11
22.12.2015
Kategorie: Kultura a tipy

Co zaměstnanci milují na svém zaměstnání?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

(PLC) 22|12|2015

Majitelé menších i větších firem si stále častěji uvědomují, že by měli svým zaměstnancům vykouzlit přátelské pracovní prostředí. Programátoři, marketingoví specialisté, obchodní zástupci a další odborní pracovníci v kancelářích preferují společnosti s dobrým platovým ohodnocením a příjemnou atmosférou. Jestliže se chcete zařadit mezi TOP zaměstnavatele, kterého budou pracující vychvalovat na každém kroku, měli byste si pronajmout prostornou kancelář na lukrativní adrese, vybudovat v ní relaxační zónu a podepsat pracovní smlouvu s těmi nejlepšími z pracovního trhu.

Podnikatelským centrem je bezpochyby Praha, neboť se jedná o obchodní, finanční a turistickou křižovatku České republiky. Nicméně atraktivní lokalita pro pronájem kanceláří je nákladnou záležitostí. Investice do prestižní adresy se vyplatí, a to hned z několika důvodů. Adresa v centru metropole na vizitce vypadá reprezentativně, je velice dobře dostupná (což ocení zaměstnanci, klienti i obchodní partneři) a dostanete se do povědomí široké veřejnosti. Pokud budete na očích, zakázky se pohrnou. A čím více zakázek získáte, tím lepší hlavy na trhu práce můžete lovit.

12

Kanceláře v Praze vedou

Jestliže chcete své zázemí budovat také v hlavním městě, protože se chcete uchytit v lepších vodách, měli byste si zjistit více informací o zdejších komerčních prostorech. V kurzu jsou především certifikované budovy, které se vyznačují nízkou energetickou náročností. To se potom projevuje na nižších nákladech a daňových úlevách.

Dobrý a přátelský vztah mezi zaměstnanci je důležitý

Čas od času si někteří kolegové v kanceláři nesednou, což se potom projevuje na kvalitě jejich odvedené práce. Jakmile pocítíte napjatou atmosféru mezi dvěma zaměstnanci, měli byste situaci co nejdříve řešit. Neshody mezi dvěma lidmi mohou vyvrcholit až do takové situace, že jeden z pracovníků začne krást nápady tomu druhému (pravděpodobně slabšímu či nevýraznému jedinci). Při společné práci si nebudou vzájemně sdělovat důležité informace a výsledný projekt bude podprůměrný.

Samozřejmě, nemůžete takové situaci předcházet vždy. Jedním z opatření je vybírat pečlivě zaměstnance. V okamžiku, kdy zaznamenáte nějaké vztahové potíže, začněte je zavčas řešit. Můžete je převelet do jiné kanceláře, případně do jiného oddělení.

11

Relaxační zónu ocení každý pracovník

U zaměstnanců občas nastane den či hodina, kdy se efektivita a výkonnost naprosto vypaří. Nápady a kreativita jsou na bodu mrazu, tělo je vyčerpané a v hlavě běhají jiné myšlenky. Zde by měl dobrý šéf dát prostor i pro odpočinek mezi prací. Pakliže chcete své pracovníky rozptýlit, nabídněte jim relaxační zónu. Celodenní sezení u počítače je poměrně náročné a uprostřed pracovní směny, zejména po obědě, se snižuje soustředěnost. V takovém případě by měl člověk vstát ze židle a nějak se odreagovat. Pánové ocení fotbálek či kulečník, kdežto dámy si rády poleží v houpací síti. Při vybavování relaxačního koutku se fantazii meze nekladou.

Myslete na bonusy, které motivují

Donedávna byly benefity a bonusy záležitostí pouze nadnárodních firem, což je již minulostí. Spousta menších a středních firem si začíná uvědomovat, že je potřeba své zaměstnance určitým způsobem motivovat. A co je lepší motivací než progresivní výkonové složky mzdy a podíly na zisku?!

Nabídněte svým stávajícím a potenciálním zaměstnancům perfektní pracovní prostředí, díky kterému budou schopni odejít i od konkurence.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Michal Fleiser 500,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 3 150,00 Kč
Vybráno 9.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.