vlajkaVIR
17.10.2021
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Covid po volbách

Sdílejte článek:

VOJTĚCH MACHÁLEK

Skončily nám volby, vítězové oslavují, jak to u vítězů bývá zvykem a poražení se zase těžko smiřují s porážkou, což je také normální. Media, podle toho komu před volbami fandila, do takové atmosféry vnášejí buď spoustu podružných námitek a chmurných předpovědí, nebo na druhé straně zase přehnanou míru optimismu. Do povolebního zmatku vnesla ještě větší zmatek hospitalizace prezidenta Zemana, ať již náhlá a nečekaná, či plánovaná, jak někteří politici tvrdí.
.

U dne, kdy byl odvezen záchrankou na JIP střešovické nemocnice, se chvíli zastavme. Na momentce z jeho odvozu bylo jasně vidět, že odvoz byl opravdu nezbytný. Přesto ještě hodinu předtím se cítil na to, aby na plánovaný rozhovor přijal toho, kdo ve volbách prohrál. Tedy A. Babiše. Nemělo přitom jít o povolební diskusi. Již další den však A.B. prohlásil, že mu prezident mezi čtyřma očima řekl, že jej pověří pokusem o sestavení vlády.

Takže se o tom mluvit muselo! Celý národ měl za těch 8 let možnost poznat, jak umí Babiš nekompromisně a bezohledně prosazovat svůj názor či požadavek. Bylo by dobré znát obsah jejich rozhovoru, trvající dle A. Babiše jen 30 minut, na jehož začátku byl prezident schopen rozhovoru o případném pověření k sestavení nové vlády a za pár minut je v těžkém zdravotním stavu odvážen záchrankou. To se při přátelských a milých rozhovorech obvykle nestává!

Pro nás ostatní je důležité, jak se noví šafáři postaví k problému Covid, který začal v průběhu voleb nenápadně znovu mediálně ožívat a je z něj teď znovu obrovský strašák na poddaný lid. Stávající garnitura, která dosud velela covidové pandemii, vydávala spoustu opatření, které neměly oporu v zákonech a místy byly opravdu k nasrání. Domnívat se však, že noví vládci se budou nějak zásadně lišit, je zřejmě utopie. Sice najít mezi nimi osoby, které také vlastní nějaká testovací či očkovací centra a mají tak eminentní zájem na dalším prodlužování pandemie určitě nepůjde .Nejsou! Na druhé straně jsou to ti samí, kteří v minulém a letošním roku ani jednou neprotestovali proti vyhlašování desítek nezákonných opatření, ale naopak je považovali za nedostatečná!!!

Nikdo z nich třeba neprotestoval, když tři mladí a neukojení policajti se váleli na zemi po mladém ženském těle a to jen proto, že žena chtěla venku jen normálně dýchat a neměla respirátor. A kromě ní a těch 3 násilníků v uniformách nebyl široko daleko nikdo! A ležením na ženském těle určitě nedodrželi nařízení o 2 metrovém rozestupu! V některých zemích je za sexuální obtěžování považováno i to, když muž otevře ženě dveře při vstupu do místnosti a dá jí slušně přednost! A u nás to byli ten den velice oceňovaní hrdinové!!

Bývalý primátor Prahy, MuDr. SVOBODA z ODS prohlásil, že by všechny neočkované nahnal na JIPky nemocnic, aby na vlastní oči viděli, jak se neočkovaní dusí a umírají. Myslel jsem naivně, že jako lékař pečlivě sleduje, jak je to s tou nákazou statisticky, jak je to s počítáním údajně nakažených, kteří jsou takto denně prezentováni v mediích.

Pár čísel ze statistiky ÚZISu, úřadu, který je tím pověřen a který by každý lékař měl sledovat.

11.10.21 61 759 testů, 1341 nakažených, z toho 829 bez příznaků, z 1341 bylo 333 očkovaných a 1088 bez. Do nemocnic šlo ten den 11 očkovaných 25 bez

12.10.21 83 973 testů, 1509 nakažených, z toho  944 bez příznaků, z 1509 bylo 371očkovaných a 1088 bez. Do nemocnic šlo ten den 20 očkovaných a 38 bez.

13.10.21  60 934 testů, 1499 nakažených, z toho 841 bez příznaků, z 1499 bylo  373 očkovaných a 1124 bez. Do nemocnic šlo 11 očkovaných a 25 bez 

      •  Jen za tyto 3 dny ,bylo mezi nakažené, tedy velmi nemocné, se kterými ještě stále praktický lékař komunikuje jen telefonem, zařazeno 2614 bezpříznakových lidí, kteří do té doby neměli o nemoci ani tušení. My staré pušky jsme k lékaři chodili celý život jen tehdy, když jsme sami cítili, že nejsme v pořádku. Teď je to jinak a navíc s léčbou skrze telefon. Mezi nemocné také spadlo 1077 očkovaných, u kterých jak vidno zříti, vychvalované očkování vůbec nezafungovalo. Navíc počet bezpříznakových je tak velký, že tvoří drtivou většinu počtu neočkovaných. Takže neočkovaní jsou v převážné většině bezpříznakoví.

A do nemocnic odešlo za 3 dny 88 neočkovaných a 42 očkovaných! Opravdu tedy vakcinace chrání před pobytem v nemocnici? To očkování, u kterého se se výrobce zřekl jakékoliv zodpovědnosti za její použití a dodnes se k tomu nemá? Politici se ohání tím, že vakcíny mají schválení pro nouzové použití. A kdo jej vystavil? Všechny ty souhlasy od EMY, FDA, CNC a případně od našeho SÚKLu, jsou jen od podřízených organizací kupujícího!

Politik rozhodl, podřízení poslechli a možnost nouzového použití je na světě! Babiš nedávno rozhodl a nakoupil několik set tisíc vakcín pro naše děti. Dokážete si někdo představit ,že by se proti tomu postavil nějaký hrdinský úředníček ze SÚKLu a řekl, že je to nebezpečné a že to nedovolí? Myslím, že by v tu ránu dosúkloval!

Ještě jeden ukazatel z Úzisu, který naprosto čitelně ukazuje, jak náramně vakcinace chrání věkovou kategorii 65+.Tabulka je za 30 dní září 2021. Během tohoto měsíce se nakazilo 945 lidí této kategorie. Z toho 591 s kompletním očkováním. Každý den měsíce září byla většina ten den nakažených ze skupiny o č k o v a n ý c h !! Jestli chce Svoboda ukazovat neočkovaným, jak se dusí covidoví pacienti, tak si může vybrat z obou kategorií. Očkovaných je tam přehršel!

A poslední dobou , aby nátlak na neočkované byl co největší, tak v mapách barevně ukazujících šíření nákazy, zřejmě již navždy zakotvil přepočet nemocných na 100 000 obyvatel. Svrčinová mluvila o tom, že takový základ pro vyhlášení opatření je číslo 100. Pro vesnici s 1000 obyvatel to znamená, že když jeden z nich onemocní, třeba i bezpříznakově, takže se cítí naprosto normálně, tak vesnice docílila výhružného počtu 100 nemocných obyvatel na 100 000. A může být izolována.!

Podle toho, jak se vyjadřují potencionální adepti na zdravotnická místa v nové vládě, je zřejmé, že nějaké uvolnění doposud platných restrikcí nepřipadá v úvahu. Jeden z nich trvá na obnovení testování dětí ve škole a další chce vylepšit trasování občanů. Doufám, že až se lidé naserou, tak nedojde na i na použití vodních děl, které nakoupil a zanechal novým vládcům Hamáček!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Bc. Michal Hajdučko 300,- Kč, Martin Kubíček 2000,- Kč, Gabriela Kolomazníková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 000,00 Kč
Vybráno 42.97%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 281 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...
60 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)