11
22.12.2015
Kategorie: Kultura a tipy

Co zaměstnanci milují na svém zaměstnání?

Sdílejte článek:

(PLC) 22|12|2015

Majitelé menších i větších firem si stále častěji uvědomují, že by měli svým zaměstnancům vykouzlit přátelské pracovní prostředí. Programátoři, marketingoví specialisté, obchodní zástupci a další odborní pracovníci v kancelářích preferují společnosti s dobrým platovým ohodnocením a příjemnou atmosférou. Jestliže se chcete zařadit mezi TOP zaměstnavatele, kterého budou pracující vychvalovat na každém kroku, měli byste si pronajmout prostornou kancelář na lukrativní adrese, vybudovat v ní relaxační zónu a podepsat pracovní smlouvu s těmi nejlepšími z pracovního trhu.

Podnikatelským centrem je bezpochyby Praha, neboť se jedná o obchodní, finanční a turistickou křižovatku České republiky. Nicméně atraktivní lokalita pro pronájem kanceláří je nákladnou záležitostí. Investice do prestižní adresy se vyplatí, a to hned z několika důvodů. Adresa v centru metropole na vizitce vypadá reprezentativně, je velice dobře dostupná (což ocení zaměstnanci, klienti i obchodní partneři) a dostanete se do povědomí široké veřejnosti. Pokud budete na očích, zakázky se pohrnou. A čím více zakázek získáte, tím lepší hlavy na trhu práce můžete lovit.

12

Kanceláře v Praze vedou

Jestliže chcete své zázemí budovat také v hlavním městě, protože se chcete uchytit v lepších vodách, měli byste si zjistit více informací o zdejších komerčních prostorech. V kurzu jsou především certifikované budovy, které se vyznačují nízkou energetickou náročností. To se potom projevuje na nižších nákladech a daňových úlevách.

Dobrý a přátelský vztah mezi zaměstnanci je důležitý

Čas od času si někteří kolegové v kanceláři nesednou, což se potom projevuje na kvalitě jejich odvedené práce. Jakmile pocítíte napjatou atmosféru mezi dvěma zaměstnanci, měli byste situaci co nejdříve řešit. Neshody mezi dvěma lidmi mohou vyvrcholit až do takové situace, že jeden z pracovníků začne krást nápady tomu druhému (pravděpodobně slabšímu či nevýraznému jedinci). Při společné práci si nebudou vzájemně sdělovat důležité informace a výsledný projekt bude podprůměrný.

Samozřejmě, nemůžete takové situaci předcházet vždy. Jedním z opatření je vybírat pečlivě zaměstnance. V okamžiku, kdy zaznamenáte nějaké vztahové potíže, začněte je zavčas řešit. Můžete je převelet do jiné kanceláře, případně do jiného oddělení.

11

Relaxační zónu ocení každý pracovník

U zaměstnanců občas nastane den či hodina, kdy se efektivita a výkonnost naprosto vypaří. Nápady a kreativita jsou na bodu mrazu, tělo je vyčerpané a v hlavě běhají jiné myšlenky. Zde by měl dobrý šéf dát prostor i pro odpočinek mezi prací. Pakliže chcete své pracovníky rozptýlit, nabídněte jim relaxační zónu. Celodenní sezení u počítače je poměrně náročné a uprostřed pracovní směny, zejména po obědě, se snižuje soustředěnost. V takovém případě by měl člověk vstát ze židle a nějak se odreagovat. Pánové ocení fotbálek či kulečník, kdežto dámy si rády poleží v houpací síti. Při vybavování relaxačního koutku se fantazii meze nekladou.

Myslete na bonusy, které motivují

Donedávna byly benefity a bonusy záležitostí pouze nadnárodních firem, což je již minulostí. Spousta menších a středních firem si začíná uvědomovat, že je potřeba své zaměstnance určitým způsobem motivovat. A co je lepší motivací než progresivní výkonové složky mzdy a podíly na zisku?!

Nabídněte svým stávajícím a potenciálním zaměstnancům perfektní pracovní prostředí, díky kterému budou schopni odejít i od konkurence.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2019: *****

Zdenka Brancuská 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Vrchovský 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Josef Loupanec 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Mgr. Eva Kocábková 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Tatiana Vráblová 200,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Jan Janát 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 11 955,00 Kč
Vybráno 34.15%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 8 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.