NAVALNYJ
4.9.2020
Kategorie: Politika

Craig Murray ke kauze Navalnyj

Sdílejte článek:

LU LINA

Kolem nejnovější kauzy Navalnyj, která se opravdu zajímavě vyvíjí, je jako vždy velice mnoho otázek a prakticky žádné odpovědi. Alespoň tedy z hlediska lidí patřících do kategorie podivínů, kterým k tomu, aby žádali jaderný útok NATO na Moskvu fakt nestačí, když Merkelová řekne: „Putin!“ Chtěl jsem k tomu něco sepsat, ale Craig Murray už to všechno napsal za mě, takže nadšen, že to nemusím smolit sám zveřejňuji překlad článku z jeho blogu.

Novičok, Navalnyj, Nord Stream, Nesmysl

MURRAYJakmile byl Navalnyj jednou v Berlíně, bylo jen otázkou času, než bude prohlášeno, že byl otráven novičokem. Rusofobové jsou nadšeni. Protože to samozřejmě eliminuje všechny stopy pochybností o tom, co se stalo se Skripalem, a dokazuje to, že Rusko musí být izolováno a potrestáno a že musíme utratit nespočet miliard za zbraně a bezpečnostní služby. Musíme také zvýšit domácí dohled, zakročit proti nesouhlasnému online názoru. Také to dokazuje, že Donald Trump je ruská loutka a Brexit je ruská zápletka.

Nade vší pochybnost dokážu, že jsem ruský troll, položením otázky Cui Bono?,  kterou Ben Nimmo z Iniciativy za integritu brilantně označil za jasný znak ruského vlivu.

Měl bych konstatovat, že nemám vůbec žádné potíže s představou, že by se mocný oligarcha nebo orgán ruského státu mohl pokusit o atentát na Navalného. Je to sice jen nevýznamný prudič, mnohem slavnější na Západě než v Rusku, ale nebýt velkou hrozbou vás v Rusku před politickým atentátem neochrání.

S čím mám ale potíže, je představa, že kdyby Putin nebo jiní velmi silní ruští aktéři  chtěli, aby byl Navalnyj mrtvý, a zaútočili by na něj, když byl na Sibiři, dnes by v Německu nežil. Kdyby ho Putin chtěl mrtvého, byl by mrtvý.

Nejprve vezměme útočnou zbraň. Jedna věc, kterou o novičoku víme jistě je zjištění, že na atentát není příliš dobrý. Chudák Dawn Sturgess je jedinou osobou, která kdy údajně zemřela na novičok, podle oficiálního příběhu to ovšem bylo jen náhodou. Skripalovi, skutečný cíl, novičok nezabil. Pokud by Putin chtěl, aby byl Navalnyj mrtvý, zkusil by teď asi nejspíš něco, co funguje. Něco jako kulku do hlavy nebo skutečně smrtící jed.

Novičok není specifická chemická látka. Jedná se o třídu chemických zbraní určených k improvizaci v terénu z běžných domácích nebo průmyslových prekurzorů. Má smysl ho používat na cizí půdě, protože sebou nenesete skutečnou nervovou látku a můžete si koupit ingredience lokálně. Ale ve vaší zemi, kde FSB nebo GRU mohou kolem vás tančit s jakoukoli smrtící zbraní, kterou si jen přejí, nemá vůbec smysl vyrábět nervový plyn doma v umyvadle. Proč bys to dělal?

Dále se od nás očekává, že budeme věřit, že ruský stát poté, co otrávil Navalného umožnil letadlu, ve kterém při onom vnitrostátním letu cestoval, aby se odklonilo na jiné letiště a nouzově přistálo, aby mohl být odvezen do nemocnice. Pokud ruské tajné služby údajně otrávily Navalného na letišti před vzletem, proč by netrvaly na tom, aby se letadlo drželo původního letového plánu a nenechaly ho v letadle zemřít?

Dále bychom měli věřit, že ruský stát, který otrávil Navalného, ​​nebyl schopen zinscenovat jeho smrt na jednotce intenzivní péče ruské státní nemocnice. Předpokládá se, že věříme, že zlý ruský stát dokázal zfalšovat všechny své toxikologické testy a zabránit lékařům, aby řekli pravdu o jeho otravě, ale zároveň zlému ruskému státu chyběla moc na několik minut vypnout ventilátor nebo něco přidat do jeho kapačky. V ruské státní nemocnici…

Dále bychom měli věřit, že Putin poté, co otrávil Navalného novičokem dovolil, aby jeho oběť byla letecky převezena do Německa k záchraně a pojistil si tak, že novičok bude objeven. A že to Putin udělal kvůli obavě, že jinak se Merkelová naštve. To, že by mohla být ještě více naštvaná až se zjistí, že byl otráven novičokem, Vladimíra Vladimiroviče vůbec nenapadlo.

V případu existuje celá řada naprosto neuvěřitelných bodů, přičemž ale v každý z nich musíte věřit, abyste mohli tento západní příběh přijmout za svůj. Já osobně nevěřím ani jednomu z nich a proto jsem notoricky známý rusofilní zrádce.

USA mají opravdu velký zájem na tom, aby Německo nikdy nedokončilo plynovod Nord Stream 2, který bude dodávat ruský plyn do Německa v masivním měřítku uspokojujícím přibližně 40% jeho energetické potřeby. Osobně jsem proti Nord Stream 2, a to jak z environmentálního, tak ze strategického hlediska. Byl bych mnohem raději, kdyby Německo vložilo svou impozantní průmyslovou sílu do obnovitelných zdrojů a soběstačnosti.

Moje důvody se ale velmi liší od důvodů USA, které jsou znepokojeny vývojem evropského trhu co se týká dovozu jejich produkce zkapalněného plynu a produkce jejich spojenců z Perského zálivu. V Německu nyní probíhají klíčová rozhodnutí o dokončení Nord Stream 2.

USA a Saúdská Arábie tak mají v současné době všechny důvody podněcovat rozkol mezi Německem a Ruskem. Navalnyj je tedy daleko pravděpodobněji obětí mezinárodní politiky.

O tom, že je obětí Putina, pochybuji.


Zdroj: https://www.craigmurray.org.uk/archives/2020/09/novichok-navalny-nordstream-nonsense/

P.S. Případné anglofilní perfekcionisty upozorňuji, že jelikož já anglofilní perfekcionista nejsem a překládám pomocí gůglu, své pidgin english a fantazie, tak existuje jistá pravděpodobnost, že je můj amatérský překlad může silně rozrušit.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 497 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 4,48 out of 5)
Loading...
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)