virus-4937553_1280
21.10.2021
Kategorie: Politika

Covid – Rusko : USA = 1:1

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonUž několik dní informuje ČT o tragické bilanci covidu v Rusku a o rekordech zemřelých. V USA je přitom situace velmi podobná a o tom se na ČT nereferuje.

S rostoucím počtem pozitivních testů v Česku a – podle médií – „raketovému vzestupu počtu zemřelých na covid“ v Česku, se jako doklad nezvládnuté infekce covidu nyní v ČT referuje o počtech zemřelých v Rusku. Několik dni tam již počty zemřelých na covid dosahují asi 1000 osob za den. U nás stoupl počet nemocných v nemocnicích asi na 550 osob a denně zemře až 8 nemocných. Jsou to čísla sice neradostná, nicméně jen dokládají, že průběh infekce je obdobný na celém světě. I v situaci, kdy je ve většině států EU proočkováno kolem 60 % populace, se nákaza šíří a do nemocnic se dostávají i lidé po úplné vakcinaci, stejně tak i u nás. Žádná „tečka“ proto na světě nebude a vytvářet tuto iluzi je chybné.

Nicméně, pokračuje snaha veřejnoprávní ČT poukazovat na vývoj epidemie ve státech, s jejichž politikou EU nesouhlasí. Mezi NATO a Ruskem došlo k definitivnímu rozkolu v zastoupení pozorovatelů Ruska u NATO a zástupců NATO v Rusku. Rusko v reakci na vypovězení svých zástupců rozhodlo o úplném uzavření svého zastoupení při NATO v Bruselu a vyzvalo zástupce NATO v Rusku k odchodu z ruského území. Již několik dní ale ČT referuje i o covidu v Rusku a všímá si „rekordů“ v počtu zemřelých. ČT ale uniká, že například USA, nyní pod administrativou Joea Bidena, jsou na tom v podstatě úplně stejně jako Rusko. Následující obrázek ukazuje kumulativní počet zemřelých s covidem v Rusku, USA a Spojeném království.

Do doby nástupu Bidena do Bílého domu 20.ledna 2021 zemřelo na covid v USA přes 412 tisíc lidí, v Rusku 66 tisíc a ve Spojeném království přes 93 tisíc osob. Ve volební kampani v USA v roce 2020 Biden a Demokratická strana svalovala vinu za zemřelé na politiku Donalda Trumpa. Od té doby se počet zemřelých na covid v USA zvýšil asi na 730 tisíc a blíží se tak počtu zemřelých za Trumpovy administrativy. Biden se snaží situaci řešit povinným očkováním federálních zaměstnanců, a i privátní korporace vyhrožují neočkovaným ztrátou práce. Republikánští guvernéři postup Bidenovy administrativy kritizují a vydávají nařízení, která ruší nařízení prezidenta.

V Rusku se od doby nástupu Bidena do úřadu prezidenta zvýšil počet zemřelých k současnosti na více než 200 tisíc, je však stále menší po přepočtení na počet obyvatel než v USA. I počty zemřelých ve Spojeném království od té doby vzrostly, je však znát, že právě ve Spojeném království je růst počtu zemřelých dnes nejpomalejší. Nenaplnily se tak předpovědi o zhoršení situace, když britská vláda rozhodla o ukončení všech restrikcí o prázdninách. Příčinou je podle všeho velmi vysoká proočkovanost populace nad 70 %. V USA je očkována větší polovina populace a v Rusku asi 35 %.

Z výše uvedeného plyne vlastně jenom jeden jediný závěr – ať už je u vlády ten či onen a dělají se razantní restriktivní opatření nebo se od nich upustí, výsledek z hlediska počtu zemřelých na počet obyvatel zůstává přibližně podobný ne-li stejný. Restrikce používané ve většině států zejména na počátku epidemie zřejmě pomohly překonat kritické období přetížených nemocnic. Některé státy EU již svou restriktivní politiku zcela zrušily a mají kupodivu podobné ukazatele počtu zemřelých jako státy, které restrikce uplatňují i dnes či je dokonce znovu zpřísňují. Je směšné, pokud ČT za naše peníze odvádí propagandistickou práci i v situaci nemoci covid-19.

V EU ostatně existuje mnohem zásadnější problém – tím je snaha o „plíživou“ federalizaci. I v covidové době je zřetelné, že prosazování EU jako státu nad státy, je mnohem ožehavější téma než politizace covidu na země, které s ním bojují „vědecky“ a na země, které „prohrávají“. V Událostech 19.10.2021 byl komentován spolu se „sílícím covidem v Rusku“ i spor EU s Polskem. Zpravodaji ČT Lukáši Dolanskému se podařil krásný nonsense, když prohlásil, že předsedkyně EK Ursula von der Leyenová neskrývala svůj nesouhlas při projevu polského premiéra. Přitom měla nasazenou roušku a žádná mimika tváře tak nemohla být vidět. Právě takové „detaily“ jasně ukazují, kam až dospělo současné zpravodajství veřejnoprávní televize. Neukazuje svět, jaký je, ale takový, jaký by podle ní být měl. I to je důvod, proč současnou ČT považuji za propagandistickou. A tento postup pak ukazuje nejen na covidu, ale i v praktické politice.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Bc. Michal Hajdučko 300,- Kč, Martin Kubíček 2000,- Kč, Gabriela Kolomazníková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 000,00 Kč
Vybráno 42.97%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 433 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)