virus-4937553_1280
13.5.2021
Kategorie: Společnost

Covid jako globální oteplování

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonPandemie covidu jako by utlumila propagandu globálního oteplování. Nicméně, samotná pandemie covidu má všechny znaky vědeckého zdůvodňování globální změny klimatu.

Nastalo „velké rozvolnění“ a ozvala se naše vědecká lobby soustředěná v tak zvané Mezioborové skupině pro epidemické situace – MeSES. Poradní Mezioborová skupina pro epidemické situace doporučila vládě nespěchat s dalším rozvolněním, vláda ho však oznámila od 17. května. Podle skupiny by vláda měla napřed vyhodnotit vliv toho nynějšího, pondělního, a to za 10 až 14 dní. Za určitých podmínek skupina nicméně souhlasila s ukončením rotační výuky, ty vláda vyslyšela a žáci se vrátí do běžného režimu jen někde.

V Událostech byl vicepremiér Karel Havlíček moderátorem „zkoušen“, zda vláda postupuje obezřetně právě s odkazem na názor MeSES. Havlíček se z toho „vyvlékl“ tím, že vláda jede „přesně podle harmonogramu“. Naši epidemiologové se obávají, což je jejich „standardní“ postoj. K tomu lze například namítnout, že epidemiologové zřejmě nesouzní se společenskou praxí, protože vláda sice uvolnila povinnost nosit roušky v zastavěné části obce k 10.5.2021 (ponechala „bezpečnou vzdálenost“ 2 metry), ale většina české společnosti už toto opatření nebrala vážně téměř měsíc. Nelze tedy „čekat, co to udělá“, když už se toto opatření masivně nedodržovalo již dříve. Nic se defacto dramaticky nezměnilo.

Zřetelně se navíc ukazuje, že se nám tu „plíživě“ rozšiřuje tvrdá diskriminace neočkovaných. Za týden, v pondělí 17. května, se otevřou zahrádky restaurací, schválila vláda. „Dobrá zpráva pro provozovatele restaurací,“ řekl vicepremiér Karel Havlíček. Podmínkou má být negativní test na covid-19, pokud je člověk očkovaný nebo prodělal onemocnění covid-19 a má tak v těle protilátky. U stolů budou moci sedět maximálně čtyři lidé, kteří nežijí ve společné domácnosti. …Na dotaz, jak dlouho bude testování probíhat, řekl, že do doby, než počet případů nákazy covid-19 neklesne pod 25 na 100 tisíc obyvatel za posledních sedm dnů. Tomuto opatření zcela jistě nejvíce tleskají výrobci testovacích sad. A dodávám, že už vidím to „nadšení“, jak personál kontroluje očkovací potvrzení, testy či prohlášení o prodělání nemoci. Zaslechl jsem něco i o tom, že bude někdy stačit prohlášení podepsané vlastní rukou, ještě že ne krví. To prostě jen vytváří podmínky pro obcházení nařízení ve stylu (ne)nošení roušek v zastavěné části obce.

A již jsem zaregistroval názory epidemiologů, kteří nás už připravují na to, že na podzim půjdeme k očkování znovu. Ono je to vlastně velmi logické, protože covid má charakter chřipky, proti níž se doporučuje také očkování každý rok na podzim. Zatímco na chřipku jsme si zvykli a k očkování chodí v našem státě pár procent populace, na podzim se rozjede zřejmě druhé masivní kolo očkování. A v podstatě se už připravují docela tvrdá diskriminační pravidla, která neočkované budou nutit opakovaně podstupovat testy, a už se i vážně uvažuje, že v tom neočkovaní pojedou „za své“.

A ona perlička ke globální změně klimatu alias globálnímu oteplování. Letos jsme si zatím tepla moc neužili a už jsem se dočetl, že i letošní studené jaro má právě na svědomí globální změna klimatu. Nicméně, politika se vědeckým předpovědím o zvýšení globální teploty na Zemi naprosto podřídila a například v Německu dnes již běží předvolební kampaň k volbám do Bundestagu a strany se předhánějí v tom, kdo navrhne „radikálnější“ opatření proti produkci kysličníku uhličitého. U nás máme tu „výhodu“, že se většina stran vymezuje tím, že navrhují co nejpřísnější potrestání současného premiéra Andreje Babiše i za „nezvládnutý průběh pandemie covidu“. Západ už plní globální změnu klimatu na více než sto procent, USA pod Bidenem a EU již dlouho vyhlašují nové smělé cíle redukce emisí kysličníku uhličitého. Jen jestli je ten kysličník uhličitý skutečným viníkem.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Otakar Ježek 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 622,48 Kč
Vybráno 44.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 690 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
7 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)