POLITIKA
17.4.2021
Kategorie: Politika

Co ukázal uplynulý politický turbulentní týden?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝMáme za sebou vcelku turbulentní týden, který mnohé ukázal či naznačil. Přestože se většinou snažíme koukat před sebe a připravit se na to, co nás čeká, malé ohlédnutí není nikdy na škodu, protože to náš pohled vpřed může poupravit, ovlivnit a proběhlé události nás mohou lépe nasměrovat.

Přesuny na ministerstvech nakonec nebyly tak velké, jak mohly být. Ministr zahraničí Petříček opustil konečně svůj post a až po svém odchodu se poprvé za celou dobu dal vnímat vcelku pozitivně. Svou pochovskou rétorikou a chováním, které se vyznačovalo spíše topáckým přístupem spojeným s podřizováním se proliberální Evropské unii bez respektu k národním zájmům, moc lidí pozitivně nezaujal. Navíc projevil špatný odhad a postavil se předsedovi ČSSD Hamáčkovi, čímž si podříznul stranickou větev. Al Hamajda vzápětí po vítězství ve stranických volbách konal a Petříček byl okamžitě odejit. A nyní to pozitivum. Nezachoval se nijak hystericky, prostě bez projevené zášti odešel a potichu za sebou zavřel dveře. To se cení. To, že Hamáček zůstal předsedou kdysi tak silného politického subjektu, může mít za následek vypadnutí z vysoké politiky, nebo to může naopak pomoci vyprofilování rozpačité ČSSD. Jisté je, že papalášství je z Hamáčka cítit na dálku. Nový ministr zahraničí Kulhánek je málo známé jméno a v podstatě od něj nelze čekat za pár měsíců žádné zázraky. Rozruch však vyvolal ministr kultury Zaorálek, který měl na stole nabídku stěhování, ale o bývalém Petříčkovu úřadu prohlásil, že jde o vybrakovanou skořápku vedenou Hradem.

S blížícími se volbami dochází k častějšímu zveřejňování předvolebních průzkumů. Přestože pokaždé říkáme, že uváděná čísla nejsou reálná, po volbách se většinou ukáže, že mnohé naznačila správně. Takže po shlédnutí několika dalších anket si můžeme hledat místo, kam se na pár let přemístit. Je totiž pravděpodobné, že se o vítězství poperou Piráti a Babiš. STAN považujeme za natolik neseriózní stranu, že ji zmiňovat v koalici s Piráty nemá moc význam. Pozor, tato úvaha je nebezpečná, protože právě Starostové a nezávislí díky své názorové sterilitě mohou pro plno lidí znamenat nejméně nebezpečné zlo. Jenže přidáním se k ultralevicovým Pirátům naznačili, že jejich přizpůsobivost bude dost možná také bezcharakterností. Piráti samotní jsou pro logicky uvažujícího člověka nevolitelní. Svými názory nás vrací o 40 let zpět. Jen si to moc neuvědomují, protože v té době jich většina ještě nežila a jejich voliči také ne. Pirátské plány připomínají návrat k socialismu a neomarxismu. Neúcta k soukromému vlastnictví je strašidelná. A ve spojení se Zelenými jsou přímo odstrašujícím příkladem toho, jak amatéři a ideologičtí pomatenci mohou škodit. Kdo bydlí na Praze 3, kde se k nim přidala ještě Topka, pociťuje to na vlastní kůži.

Babiš byl koalicí Spolu (ODS, Top 09 a KDU-ČSL) vyzván k požádání o důvěru poslanecké sněmovny. Poté, co ho opustili komunisté, kteří vládu drželi dlouho nad vodou, Fialovi a Pekarové-Adamové narostla křídla. Čeho by nevyslovením důvěry dosáhli, to není moc jasné. Prezident Zeman by svěřil vládu úředníkům, které by vybral Hrad. Ti by Fialovi a opozici na ruku nešli. To si uvědomují Piráti a asi by Babiše padnout nenechali. Předčasné volby naráží na problém s neschváleným novým volebním zákonem, na covidu nejde sbírat moc kladných bodů, koalice Pirátů a STAN není připravena převzít vládu a pro letošek je státní kasa již rozkradena. Babiš se plácá v opatřeních, dělá stále více chyb, čemuž napomáhá i neschopnost najít dostatečně schopného ministra zdravotnictví. Navíc je evidentně napojen na dálkové ovládání, změnil mnoho názorů, které měl k Evropské unii, zdá se, že je ,,držen pod krkem“. Zbavit se Babiše v době, kdy jsou Piráti průzkumy a médii tlačeni vzhůru, by pro ně bylo kontraproduktivní. To rozladění, až se chopí moci a začnou svou ideologii uvádět do praxe, bude obrovské. Především produktivní část obyvatelstva zdecimovaná covidem bude obětován ve jménu lásky a …neschopnosti. Poslouchat Bartoše je někdy tak krásné, až si uvědomíte, že snad spadnul z višně. Jeho parťáci, to už je úplně unikát.

Malinko se zajiskřilo na lepší časy na pravici. Po opuštění Trikolóry Klausem ml. je jeho nástupkyně Majerová-Zahradníková vstřícnější k SPD. Ve vedení Trikolóry se trochu měnilo osazenstvo a řadoví členové jsou tak nějak na druhé koleji. Je li to z nedostatku času, peněz či soudnosti, to ukáže čas. Potenciál však Trikolóra má, spojení se Svobodnými a Soukromníky je správný krok. Jde o možnou variantu, chcete li volit pravici a nemáte li důvěru k Okamurovi. A naprosto nečekaným odchodem Klause ml. se rozšiřuje prostor pro ostatní, naopak šok z této skutečnosti může narušit jistou důvěru. Jisté je, že Trikolóra může překročit 5tiprocentní hranici potřebnou k získání místa v Parlamentu ČR a také nemusí. Byla by to škoda, protože její názorová platforma patří s tou SPD k jediným, které berou v potaz reálnou situaci klopýtající Evropy a mezinárodního napětí. O jeho existenci nás přesvědčuje dění kolem Ukrajiny, tlak na Rusko, aby se vzdalo svého práva na zajištění vlastních hranic či plán poslat do blízkosti Krymu americké válečné lodi. Z toho sešlo, obava ze ztráty dvou bitevníků byla větší než vlastní americké ego. Přesto drzost Západu roste a dráždění ruského medvěda pokračuje.

Před námi je horké léto, ač se tomu dle venkovních teplot nezdá. Je třeba si do paměti ukládat vše to, co se děje, nezapomínat na předešlé dny, měsíce a roky. Politici se nemění, jen upravují a přizpůsobují své chování ambicím, které mají. Bartoš bude vždy levičák s kladným vztahem k Antifě, Babiš gauner z nejvyšších pater, Kalousek bezedná díra na peníze propagující podlézání EU, Pekarová na ulici rozum marně hledající, Rakušan turista jdoucí za korytem zprava doleva, Fiala slaboch a idealista, Němcová arogantní a mimo realitu. Dalo by se pokračovat do nekonečna. Je na každém si vytvořit vlastní názor.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 421 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...
37 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)