zlutevesty
7.12.2018
Kategorie: Společnost

Co učí “žluté vesty” nás v Česku?

Sdílejte článek:

PETR ROBEJŠEK

Vládnoucí vrstvy celé Evropy by měli usilovně přemýšlet o tom, co se právě děje ve Francii. Tamnější události totiž ukazují, jak slabá je jejich mocenská pozice. Když se ve společnosti prosadí názor, že jí elita přestala sloužit, tak jí vypoví poslušnost. A když lidé neposlouchají příkazy shora, tak vláda přestává existovat. To pochopil i Napoleónek v Elysejském paláci a ustoupil.

 

Že jde pouze o násilnickou menšinu „žlutých vest“? Ano, ale rozhodující je to, že má podporu většiny společnosti. U nás jsme právě viděli, že pár demonstrací proti komukoliv nic nezmůže, když společnost jejich požadavky nepodporuje.

Co to tedy učí nás, v České republice? No přece tohle: Ani veřejno-právní obraz světa, inkluze, multikulti nebo eurofilie, ani kritika prezidenta nebo genderové sny, ale dokonce ani ekologizace politiky či třeba moderní architektura nemají vliv a trvání, když je většina společnosti nepříjme a nepotvrdí svým vlastním chováním.

Autor: Petr Robejšek, fb

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Tomáš Foldyna 751,44 Kč (30 eur)

Celkem za měsíc: 5 156,44 Kč
Vybráno 14.73%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 37 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
12 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.