VIRROUSKA
12.9.2020
Kategorie: Společnost

Covid 19: Pár informací z laboratoře

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝSamotný vir není dle informací z tohoto zdroje vůbec otázkou úniku z wuchanské laboratoře, protože byl zaznamenám u několika sportovců vracejících se loni v září ze závodů v USA. V té době se ještě nevědělo nic o covidu, ale testy provedené v lednu 2020 prokázaly, že v sobě měli dotyční protilátky již 5 měsíců staré. Z toho vyplývá, že lehká viróza u obou nám známých zaznamenaná v průběhu sportovního klání nebyla běžná chřipková, byť ji připomínala včetně téměř bezpříznakového průběhu,a byla způsobena tímto virem.

Koronavir má po rozboru v jedné z nejlepší laboratoří, která spadá pod velmi proslulou americkou značku (umístění a název nebudeme uvádět, protože řekněme, že to je prostě nemožné a jméno dotyčného biologa tedy zůstane také pouze u nás v redakci), 138 různých podob, nebo li mutací, které se navíc vyvíjí. Je natolik složitý, že jakákoliv vakcína vyvinutá jedním ze čtyř velkých týmů (východoasijský, jihoamerický, evropský a ruský) bude mít pouze maximálně 50ti procentní účinnost. To v lepším případu. Široké spektrum viru totiž neumožňuje vytvoření jednotné protilátky. Podobné je to u klasické chřipky, která i u očkovaného jedince může dotyčného překvapit a dostavit se. Existují však látky, které jsou v této laboratoři k dispozici, které dokážou eliminovat covid 19.

Problémem je, že jsou nevhodné například u sportovců. Jedny pracují s rozmnožením červených krvinek, které na vir umí reagovat, to by však mohlo být bráno jako doping podobný proslulému EPU. Druhou možností je vytvoření látky, která se dostane do buněk a vir sice nezabije, ale dokáže zabránit jeho množení. Víme, že malé množství viru v podstatě naše tělo nezaznamená, ale pokud se namnoží, může zkomplikovat průběh virózy. Ovšem i tato látka má svůj problém. Tím je vysoké procento poškozených buněk, kterých může až 50% zemřít,. Takže ani tento způsob není například pro sportovce vhodný, a i u ostatních lidí to přináší nežádoucí efekt, byť akceptovatelný. Nejlepším způsobem prevence je tak mix minerálů a vitamínů, které pohladí a podpoří přirozenou imunitu. Velký efekt má především vitamín D, se kterým se však musí pracovat velmi obezřetně a dávkovat ho tělu ve správném množství. Opět se tak vracíme k tomu, že problémem moderní společnosti je absence správně vyváženého jídelníčku a zdravé stravy pocházející z přírodních a chemií neznečištěných zdrojů. Vývoj vakcíny tak vede především k skutečně dobře připravenému byznysu.

Vznesli jsme dotaz ještě na používání roušek. Odpovědí byl úsměv. Účinnost ochrany úst a nosu se pohybuje dle odborníků uvažujích realisticky kolem 10ti % a v podstatě celá hysterie kolem nich je vytvářena jako divadlo, který se politici a WHO snaží vytvářet dojem, že tak pro lidi něco dělají. Nelze srovnávat používání roušek na operačním sálu, kde se jedná o zachování hygieny a snížení rizika přenosu bakterií mezi zdravotnickým personálem a pacientem, s každodenním nošením na ulicích v obchodech a firmách. Tam jde o kontraproduktivní indikaci jedů vracených do těla zpět, přičemž samotný vir prochází ven, u kvalitních respirátorů se navíc při manipulaci s nimi zachytává na rukách, což ničemu také neprospívá. Otázkou tedy zůstává, je li 10 % dostatečně vysoké číslo, aby opravňovalo vlády k opatřením, která covidománii provází, nebo bylo li by rozumné využít zkušeností Švédska s postupným promořením obyvatelstva a získání přirozené imunity. Jisté je, že covid tu s námi nadále zůstane a boj s ním soustředěný na nošení roušek a respirátorů je tak trochu prodlužováním stavu, kdy se lidi chovají zbytečně hystericky. Nikoho nepřesvědčujeme, aby odložil ten kouzelný kus hadru, pokud mu věří. Skutečnost je však taková, že pokud podpoříme vlastní imunitu, uděláme mnohem lépe. A s tímto zjištěním přejeme úspěch v boji s coronavirem.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 10 650,00 Kč
Vybráno 30.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 166 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 3,62 out of 5)
Loading...
politicon.cz
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.