socialstat
24.10.2017
Kategorie: Ekonomika

Co ukázaly volby? Že zastupitelská demokracie není lékem na rozdělenou společnost, nýbrž moderátorem toho rozdělení

Loading...
Sdílejte článek:

MICHAL HÁJEK

Konec éry obchodního modelu organizovaného zločinu tzv. zastupitelské demokracie a sociálního státu ukazují – jako předzvěst věcí budoucích – mimo jiné i naše volby. Naše společnost je hluboce rozdělená jako všude na světě, ale nikoli primárně politicky, ekonomicky nebo filozoficky, i když se tak občas ty rozdíly v důsledku projeví. My jsme především rozděleni – a to hluboce, jistě nejvíc v moderních dějinách – generačně, intelektuálně a pocitově.

Stát, „provozující“ iluzi zastupitelské demokracie, se stal moderátorem nenávisti: staří proti mladým, zaměstnanci proti podnikatelům a OSVČ, město versus venkov. Cílem je odvést pozornost od toho skutečně podstatného: kolik organizovaný zločin prostřednictvím obchodního modelu jménem stát ještě rozkrade (přerozdělí a zadotuje) z našich společných peněz (veřejných rozpočtů), než se odporoučí na smetiště dějin a nechá nám jen megalitické dluhy. Skočíme na tu fintu?

Pojďme si říct pravdu: zastupitelská demokracie je evolučně mrtvý model dalšího „pokusu“ o vládu lidí nad lidmi. Stát, jak ho známe a jak reálně (ne)funguje dnes, je přežitá forma vlády organizovaného zločinu, který si stvořil (zastupitelskou) politiku jako své krytí, jako své kulisy. Někteří „političtí podnikatelé“ vystupují otevřeně, někteří skrytě, ale podstata zůstává stále stejná: přerozdělování veřejných rozpočtů je nejpohodlnější a nejbezpečnější byznys novodobých dějin. Nejde o konkrétní výsledky těchto voleb – jde tu o něco mnohem důležitějšího. O základní princip fungování dnešní verze tzv. zastupitelské demokracie.

Uznávám, že se mohu zdát jako extrémista či od reality odtržený vizionář, když tvrdím, že dnešní státy jsou organizovaným zločinem přerozdělování veřejných rozpočtů mimo jakoukoli kontrolu lidí, kteří ty rozpočty tvoří svými daněmi a odvody. Můj osobní názor je, že současný stav se nemá jmenovat sociální stát, nýbrž ekonomická genocida. Podívejte se, jak začal (sociální) stát fungovat. Vlezl nám doslova do rodin, do přátelství, do manželství, do výchovy dětí. Kafrá do všeho a za všechno si nechává brutálně zaplatit, aniž odvádí kvalitní a odpovědnou službu (tu odpovědnost můžeme například definovat jako schopnost hospodařit s vyrovnaným rozpočtem, když už tedy nějaký máme a všichni do něj přispíváme). Úroveň zdanění lidí je bezprecedentní. A není divu: je to ekonomický model vykrádání rozpočtů a ti, co ho provádějí, chtějí stále víc. Je ale proti základním lidským právům stanovit lidem zákonnou povinnost nechat se zastupovat nějakým zastupitelem a odebrat jim tak možnost vystupovat ve veřejném prostoru napřímo, bez povinně placeného „prostředníka“. To je přece z principu korupční model v učebnicové verzi.

Není možné a ani v souladu se základními lidskými právy, aby existoval jeden univerzální stát (či ideologie, třeba právě ta zastupitelsko-demokratická) pro všechny různé lidi a skupiny lidí. Ne už v současném stadiu vývoje společnosti, technologií a světa. Stát budoucnosti (Sdílený stát) musí dávat mnohem větší prostor pro diverzitu názorů a princip zásluhovosti, stojící na individualitě, nikoli univerzálním zákonu. Nota bene zákonu, který prolobboval a odhlasoval zkorumpovaný politik ve službách národního či nadnárodního byznysu. Na dnešní úrovni technologií je přímá demokracie složitá asi tak jako internetové bankovnictví či koupení lístku na MHD prostřednictvím aplikace v mobilu, tedy žádná raketová věda. Jenže odstranění zastupitelské demokracie a politických stran by znamenalo konec byznysu rozkrádání veřejných rozpočtů – proto se o přímé demokracii hovoří jako o pekle a anarchii.

Je to samozřejmě jen blábol nehodný komentáře, protože tu jde o jednoduché, konkrétní a jasně definované věci a principy: stát budoucnosti nemůže a nesmí fungovat jako Jánošík, tedy pracovitým brát a nepracovitým či nepozvaným dávat. Ve státě budoucnosti, pokud jeho podkladem bude ekonomika a peníze, nemůže mít stejný hlas bezdomovec či chronický pobírač dávek, co prodá hlas za koblihu a někdo, kdo platí daně nebo dává práci někomu jinému a jeho přínos celku je nesrovnatelně vyšší. Koncept 1 člověk = 1 hlas za 4 roky (což má být ta demokracie, mimochodem!) se stal metodikou, jak schopným a odpovědným vzít chuť se účastnit veřejného prostoru; zůstali jen ti, co nemají páteř, zato mají žaludek na to rozdávat koblihy. Jestli se chceme ve volbách bavit o ženských, mariáši nebo světonázoru, pak můžeme jako rovný s rovným (1 člověk = 1 hlas), ale pokud tu jde o peníze, zdůrazňuji o peníze jedněch lidí, které má dostat někdo jiný bez práva těch prvních (plátců) se k tomu vyjádřit (!!), tak to není legrace, to je organizovaný zločin. Sociální dávky a podpory musí být (ekonomicky i morálně) dárcem i příjemcem chápány primárně jako půjčka, nikoli nárok na úkor někoho jiného a rozhodovat o nich musí ti, kteří situaci znají, nikoli anonymní úředníci. 

Stát budoucnosti musí být decentralizován a důkladně kontrolován. A je nepřijatelné, aby stát organizoval školství, zdravotnictví a sociální politiku monopolně, to je opravdu „odtučněný socialismus“: ke všem státním službám musí začít existovat alternativy – sdílené, komunitní, privátní, družstevní. Služby státu zůstanou, nezruší se, jen k nim bude existovat „konkurenční prostředí“, tak jak to má být.

Stát – aby měl nějaký smysl – tu musí být pro lidi, ne lidi pro něj. Každý systém, který lidi redukuje na čísla, kolonky, daňové poplatníky, voliče, spotřebitele, nakonec narazí na svůj limit. A ten limit je zároveň i jeho koncem.

Autor: Michal Hájek, Česko 2050

michal-hajek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Alena Fuszteiová 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Kamil Potoček 300,- Kč, Ivanka Podzimková 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Iva Floríková 300,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, ing. Josef Musil 200,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč


Celkem za měsíc: 12 247,60 Kč
Vybráno 34.99%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 34 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,62 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
68 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.