prof-arenberger-uvod-m-696x464
7.5.2021
Kategorie: Politika

Co znamenají podivné kšefty ministra Arenbergera?

Sdílejte článek:

IVO F. CILICH

Kdo vlastně ve skutečnosti rozhoduje o opatřeních a jejich uvolňování? A co znamenají podivné kšefty ministra Arenbergera?

Před pár hodinami ministr zdravotnictví na tiskovce potvrdil, že lidi do očkování hodlá tlačit nejen přes komplikování cestování, návštěv služeb apod., kde jinak bude třeba test. Ovšem novinkou pro mne je, že prý nebudou ani ty antigenní testy placené státem anebo jen omezeně, přestože budou nadále požadovány. Takže další hrubý nátlak na očkování. To z toho očkování mají větší procenta než z testů nebo co?

Také prohlásil, že zatím nadále ponechají lidi po prodělaném covidu v klidu bez větší buzerace pouhé tři měsíce, protože o prodloužení na šest zatím jen “jednají”. A přitom je již prokázáno, že imunita po prodělaném covidu trvá rok a více, přičemž je navíc silnější a komplexnější než po očkování. A buněčná imunita trvá možná dokonce i mnoho let, podle některých odhadů dle jiných virů skupiny SARS, kam tento také patří, snad až průměrně kolem 17 roků. O tom, že by se prokazovala hladina protilátek či buněčná imunita ovšem stát neuvažuje, ačkoliv je to nejpřesnější ukazatel infekčnosti člověka.

Buzeraci s rouškami a respirátory ovšem ponechávají i pro lidi, kteří získali imunitu přirozeným způsobem nebo očkováním. I když přehnané nošení těchto ochran může spíše škodit také i té imunitě.

„Víme, že po prodělání nemoci nás to bude chránit zhruba rok, ale po roce, roce a půl, se někdy nevytvoří příliš silná paměťová stopa, takže to slábne,“ popsala Koutná. Pokud se s virem opakovaně nesetkáváme, obrana nám postupně klesá.

Ostatně naznačuje to i fakt, že pražští bezdomovci jsou (pro někoho možná překvapivě), téměř bez covidu. Mně to logiku dává – opakované setkávání se s menším množstvím viru náš imunitní systém trénuje a udržuje v pohotovosti. Jenže náhubek je holt pro naši věrchušku jakýsi symbol (asi poslušnosti plebsu) anebo snad fetiš, kterého se odmítají vzdát.

Dnes jsem se také dočetl o prapodivných poměrech na Ministerstvu zdravotnictví. Dokonce i samotní úředníci ministerstva ta opatření považují za nesmyslná a protizákonná, ovšem o všech těchto opatřeních či uvolněních evidentně vlastně ani nerozhoduje ministerstvo, ale “odborné skupiny” napojené na Babiše,

Právní ani odbornou část ministerstva podle úředníků nikdo z vedení resortu neposlouchá. „Ti lidi jsou tam jen od toho, aby formálně odůvodňovali, co vedení resortu nařídí,“ uvedl jeden ze zaměstnanců ministerstva.

„Tady se poslouchají hlavně různé odborné skupiny zvenčí, které mají spojení s premiérem. Ty říkají vedení ministerstva, co se má dělat, co se má vládě předložit, povolit nebo zakázat,“ dodává další.

Takže ta opatření jsou i dle odborníků jeho vlastního ministerstva a lidí z odboru hlavní hygieničky nejen nesmyslná a dokonce i protizákonná, ale s tím si ministr Arenberger evidentně hlavu neláme a po svých podřízených pouze chce, aby pro něj nějak odůvodňovali neodůvodnitelné.

Na ministerstvu a jeho vedení se ví, že názory skupiny MeSES se musí respektovat. „Z čeho ale skupina ve svých doporučeních vychází, nám na ministerstvu jasné není,“ říká však zdroj. „A to přesto, že jejich rozhodnutí musí ministerstvo zdravotnictví formálně odůvodňovat a je za ně také právně zodpovědné.“

O tom, že má pan ministr Arenberger velice svérázný přístup k našim zákonům a jejich dodržování jsme se mohli přesvědčit již okamžitě po jeho nástupu a následně všem ukázal i to, že mu není cizí dokonce ani pohrdání soudem, který mu ta opatření opravdu shodil. Ovšem docela by mne zajímalo, proč tolik prosazuje a protěžuje tu podivnou skupinu MeSES zrovna Babiš?

Že nás Arenberger nutí nosit roušky nebo respirátory i venku na ulici, nařizuje nám odsupy či zakazuje dělat “mejdany” a sám se tím také neřídí již asi ani není třeba hovořit. To je tam už skoro standard.

Jak postupně vyplouvá na povrch, tak si se zákony nedělal starosti ani v minulosti a inkasoval miliony korun za klinické studie nových léků, které nevykázal ve svých majetkových přiznáních. Studie prováděl na živnostenský list jako kosmetické služby, což podle zákona nemůže. Navíc tímto soukromým podnikáním přebíral ty studie vinohradské nemocnici, které sám dělá ředitele a v rozporu se zákonem o střetu zájmů tyto příjmy v majetkových přiznáních ani neuváděl.

Je to prostě již od pohledu férový a čestný člověk, takže není divu, že se spojil s podobně čistým Babišem a šel mu zcela nezištně dělat ministra zdravotnictví.

I když ono to možná až tak nezištně nebylo, že pane ministře? Součástí dohod o příchodu Petra Arenbergera na ministerstvo zdravotnictví bylo i nové onkocentrum v nemocnici na Vinohradech ve které pan Arenberger dělá ředitele. Babiš mu totiž slíbil, že postaví v Arenbergerově mateřské vinohradské nemocnici onkocentrum za sedm miliard korun. A pokud Babiš dělá něco pro lidi a rozdává u toho miliardy někomu jinému než sám sobě, tak je za tím vždycky nějaký háček. První, co mne samozřejmě po předchozích zkušenostech s panem premiérem napadlo je to, že v tom určitě bude nějak zainteresován některý z kšeftů jeho holdingu. A ony se vlastně navíc blíží volby a Babišovo ANO docela dost ztrácí, takže by něco takového šlo využít i jako předvolební PR za peníze daňových poplatníků a ještě by všem ukázal jaký je Babiš hodný strýček.

A spokojený Arenberger, který se údajně velice rád poslouchá a miluje televizní kamery, se může předvádět dle libosti. A ještě bude mít jako bonus ve svém životopisu i moc pěknou položku “ministr zdravotnictví”.

Opravdu takovýto člověk rozhoduje o našich osudech? I v Kocourkově by bylo líp.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Otakar Ježek 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 622,48 Kč
Vybráno 44.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 424 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
34 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)