COVIDVIRSEMAFOR
19.11.2021
Kategorie: Společnost

Covid: Propaganda a skutečnost v USA

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

barton80 procent Američanů obdrželo alespoň první dávku – hlásá palcový titulek na mém prohlížeči. Jde ale jen o matení pojmů a propagandu – bohužel.

S čím dál tím větší jistotou se ukazuje, že očkování zejména seniorů nemá dlouhodobý efekt k tomu, aby zabránilo těžkému průběhu covidu. Lékaři hovoří o „překvapení“ a o tom, že účinnost vakcín není zdaleka taková, jak se o nich referovalo na počátku. Propaganda ale jede stále na plné obrátky a snaží se vzbudit dojem, že jen vakcinace je tou správnou metodou. To ostatně známe velmi dobře i z Česka a Evropy. Nejméně jednu dávku vakcíny proti covidu-19 k dnešnímu dni obdrželo 80 procent Američanů starších 12 let, uvedl dnes koordinátor protiepidemického týmu Bílého domu Jeff Zients. Ve věkové skupině od pěti do 11 let, pro kterou americké úřady schválily očkovací látku před dvěma týdny, je naočkováno první dávkou bezmála deset procent dětí. Informovala o tom agentura Reuters.

Podívejme se proto na toto tvrzení optikou faktů na ourworldindata. Za oběti covidu byl podle současných vládců v USA – administrativy Joea Bidena – jednoznačně odpovědný jeho předchůdce Donald Trump. Do nástupu Joe Bidena do úřadu prezidenta 20. ledna 2021 zemřelo v USA s covidem přes 400 tisíc osob. Bylo to v situaci, kdy se teprve rozbíhala vakcinace. Dnes, v polovině listopadu 2021, se počet úmrtí s covidem v USA zvýšil k necelým 770 tisícům. V situaci, kdy je očkováno dle médií 80% populace starší 12 let, tj. 67,7% z celkové populace USA. Data pro USA jsou přehledně v následující tabulce.

Covid v USA

Datum Počet očkovaných % Počet úmrtí
20. 1. 2021 5,6 412892
15. 11. 2021 67,7 764363 (+351471)

Z tabulky je zřejmé, že se navzdory očkování nepodařilo počty úmrtí snížit významně. Epidemie v dobách bez vakcinace (poslední rok úřadování Trumpa) i s vakcinací (první rok úřadování Bídena)má velmi podobný počet úmrtí. Vakcinace snížila počet úmrtí asi o 15%. Je tak zřejmé, že přes významnou politizaci covidu v USA před prezidentskými volbami, jsou počty zemřelých na politice nezávislé a mírně se snížily díky vakcinaci. Protože i z našich dat publikovaných na webu Ministerstva zdravotnictví plyne, že i po vakcinaci se zejména senioři dostávají na jednotky intenzivní péče a umírají, není vliv vakcinace na počet zemřelých zdaleka takový, jaký se očekával.

Politizace covidu proběhla i u nás a více méně v celé EU. Dnes se pouze Spojené království neřídí restrikcemi a má podobné a dokonce lepší výsledky jako státy, kde restrikce a segregace společnosti na očkované a neočkované probíhají v neztenčené míře. Následující tabulka pro Spojené království to dokumentuje jasně.

Covid ve Spojeném království

Datum Počet očkovaných % Počet úmrtí
20. 1. 2021 7,3 93469
15. 11. 2021 74,2 143384 (+49915)

Ukazuje se, že politika „žádné restrikce“ a „osobní odpovědnost“ funguje lépe než restrikce a strašení. Možná, že právě ve Spojeném království došli k tomu, že nejlepším řešením je léčení nemocných (očkovaných i neočkovaných) včasným nasazením léků. Tím lze pravděpodobně zachránit více lidí než covidovou politikou strašení a lockdownu. Ta navíc dokáže společnost jen spolehlivě rozeštvat a nedokáže pomoci těm, kteří to potřebují – tj. nemocným.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 450,00 Kč
Vybráno 27.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 858 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)