ORBANMORAWIECKI
27.11.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Co vám o polsko-maďarském vetu ČT neřekne

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilUž asi všichni víte, že premiéři Polska a Maďarska na své včerejší schůzce v Budapešti potvrdili, že i nadále trvají na vetu unijního rozpočtu, kvůli jeho spojování s tak zvanou vládou práva. Společně pak vydali i krátké, šestibodové prohlášení, ve kterém svůj postoj objasňují.

Většina našich hlavních médií se však, kdoví proč, usilovně dívá stranou. Jen vyjímečně a „na půl huby” se některá o věci zmíní, a to ve stylu, že ti zatrachtilí Poláci s Maďary stále ještě blokují tolik potřebný Unijní rozpočet a sami se tím „…odsouvají do hlubší a hlubší izolace.” Nebude proto asi od věci, seznámit se blíže s děním, které předcházelo oné schůzce a s důvody, proč obě země na svém vetu trvají.

Vezměme to chronologicky. Podle údajů serveru Abouthungary byl na zvláštním zasedání Evropské rady, dne 21. července, přijat závěr, který jasně brání vázání peněz EU na podmínky právního státu. Sama německá kancléřka Angela Merkelová tam navíc potvrdila, že „zabudování” mechanismu právního státu do podmínek čerpání rozpočtu by vyžadovalo souhlas všech členských států a změnu smluv o EU.

O zhruba měsíc později, 24. září, přišla za představiteli zemí V 4 předsedkyně Evropské komise, Ursula von der Leyen. V ruce třímajíc návrh aktualizované migrační strategie EU. Nepochodila. Vedoucí představitelé Visegrádské čtyřky její nový balíček odmítli a řekli (údajně) zhruba toto: „I když to jinak zabalíte, kvóta zůstane i nadále kvótou.” Maďarský premiér Viktor Orbán pak k tomu vydal následující, prorocké prohlášení: „v Bruselu dnes vnímají pouze země, které přistěhovalce přijímají, jako ty, které se řídí právním státem…”

Krátce nato, 5. listopadu, pocítili vyjednavači Evropského parlamentu náhlé nutkání, dojít za Evropskou radou, aby se pokusila do schvalování rozpočtu EU protlačit podmínku, umožňující pozastavení plateb rozpočtu členskému státu, který by „porušoval vládu práva”. Podařilo se. A Maďarsko s Polskem, na které nové opatření hlavně cílilo, byly proto vzápětí donuceny využít svého práva veta a zablokovat přijetí rozpočtu EU a tzv. fondu pro zotavení na období 2021–2027. Právě kvůli té na poslední chvíli vložené a zjevně účelové podmínce „právního státu”.

Proevropská, liberální média, spustila očekávatelný, ohlušující řev. A v tom hluku málem zaniklo jedno zajímavé, a mnohé naznačující prohlášení. Učinil je, 18. listopadu, sotva dva dny po onom velkolepém, bruselském krachu, miliardář a „filantrop” George Soros. Evropská unie si, podle něj, nemůže dovolit dělat kompromisy okolo ustanovení právního státu. Naopak. Proti východním zlosynům, zosobněným Orbánem a Kaczyńskim je třeba přitvrdit. A hned přiložil několik návrhů, jak jim „zasolit”. Tak například „…fondy EU by měly být směrovány na místní orgány, kde v Maďarsku na rozdíl od národní úrovně ještě stále existuje demokracie.”

Měl tím zjevně na mysli takové „orgány”, jako třeba Spolek tří hlavních měst – Prahy, Waršavy a Budapesti, který loni slavnostně ustavili liberální primátoři zmíněných metropolí Hřib, Karácsony a Trzaskowski. Učinili tak, aby mohli ještě lépe házet klacky pod nohy svým vládám a ještě účinněji sabotovat z komunálu jejich politiku. Tak přesně těm by měla, podle G. Sorose, Únie nasypat, a to přes hlavy vlád jejich zemí a zcela mimo státní kontrolu. Aby se jim to dílo zkázy a rozvratu lépe dařilo… Protože, jak končí provolání „filantropa”, jak bude EU reagovat na výzvu, kterou představují Orbán s Kaczyńskim určí, zda přežije jako otevřená společnost, která odpovídá hodnotám, na nichž byla založena.”

Jeho slova tvrdě odmítl Gergely Gulyás, vedoucí kanceláře předsedy vlády, který 20. listopadu uvedl, že Maďarsko „nebude přijímat žádné lekce”, zejména pak ne od americko-maďarského finančníka George Sorose. Znovu zopakoval tezi, že pouze země, které přijímají migranty, jsou Bruselem považovány za země s vládou práva. K situaci v Maďarsku pak dodal, je právním státem a že považuje za důležité svobody projevu, přesvědčení, shromažďování a tisku, jakož i nezávislost soudnictví. Splnění těchto požadavků je, podle něj, v Maďarsku zaručeno přinejmenším stejně jako v západní Evropě

Dlouhým, otevřeným dopisem pak (25.11.) na Sorosovo a bruselské mentorování Maďarska reagoval jeho premiér, Viktor Orbán. Podívejte se, je to úžasné čtení. Rozvážná, přímá slova maďarského vlastence, křesťana a opravdového Evropana, který skvěle zná jak historii, tak i horkou současnost Evropy, který vidí pod povrch věcí a dokáže je vnímat v kontextu. A který, jaká to vyjímka v současném světě, o nich dokáže hovořit jazykem prostým, každému srozumitelným a hlavně, zcela bez příkras.

„Každý pokus o sjednocení Evropy pod záštitou nějaké říše selhal. Historická zkušenost nám proto říká, že Evropa bude znovu skvělá, pokud se její národy opět stanou velkými a odolají všem formám imperiálních ambicí,” píše Viktor Orbán a o kousek dále pokračuje: „Velké síly se opět snaží zlikvidovat národy Evropy a sjednotit kontinent pod záštitou globální říše. Sorosova síť, která se proplétá evropskou byrokracií a její politickou elitou, již léta pracuje na tom, aby se Evropa stala kontinentem přistěhovalců. Sorosova síť, která podporuje globální otevřenou společnost a snaží se zrušit národní rámce, je dnes největší hrozbou, které čelí státy Evropské unie.”

Podrobně pak popisuje, jak funguje Sorosova „liberální internacionála”, ona celoevropská síť „správně motivovaných” europoslanců, úředníků aparátu Únie i politiků. Funkcionářů, kteří se pod záminkou tzv. „otevřené společnosti” snaží vnutit celé Únii jednotný způsob myšlení, jednotnou kulturu, jednotný sociální model a v tichosti zrušit právo jednotlivých národů rozhodovat o svém osudu. Končí slovy: „Bitva proti nové bruselské říši ještě nebyla rozhodnuta. Chceme-li zachovat naši svobodu, nesmí Evropa podlehnout Sorosově síti.

Že by konspirační teorie? Tak se podívejte, co k tomu zrovna včera řekl insider. Člověk ze Západu. Francouzský politický filozof, novinář a komentátor Éric Zemmour: „To, čeho touto představou právního státu opravdu chceme dosáhnout je, přinutit Maďary a Poláky, aby se podřídili multikulturnímu, feministickému a proLGBT konceptu západních zemí. Chceme jim vnutit imigraci, potraty a LGBT propagandu.”

A o tom to všechno je. Proto se také z „našich”, Evropské únii poplatných médií, nic podstatného o osamělém, hrdinském boji Poláků a Maďarů za svou i naši budoucnost, nedozvíte… Tak jim alespoň držme palce.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 9 828,00 Kč
Vybráno 28.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 918 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (60 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
politicon.cz
47 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.