residence-2219972_1280
11.12.2018
Kategorie: Kultura a tipy

Co už dnes umí chytrý smart domov?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

Jaké technologie chytrých domů jsou dostupné na českém trhu? Jsou schopny se postarat o úsporu energií či zvýšit bezpečnost domu?

Systém Loxone

Systém Loxone je momentálně systém s nejvyšší inteligencí na trhu. Je to vlastně takový autopilot, jež obstará většinu práce. Stačí přitom pouze jeden ovládací prvek, nad kterým má majitel domu navíc přehled a kontrolu díky mobilní aplikaci. Systém zná individuální potřeby majitele a dokáže se sám přizpůsobit rozdílným ročním dobám, změnám počasí nebo životního stylu. Svou prací eliminuje zhruba 50 000 ručních zásahů ročně. Člověk se tak může věnovat příjemnějším aktivitám.

Co vše umí systém Loxone Smart Home?

Systém Loxone Smart Home se stará o bezpečí domu. Ví o možném nebezpečí a díky propojení všech zařízení okamžitě reaguje – spustí poplach, zavolat majiteli, vypne vodu či spotřebiče. Majitel má kdykoliv přehled o tom, co se doma děje. Při opuštění domu navíc simuluje přítomnost, čímž odradí nezvané hosty. Tato technologie také skvěle hospodaří s energiemi. Ví, kdy a jak je třeba topit a kdy ne. Například pokud svítí slunce, vytáhne žaluzie a vyhřívá zdarma. Pračku zapne při nízkém tarifu.

Loxone miniserver – mozek chytrého domova

Systém Loxone propojuje a řídí všechna zařízení v domácnosti – funguje to podobně jako nervový systém u člověka, který řídí smysly a orgány. Vše přitom směřuje do jednoho centrálního bodu: Miniserveru. Loxone miniserver se stará o to, aby vše fungovalo, jak má. Učí se a adaptuje se na individuální zvyky a vlastnosti domu. Člověk si tak ani nemusí uvědomovat, že má doma skvělou technologii, jen si prostě žije naplno svůj život a o pohodlí se mu stará tento systém.

Pokud vás smart bydlení zajímá, odborníci na tuto problematiku by vám vše měli bezplatně vysvětlit.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 1 900,00 Kč
Vybráno 5.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 5 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.