VODICKA
2.3.2019
Kategorie: Historie

ČSBS je pochybným spolkem v čele s pochybným šéfem

Loading...
Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

Na předsedu Českého svazu bojovníků za svobodu Jaroslava Vodičku se toho v poslední době valí dost. Nesmí vystoupit na tryzně v Lidicích, Praha mu nepůjčí Brožíkův sál a lidé mu vracejí vyznamenání.

Mám velkou radost z toho, že čím dál tím více lidí dává tomuto obskurnímu spolku najevo, že s ním nechtějí mít nic společného. A tak jeho šéf plukovník Vodička má smůlu, na tryzně za oběti lidickému masakru nepromluví, protože si to nepřejí příbuzní po pozůstalých nacistické perzekuce. Rovněž už ho odmítá zvát na pietní shromáždění za oběti holocaustu Národní památník v Terezíně.

Tento dvojnásobný člen KSČ a agent komunistické policie – veřejné bezpečnosti o sobě tvrdí, že byl vyhozen z armády, nicméně podle webu pravyprostor.cz to bylo kvůli rozsáhlým čachrům s pohonnými hmotami a masivním krádežím vojenského materiálu. To jsou ovšem čistě kriminální záležitosti trestné za každého režimu, které nemají s perzekucí z politických důvodů nic společného, a lidé, kteří kradou, jsou prachsprostí zloději.

V současné době je rovněž pan Vodička a jeho druhové rovněž obviňováni členstvem ČSBS z toho, že svazové peníze zneužívají pro soukromé účely. Těch problémů má svaz dost, a tak se nelze divit tomu, že slušným lidem začíná vadit. Vedení Prahy se nyní rozhodlo, že svazu nezapůjčí Brožíkův sál na Staroměstské radnici, kde chtěl mít své shromáždění. Primátor Štefan Hřib to zdůvodnil vyznamenáním pro komunistickou mlátičku Zdeňka Ondráčka. Přitom svaz už vytiskl pozvánky na akci, aniž měl souhlas vlastníka objektu. Já jenom dodávám, že je drzost zvát někoho někam bez souhlasu majitele. To je jako kdybych já pozval kamarády v pátek na mejdan k Frantovi a jaksi mu neřekl, že bude mít doma mecheche. To se zkrátka nedělá.

Českému svaz bojovníků za svobodu dále odmítli přispívat na činnost města Plzeň a Jihlava, vyznamenání mu mimo jiných vrátil hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard. Je to smutné, ale z ČSBS se stalo podivné sdružení, které jaksi zapomíná na svůj hlavní cíl, tedy připomínání památky obětí nacismu a místo toho se stává hlavně dojnou krávou pro vedení, mezi nímž jsou bývalí aktivní komunisté a rovněž prokazatelně usvědčení agenti státní bezpečnosti.

Autor: Jan Ziegler

blogerzie

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2019: *****

Jiří Kubát 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,11 Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Eva Pilařová 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč

Celkem za měsíc: 5 711,11 Kč
Vybráno 16.31%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 738 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 3,86 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
27 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.