,“ uvedl kandidát sociální demokracie na pražského primátora Landovský. Převést určitý podíl stavěných bytů by měl podle Hamáčka developerům nařídit zákon.

O tom, že nadcházející komunální volby jsou další snahou ČSSD podplácet případné voliče sliby na veřejnou dopravu zdarma, omezení nákladů na bydlení (za vodu, energie a plyn) o 10% a převedení 10% bytů různých kategorií od developerů na město, nemá cenu pochybovat. Takto se chová strana, která počítá s tím, že pokud získá více než 5% hlasů, bude to úspěch. Za takovou snůšku populistických žvástů, nejde to skutečně nazvat jiným slovem, pokud se chci vyhnout výrazům mnohem peprnějším, by se nemuselo vůbec stydět italské Hnutí pěti hvězd, o kterém česká veřejnoprávní média vždycky neopominou zdůraznit, že jsou to populisté.

Výše uvedené návrhy ČSSD jen dokumentují, že klesnout až na samé dno populismu není jenom záležitost Itálie, ale že se naprosto stejné předvolební argumentaci bude dařit i v Česku. Omluvou pro ČSSD není to, že v podobném duchu nyní v Praze argumentuje i SPD Tomio Okamury. Ta ale zvolila hesla typu „Zařídíme“ či „Zajistíme“. Prakticky to zřejmě znamená to samé co sliby ČSSD. Ta naznačuje „natvrdo“ způsob, či-li jak to chce provést. Výstrahou pro všechny pražské i mimopražské voliče by však měl být zejména slib ČSSD znárodnit developerům byty zákonem tak, aby „moudrý magistrát“ mohl tyto byty rozdělovat dle svého sociálního cítění.

ČSSD svým otřesným populistickým programem skutečně sáhla na samé dno populismu. Jednoznačně se tímto programem diskvalifikovala jako „tradiční a státotvorná“ strana.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Tomáš Foldyna 751,44 Kč (30 eur)

Celkem za měsíc: 5 156,44 Kč
Vybráno 14.73%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,93 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.