COVIDVIRSEMAFOR
2.10.2020
Kategorie: Politika

Covid ve světle nejrozšířenějšího náboženství

Sdílejte článek:

TIBOR POSPÍŠIL

Nejrozšířenějším náboženstvím je Etatismus. Víra v to, že společnost (dnes už dokonce i klima, či přírodu celkově) je možné centrálně řídit. Že je možné z pozice nějaké centrální autority vymyslet, připravit a implementovat opatření, která dosáhnou předem daného cíle.

Svého deklarovaného boha (Ježíše, Mohameda, Buddhu, …) kvůli všemocnému Etátu zapře dnes a denně drtivá většina lidí, formálně se hlásících ke svému náboženství.

Tento text bude o celkem pravděpodobné srážce Etatismu s Realitou. Ještě letos i ve vaší zemi.

Organizace Euromomo sbírá statistiky úmrtí z mnoha evropských zemí (bohužel Slovensko v seznamu nefiguruje). Vyhodnocuje tzv. „nadměrná“ úmrtí. Statisticky zpracovává data o počtech zemřelých s cílem poskytnout vládám něco jako varovný signál před případným problémem. Nás ale nyní nezajímá účel, ale data samotná.

Všimněte si, že zvýšený počet úmrtí se váže k období podzim-zima. Pro rok 2020 tam vidíte i dopad úmrtí na covid, který následoval po „slabší“ chřipkové sezóně. Budu používat termín chřipková sezóna, i když se v ní vyskytují i ​​jiná respirační onemocnění, na která v tu dobu umírají lidé ve větším počtu.

euromomo-graf.jpg (20,905 kiB)

Euromomo

Sezóna začíná někde kolem 48. týdne (v roce 2020 cca 20. listopad). Přesněji, tehdy se na obrázku zvedá počet nadměrných úmrtí. Rozšíření odpovědných virových onemocnění se zřejmě startuje o něco dříve.

No a teď si zkuste představit následující scénář. Já, na rozdíl od etatistů nebudu tvrdit, že se tak stane. Já nevěřím v možnost něco řídit. Já se naopak snažím pochopit, jak věci fungují.

Nadměrná úmrtí, způsobená covidem klesla v květnu. Etatista řekne, že důsledkem centrálních opatření moudrých vlád. Já si například mohu myslet, že na pokles měl výrazný vliv i konec chřipkové sezóny. To už se nikdy nedozvíme.

A teď pozor:

Mantrou boje proti epidemii je extenzivní testování na přítomnost viru SARS-CoV-2, který může, ale ve velké většině nezpůsobí onemocnění Covid-19. Testuje se RT-PCR testy, jejichž výsledek je ano/ne. Pozitivní jsou i testovaní lidé, kteří onemocnění nemají a ani u nich nepropukne. Ale pozice „operaci řídících“ je taková, že i z pohledu choroby covid zcela zdraví lidé mohou virus šířit. A budou vás přesvědčovat, že tato možnost je vědecky potvrzena.

A tady se dostáváme k specifické vlastnosti etatistického náboženství. Na rozdíl od běžných náboženství, etatisti tvrdí, že jejich přístup je přísně vědecký (a já si vždy vzpomenu na vědecký komunismus z mládí). Pokud se začtete do dlouhatánských vědeckých studií ohledně možností asymptomatického šíření viru, tak budete narážet na všechno možné („pravděpodobně“, „na základě matematického modelu“), jen ne na jasný důkaz. Ale to je v pořádku, skutečně vědecké nikdy nebude tak přehnaně sebevědomé, jako státní interpretace téhož.

Nechci se pouštět do vědecké polemiky, mně přijde docela zajímavé prohlášení vrchního epidemiologie v USA, pana Fauciho.

To, co je v našem případě podstatné, jsou důsledky centralizovaného přístupu, který každého pozitivně testovaného považuje minimálně 10 dní za šiřitele infekce a snaží se každého takového izolovat. A kdyby jen jeho. V závodě o nejlepšího centrálního plánovače jsou vyzdvihovány státy, které dokáží vytrasovat co nejvíce kontaktů identifikovaného SARS-CoV-2 pozitivního. Vytrasovat a izolovat. Což v případě zdravotnického pracovníka znamená stáhnout jej z poskytování zdravotnických služeb.

Já netvrdím, že se to stane. Čistě subjektivně si to nepřeji. Ale představte si, že se státní mašinérii nepodaří zastavit šíření viru. Že ta čísla pozitivních budou v listopadu (protože chřipková sezóna) stále růst. Stále více a více lidí bude vyřazeno z normální činnosti. Paradoxně to může být i v situaci, kdy se opatřeními a strachem lidí podaří snížit důsledky viru. Na onemocnění, resp. na závažný průběh je totiž velmi pravděpodobně nutná jistá dávka viru (virus load). A to se přístupem ruce-odstup-rouška může i podařit.

Jenže státní mašinérie bude už rozjetá. Za zlo budou považována vysoká čísla RT-PCR test pozitivních. I kdyby úmrtnost klesala, někdo na tu nemoc (nebo spíše s virem v těle) umírat bude.

Státní mašinérie, protože jde o věc víry, ne rozumu, bude tlačit na pilu. Oni ten virus zruší, i kdyby měli napáchat řádově větší škody, než virus za podmínek, že se smíříme s jeho existencí a akceptujeme jistou míru negativních dopadů.

Na konci této patálie státy vyhlásí vítězství, i kdyby výsledkem byla zničená ekonomika a devastovaná společnost. Argumentace bude obvyklá: bez našich centrálních opatření by to bylo bývalo ještě horší. A je to pravda, protože bůh Etát se nemůže mýlit. Všechno jsme dělali v souladu s vírou a nejlepšími úmysly. Že cesta do pekla je dlážděná těmi nejlepšími úmysly? Ale stát na správné straně (mít ty správné úmysly) je přece to nejpodstatnější. Bez ohledu na počet obětí. Však o tom, kdo je viník a kdo je oběť, rozhodujeme my. A potvrdí to naši věřící v následujících volbách kněží etatististického kultu velkého Etátu.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč

Celkem za měsíc: 12 172,00 Kč
Vybráno 34.77%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 713 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 3,91 out of 5)
Loading...
politicon.cz
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.