15.11.2014
Kategorie: Společnost

ČSSD – chaos, zmatek a neúcta

Sdílejte článek:

KAREL ÁBELOVSKÝ 15|11|2014

Vlády ČSSD, vždy charakterizoval chaos, zmatek, nepořádek a často i nepráce! Dnes to není jiné a nejlépe je to vidět právě při jednání PS – PČR.

 

 

A není to vskutku nic nového, bylo tomu tak vždy i v předešlé době, čehož svědkem mohl být každý, kdo trochu více sledoval jednání sněmovny a politiku vůbec. Nelze si toho prostě nevšimnout, stejně jako si nelze například aktuálně nevšimnout až příliš dlouhého vyjednávání po komunálních volbách. To vše dle mého názoru svědčí o všem možném, ale prospěch občana to opravdu není. Jednoznačně jde i o boj o “koryta”. Takže k chaosu a zmatku, k nepořádku a nepráci, si můžeme klidně přidat ještě boj o koryta. A když si přidáme i neúctu k práci jiných, k již vykonanému, k vynaloženému úsilí i prostředkům, neúctu společnou všem komunistům a také socialistům, nemůžeme se divit ani důsledkům.

 

Tam kde vládne chaos a nepořádek, se mnohdy i nepráce vyplatí. Nejen že se lépe krade a tuneluje, například tam kde je stát podílníkem, akcionářem nebo tam kde je stát majoritním vlastníkem, ale v tom zmatku se ztrácí i zodpovědnost. Příkladů máme mnoho, ČSA, ČD, ŘSD a další podniky jsou krásným příkladem toho, co zde popisuji. Všimnout by jsme si měli i toho, že se skoro vždy jedná o podniky, kde je silná odborová organizace. Není pak asi ani náhodou, že se osvědčení odboráři, stávají politickými reprezentanty ČSSD. A například takové opomenutí či jen nepráce, mnohdy může přinést i jiné benefity. O čem to všechno asi svědčí? A nemám na mysli jen u Jandáka. O profesioanalitě, o zájmu aby stát prosperoval a občan se měl lépe? A který občan? Každý? Kdo tomu opravdu věří?

 

ANO, bude prý líp? Čeká nás Úsvit přímé demokracie? To asi těžko. Naivita a mnohdy až tristní neprofesionalita mnohých zástupců těchto občanských hnutí, krystalizující například návrhem poslankyně Jermanové na omezení vystoupení poslanců, populistické návrhy na zavedení referend a prvků přímé demokracie Tomia Okamury, či jen “mimoňské” reakce některých “intelektuálů či publicistů” jako je pan Komárek, dokládající spíš naprosté odtržení od reality či jen naprosté nepochopení (neschopnost) prvků parlamentní demokracie a další excesy – doba hájení už tuším dávno skončila, protože nepochopí-li někdo za sto dnů téměř nic, asi není na pravém místě – umocňují už tak tristní pohled na naší politickou scénu a také na dění v poslanecké sněmovně. Popravdě moc nechápu nárust preferencí hnutí ANO po předvedených výkonech mnohých zástupců ve sněmovně, a to včetně předsedy. Po konkrétních krocích téhož, pak už vůbec ne. 

 

 

Mám neodbytný pocit, že “český volič” naprosto rezignoval na občanskou společnost, na demokratické principy a domnívá se, že úspěšný podnikatel, bude zákonitě i dobrým politikem. Jde mu tedy pouze o ekonomickou prosperitu a vše ostatní, je pro něj asi až druhořadé. Za pár dní, oslavíme 25 let svobody a demokracie, kdy se zhroutil totalitní režim. Zhroutil se nejen, ale především, z ekonomických důvodů. Přesto český volič volí pohrobky budovatelů socialismu, tedy “bývalé” soudruhy či mu dokonce nevadí lidé, kteří si “zadali” s režimem – bývalé StBáky, udavače – a sloužili mu do roztrhání těla. Ti sice na chvíli ztratili moc politickou, ale díky kontaktům, známostem a možná i kompromitujícím materiálům, díky lepší finanční situaci a také díky absenci svědomí, ovládli na počátku nejen ekonomický prostor, ale postupně opět i státní správu, policii a justici. Dnes se nám opět jejich pohrobci vrátili do politiky, a zavádějí staré známe a osvědčené recepty vlády. Většina občanů tomu dokonce tleská a vyjadřuje jim podporu.

 

A je to vskutku smutná podívaná a smutný výsledek pětadvacetiletého úsilí mnoha slušných lidí, mnoha slušných podnikatelů a také politiků. Většina z nich za své usilí zaplatili vysokou cenu, kdy z mnoha popsaných důvodů velmi často neuspěli, byli odejiti a kdy mnozí, kteří už nejsou mezi námi, jsou nastupující staronovou garniturou dokonce dehonestováni. Mnozí lidé jen smutně přihlížejí, co se to stalo s většinou lidí (tou většinou, kterou se neustále ohání Zeman i Sobotka) a která 17. listopadu a také po něm vyšla do ulic. Většinou, která prahla po demokracii, po svobodě ducha i slova a ptala se: “Kdo za to může”? Evidentně mnozí nenašli správnou odpověď, nebo se jen přizpůsobili (jako vždy) a nic pro změnu neudělali. A tedy je nic nestála a za nic jim ani nestojí. A z jakých důvodů ta “většina” opět prodala možnost získat ideály, hrdost a svobodu? Prodala je za kus žvance, za sliby a za vidinu vlastního prospěchu, který jim populisté jako jsou Zeman, Sobotka a nyní i Babiš, dokola nabízí.
 
ZDROJ: Karel Ábelovský

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2019: *****

Ladislav Matoušek 100,- Kč, Miroslav Hlousek 100,- Kč, Richard Kovaříček 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Milan Zelina 200,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Roman Vašíček 2000,- Kč, Pavel Šubrt 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 400,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiřina Gyárfásová 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Bohumil Loucký 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ludmila Karská 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Milan Tahovský 1001,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. František Žmolil 1000,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Petra Rohlíčková 400,- Kč, Pavel Šána 200,- Kč, Nezn. dárce 220,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Mužík 2000,- Kč, Jana Pejosová 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Petr Šantrůček 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- + 350,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Miroslav Meder 350,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Marie Svajdová 200,- Kč, Olga Petrová 1000,- Kč, Phar. Lubomír Vylíčil 2000,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Milan Paur 100,- Kč

Celkem za měsíc: 24 787,00 Kč
Vybráno 70.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,46 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
3 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.