10.2.2014
Kategorie: Společnost

ČSSD k čerpání peněz z EU už přeci pomohla

Sdílejte článek:

KAREL ÁBELOVSKÝ 10|02|2014

 

Jak? Slovy páně Drymla: “Kradou tam tak, že ani poledne nedrží”.

 

 

Když jsem slyšel premiéra Bohuslava Sobotku říkat, že chtějí pomoci především s čerpáním peněz z fondů EU, vyloudilo to na mé tváři úsměv. Což se pravda při jeho projevech často nestává. Napadlo mne téměř okamžitě, že už přeci dávno pomohli; kralují na krajích tuším pátým rokem a prostřednictvím dr. Rátha a například také ROPu Severozápad, se to stalo natolik známým faktem, že si toho všimli dokonce i v jinak nevidoucí Brusseli. A na rozdíl od nevidoucích voličů! Díky právě jejich machinacím a zlodějnám, bylo na základě toho Česku na 2x pozastaveno čerpání dotací, což do jisté míry zapříčinilo jistě i jejich nečerpání, kterýžto fakt tak rádi právě oni kritizují. Jak si to vysvětlit? Odpověď už raději ani nehledám. Leda snad, že by “česká folič, tophrá folič”? Kdo ví?

 

Domnívám se, že nová vláda, právě ve stávajícím složení, je téměř zárukou pokračování tohoto trendu, a nejen díky prohlášení zbrusu nového premiéra, ale především díky nově nainstalovaným ministrům. A dokonce je tu už i návrh na nový dotační program, přestože se už od počátku mluví o tom, že největší chybou v čerpání dotací, je právě velký počet dotačních programů! Co k tomu říci? Velký počet programů a ještě větší počet zlodějů. Myslím, že víc nic netřeba dodávat.

 

 

Zatímco my tady jezdíme po rozbitých cestách, které od dob pádu totality tady v příhraničí nikdo neopravil, jen se po zimě zalepují díry; zatímco různí politici a experti v médiích do nekonečna řeší, jaké programy jsou přínosné, nebo například proč produktivita práce je kdesi na 70% oproti vyspělejším zemím EU, tak různí spekulanti budují cyklostezky (dal jsem je sem jen kvůli článku), hotely, tu golfová hřiště, tu koupaliště s tobogány či s fitness centry, a to i v oblastech, kde jen stěží jinak prosperuje v zimě vlek a jedna hospoda. Turistický rozvoj? No, proč ne, i to je jistě potřeba; jen je dobré si určit důležité priority. V mnoha těchto případech totiž jde pouze jen o to, že si někdo chce “namastit kapsu”. A jsou tu bohužel i obce, které to pak poslalo do konkursu; zatímco ti co o tom rozhodovali, jsou nepostižitelní. Konec konců snahy o velký úklid (MUS), tedy zametání některých kauz pod koberec, už přeci dávno začaly.

 

A stejní lidé se neštítí dnes dokonce argumentovat tím, že zdržování jednání v PS – PČR stojí daňové poplatníky peníze. V domnění, že snad všichni občané jsou stejně zapomětliví jako jejich voliči. Zapomněli na obstrukce a na nulovou toleranci, kterou po celou dobu své opozice praktikovali a podrývali tak jakoukoliv smysluplnou činnost a fungování nejen politiky, ekonomiky, ale i celé společnosti. Zapomněli na atmosféru ve společnosti, kterou vyvolávali a která se jen stěží dala nazvat dělnou, jak to oni rádi říkají. Ovšem jaký div v zemi, kde lidé dodnes volí komunisty a jejich přisluhovače.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Daniel Kopecký 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč

Celkem za měsíc: 5 550,00 Kč
Vybráno 15.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 11 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.