CSSD918
1.8.2019
Kategorie: Ekonomika

ČSSD: 20 miliard za 5%

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonPodle všech indicií je účast ČSSD ve vládě s hnutím ANO série velkých omylů. Předseda strany Jan Hamáček a jeho mladí přátelé ve straně Jana Maláčová a Tomáš Petříček chtějí více peněz, jinak to nezvládnou.

Jan Hamáček si musel zejména velmi rozhněvat našeho prezidenta. Miloš Zeman považoval za nutné do Lidového domu vzkázat, že se nebude řídit žádnými ultimáty a plní tento svůj slib dokonale. Odvolal ministra kultury Antonína Staňka, který se na společné tiskové konferenci s premiérem Andrejem Babišem pochválil za to, jakým způsobem svůj resort vedl. Připomněl navíc, že zůstává „řadovým poslancem“ a v této pozici udělá vše pro to, aby kultura zůstala na jím vytyčené cestě.

Zřejmě v reakci na tiskovou konferenci na „kultuře“ se členové vlády za ČSSD na čele s Hamáčkem, Maláčovou, Petříčkem rozhodli uspořádat svou vlastní tiskovou konferenci. Na ní představili své požadavky na státní rozpočet na rok 2020. Maláčová (alias médii přejmenovaná „Venezuela“) chce 11 miliard, Hamáček šest, Petříček jednu a půl miliardu, zemědělství rovněž a kultura nikoliv „za pět set“, ale za sedm set milionů. Podtrženo a sečteno – dvacet miliard.

Co se stane, když peníze pro své resorty nezíská, Hamáček blíže neupřesnil, nicméně prohlásil, že by pak ČSSD nemohla plnit svůj program a vláda by neplnila své programové cíle. Hezky řečeno.

V Událostech, komentářích se k situaci vyjadřovali dva komentátoři – jeden velmi blízký současnému vedení ČSSD Petr Holub, druhým byl komentátor Lidovky.cz Petr Kamberský. Zejména ten celou situaci komentoval realisticky jako pokus ČSSD něco na Babišovi vymoci a přičíst si zásluhy za sociální politiku vlády. Holub ČSSD „chápe“.

Inu, co se chápání týče, také dobře rozumím a chápu situaci, v níž se ČSSD nachází. Preference jaksi stagnují, poslední volby do europarlamentu projela bez náhrady. Další volby nás čekají na podzim 2020, a pokud tam ČSSD propadne (proč ne?), je Hamáček na odpis. Vlastní neschopností se Hamáčkovo vedení ČSSD postaralo o kauzu na kultuře (cožpak netuší, kdo sedí na Hradě?) a tak se chytají jako tonoucí posledního stébla a tím jsou prachy. Dvacet miliard korun, to už je slušná sumička.

Alena Schillerová již prohlásila, že ČSSD rozpočet „torpéduje“, nicméně v pořadu slíbila, že je ochotna vyjednávat o požadavcích ČSSD. Sdělila, že již před nějakým časem poslala Maláčové dopis, v němž jí vyzvala k „rozpadu požadované částky jedenácti miliard“. Odpověď nedostala, zato se dočkala tiskové konference. Osobně mi přijde dvacet miliard korun jako příliš velká cena za překonání pětiprocentní hranice potřebné pro vstup do poslanecké sněmovny.

ČSSD je v koncích a agónii dlouhé měsíce. Ve vládě být chce (rozdává pašalíky pro věrné jako Petříček na zahraničí) a současně i nechce. Je vnitřně zcela rozštěpena a v jejím čele stojí lidé, kteří jsou všechno jiné než charismatické osobnosti. Chová se jako těžce raněné zvíře, kouše a škrábe a čeká na ránu z milosti. Ta voličská už přijde brzy.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 2 655,00 Kč
Vybráno 7.58%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 374 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.