CSSD918
3.3.2019
Kategorie: Politika

ČSSD: Betonář Hamáček

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

ČSSD si zvolila vedení. Předsedou byl opět zvolen Jan Hamáček, ten si přál mít v týmu ministry za ČSSD Janu Maláčovou a Tomáše Petříčka. To mu delegáti sjezdu „odmávali“. Hamáček hovoří o překonání krize.

Máme za sebou další volební sjezd ČSSD. Skončil bez překvapení. Předsedou se stal opět Jan Hamáček, delegáti zvolili do pozic místopředsedů i ministry ČSSD Janu Maláčovou a Tomáše Petříčka. Jan Hamáček tak může být spokojen.

Sociální demokracie prošla nejtěžším obdobím po roce 1989. To nejhorší máme za sebou,“ řekl předseda ČSSD Jan Hamáček (rozhovor s předsedou ČSSD o výsledcích sjezdu zde). „Jsem rád, že z voleb vzešel jednotný tým, že uspěli ministři i komunální politici,“ pochvaloval si staronový lídr sociální demokracie tým, který delegáti sjezdu zvolili.

Zda bude tým jednotný, se uvidí. Vypadá to tak, že nejaktivnější místopředsedkyní bude Jana Maláčová. Právě od ní očekává ČSSD další návrhy volebních úplatků „sociálně ohroženým“. Tato slova dávám do uvozovek naprosto oprávněně. Sociální program české levice už vůbec sociálně ohroženým nepomáhá. Program je zaměřen na další a další dávky těm, kteří sociálně ohroženými nejsou a nikdy ani nebyli. Ve vládě sice některé nápady ministrů za ČSSD neprocházejí tak hladce jak by si ČSSD přála, ale společný tlak s KSČM vede k dalšímu posílení role státu.

Hezky to řekl další zvolený místopředseda ČSSD Michal Šmarda:

„Naši nepřátelé jsou ti, kteří chtějí ožebračovat, odírat obyčejné lidi. To je náš úkol zastat se těch obyčejných lidí. My nejsme strana pro všechny, my jsme strana pro ty slabé. Jestli vám někdo někdy bude tvrdit, že je tady pro všechny, tak to znamená, že je to podvodník, který nakonec všechny zradí. Jestli vám někdo bude tvrdit, že je tady pro všechny, tak tu nakonec není pro nikoho, je tady jenom sám pro sebe a pro svoje vlastní osobní zájmy,“ řekl místopředseda Šmarda. Toto expozé je tvrdou kritikou Andreje Babiše. Ten je „podvodník, který nakonec všechny zradí“. Nevím, nevím, ale to na velkou vládní spolupráci s hnutím ANO nevypadá.

ČSSD se pak vymezila proti „hnutím na jedno použití“. Parazitují na rozporech ve společnosti, ale místo snahy je řešit vyvolávají nenávist a strach. Svou kořist hledají mezi lidmi, kteří se třicet let po sametové revoluci necítí jako její vítězové a oběti,“ píší sociální demokraté v obecném manifestu. Píše v něm, že zahajuje programovou diskusi. To je evidentní útok na SPD Tomio Okamury.

ČSSD se tak na sjezdu přímo či nepřímo vymezila vůči svým hlavním politickým soupeřům a Hamáček se domnívá, že jeho strana překonala nejhorší období. Inu, myslet si to může a říkat také. Hned blížící se volby do Evropského parlamentu ukáží jak moc se ČSSD „odrazila ode dna“.

Osobně se mi jeví Hamáček jako velmi úspěšný „obranář“ či „betonář“. Podařilo se mu přesvědčit většinu členstva, že jeho politika být ve vládě s hnutím ANO je správná. Nevěřím, že tato politika bude natolik úspěšná, aby ČSSD vrátila důstojnější postavení ve společnosti. Hamáčkova politika tak může zabránit propadu pod 5% volebních preferencí, ale není to politika se šancí vrátit ČSSD alespoň na 22% roku 2013. Hamáček i další osoby ve vedení strany nejsou natolik charizmatické osobnosti, aby toho dokázali.

Miloš Zeman, kterého si Jan Hamáček na sjezd pozval, otevřeně kritizoval 2%-ní politiky, kteří pro ČSSD nejsou přínosem. Myslel tím Tomáše Petříčka, který v komunálních volbách v Praze získal právě s ČSSD necelá 2% hlasů. Nyní je Petříček sice ministr zahraničí a mnohem známější, nepůsobí ale jako charismatický lídr. I delegáti sjezdu měli o Petříčkovi nejhorší představy a ze zvolených místopředsedů získal absolutně výrazně nejmenší počet hlasů. Hamáčkovi se snad podařilo jediné – určitý smír se Zemanem. Zda to bude stačit na růst podpory pro ČSSD, je otázkou. Osobně o tom velmi pochybuji.

barton

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč

Celkem za měsíc: 10 156,00 Kč
Vybráno 29.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 245 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
29 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.