radio-3623299_960_720
25.3.2020
Kategorie: Společnost

ČRo ve stopách ČT

Sdílejte článek:

PETR ŠTĚPÁNEK

stepanekNejen Česká televize, ale také Český rozhlas dlouhodobě porušuje zákon. Hlavními úkoly veřejné služby v oblasti rozhlasového vysílání totiž dle zákona o Českém rozhlase jsou zejména „poskytování objektivních, ověřených, ve svém celku vyvážených a všestranných informací pro svobodné vytváření názorů,“ a také „vytváření a šíření programů a poskytování vyvážené nabídky pořadů… se zřetelem na svobodu jejich náboženské víry a přesvědčení…, aby tyto programy a pořady odrážely rozmanitost názorů.“

Jinými slovy. Český rozhlas nemá být hlásnou troubou jednoho jediného „správného“ názoru, ale má poskytovat různorodou nabídku, ze které si posluchač vybere sám. Přesně tohle ovšem ČRo nedělá. Zde je jeden příklad.

Stanice ČRo Plus odvysílala reportáž Jakuba Troníčka a debatu Jana Bumby o rozpadu skupiny T4. Partička, jež si říkala T4, byla cosi jako superskupina, ve které se sešlo několik rockových velikánů. Roman Dragoun, vynikající zpěvák a klávesák, člen Rockové síně slávy známý také z působení ve skupinách Progres 2 či Futurum, baskytarista Vladimír Guma Kulhánek, jenž hrával s legendami typu Flamenga či ETC, a kytarista Stanislav Klásek Kubeš, známý z působení se Schelingerem či Mišíkem. T4 byl pro všechny spíše vedlejší projekt, neboť souběžně působili i jinde, ale hráli spolu šestnáct let.

A do toho přišla migrační krize. A různé názory na ni. Zatímco Dragoun je vůči nelegální masové migraci a s ní související islamizaci Evropy vrcholně kritický, jeho spoluhráči jsou klasičtí vítači a sluníčkáři z pražské kavárny. A nevydýchali, že Dragoun na Facebooku otevřeně ventiluje svoje názory. Nejdřív dali Dragounovi ultimátum, aby toho nechal, a když se nepodřídil, kapelu rozbili.

V interpretaci Českého rozhlasu je to ale úplně obráceně. Viníkem rozpadu je Dragoun, protože má špatné názory, zatímco ti, kteří skupinu rozbili, rozuměj k odlišnému názoru naprosto netolerantní kavárenští vítači a sluníčkáři Kulhánek a Kubeš, jsou vlastně obětí. Redaktor naprosto bezostyšně vykládá, že Roman Dragoun se změnil, ba dokonce zbláznil, že prý člověk, který na svých koncertech často mluví o Bohu, víře a lásce, najednou používá slova jako zrádce, zvěrstvo nebo zločinci.

Jenže i to je naprostý nesmysl. Roman Dragoun se vůbec nezměnil, s masovou migrací se změnil náš svět. A stále stejný, hluboce věřící Dragoun pouze otevřeně pojmenovává realitu kolem nás a nebezpečí z ní vyplývající. A také říká, proč je tak kritický: „Jenom naprostí hlupáci mohou podpořit zničení své kultury a civilizace.“ Zatímco on má deset vnoučat, řada politiků Evropské unie, kteří vedou Evropu na scestí, jsou bezdětné osoby.

Pak se do studia posadili tři mudrlanti, konkrétně redaktor z Práva Jaroslav Špulák, sociolog Petr Lupač z Filozofické fakulty UK a moderátor Jan Bumba, aby Troníčkovu reportáž o rozpadu skupiny T4 rozebrali, a přesně ve stylu „čtyři nohy dobré, dvě špatné“ mudrují na téma Dragoun špatně, Kulhánek s Kubešem dobře. A vůbec jim nedochází, jakou snůšku pitomostí vypouštějí z úst.

Sami jsou v zajetí tradičních frází zdejšího novinářského a politického mainstreamu, ale Dragouna obviňují, že prý jen říká tradiční xenofobní fráze. Říkají, že společnost prý neumí diskutovat, ale sami žádnou diskusi nevedou, neb nikdo s odlišným názorem ve studiu nesedí. A vůbec nejkomičtější jsou v okamžiku, kdy svoji pseudodiskusi korunují tvrzením, že na rozdíl od toho současného minulý režim ukazoval jen jeden pohled na svět. Tak to je opravdu gól. Ovšem do vlastní branky.

Na jednom příkladu jsem popsal tragédii zdejších veřejnoprávních médií. Neplní zadání, jež jim ukládá zákon. Nejsou pluralitní, objektivní ani všestranná. Jsou hlásnou troubou jednoho jediného „správného“ pohledu na svět. Zaklínají se liberální demokracií, ale nejsou ani liberální, ani demokratická. Za peníze všech vysílají názory jedné názorové partičky.

Pro pořádek ještě poctivě dodávám, že s Romanem Dragounem se známe léta, jsme přátelé, ba dokonce Roman loni nazpíval tři písničky na mé vánoční album.

Zmíněný pořad na ČRo zde.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Anonym poštou 500,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 333,00 Kč
Vybráno 38.04%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 898 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,14 out of 5)
Loading...
politicon.cz
13 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.