islam82018
24.1.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Cosik o islamu

Sdílejte článek:

LADISLAV VĚTVIČKA

VETVICKAPřes osumdesat roku stare citaty. Anglicke. Od tlusteho Čestrtona. Tenkrat se to ještě řikat mohlo. Je dobře, že už je osumdesat roku mrtvy, bo kdyby nebyl, v dnešni Anglii by ho stejně zabili.

“Islám je prostá víra prostých lidí. Alláhova vůle je jako trám a nelze ji předělat na nějakou módní tendenci. Muslimští filosofové mají velký problém. Pokud se stanou dobrými filozofy, zároveň se stanou špatnými muslimy…”

gilbert-keith-chesterton“Muslimům i bolševikům připadá jejich jednoduchá víra tak samozřejmá a univerzální, že ji chtějí každému vnutit. Každá jednoduchost ovšem vede k tyranii jednoduchého vládce, protože jednoduchá víra postrádá složitý organismus vlastní sebereflexe.”

“Je zajímavé, že jsme si vypůjčili slovo alkohol od lidí, kteří s ním válčí. Představuji si, jak takový muslimský náčelník sedí ve stanu, přemýšlí o křesťanské symbolice vína a láme si hlavu tak dlouho, až ho napadne slovo, které přesně vyjádří jeho rasový a náboženský odpor. A tak bylo strašlivé slovo al-kohol na světě.”

“Ti, kteří tvrdí, že křižácké výpravy byly agresí proti islámu, naprosto zapomínají, že to byl islám, jenž v těchto končinách agresivně zlikvidoval starobylé civilizace. Jsem si bez předsudků vědom ctností a hodnot v Mohamedově náboženství, ale fakta jsou fakta. Invazí byl islám a křesťanstvo bylo zlikvidováno.”

“Křižáci sice postup islámu zastavili, nebyli však schopni jeho sílu vyčerpat. Za pár století zaútočili mohamedáni znovu a s modernějšími zbraněmi a stali se mocností. Po velkém, bolestivém a zázračném úsilí bylo vyčerpané Rakousko sice zachráněno, mohamedány však už z Evropy vyhnat nedokázalo…”

“Muslimům a bolševikům jejich jednoduchá víra připadá tak samozřejmá a vhodná pro všechny, že ji chtějí všem vnutit. Možná právě proto, že tuhle víru není těžké pochopit, je její vláda tak tvrdá. Snad proto, že je islám tak absolutní, jsou muslimové tak omezení. Jednoduché náboženství vede k jednoduché vládě – k vládě despotismu. Není náhodou, že anglické zvykové právo Magna charta a naše Sbírka zákonů nevznikly na zlaté poušti, kde platí verš básníka ‘veliké je slunce na nebi a veliký je vládce Saladin ve svém stanu ́.”

Byl velmi tlustý, velmi rozpačitý a velmi živý; ohromné těleso s dětskými kudrlinami, mušketýrskými kníry a bohémskou mašlí pod celou soustavou brad a podbradků. (…) Háji prostotu a konzervativnost lidského života s nejskvělejší genialitou poety a apoštola zároveň. Nevíme, jak je v nebesích odměňován humor, ale je-li tam pro něj sebemenší čestné místo, pak Gilbert Keith Chesterton, Angličan, zasluhuje nejvyššího stupně blahoslavenství. (Karel Čapek, Lidové Noviny, 16.6.1936 – dva dny po úmrtí G.K.Ch)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Mirko Hampl 170,- Kč

Celkem za měsíc: 4 725,00 Kč
Vybráno 13.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 039 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (47 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
41 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.