TYDEN
4.7.2016
Kategorie: Společnost

Co týden dal a Hampl napsal: Zavedení politici horší extrémistů, protiústavní ústavní soud a hipsteři

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,87 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

PETR HAMPL 04|07|2016

Pondělí 27. června

Pokud se podaří reformovat EU, bude to vypadat tak, že odvážní státníci v jednotlivých státech si vezmou nazpátek svoje pravomoce, budou kašlat na rozhodnutí centrálních orgánů a ty se s tím postupně smíří. Rozhodně nečekejme, že by mocipáni v Bruselu dojednali něco smysluplného.

Úterý 28. června

Už mnoho let se nás snaží přesvědčit, že největší hrozbou pro naši zemi je převzetí moci extrémisty. A říkali nám to tak dlouho, až se k moci dostali lidé horší než ti nejhorší extrémisté, jaké si dovedeme reálně představit. A nejspíš to neskončilo. Každá česká i evropská vláda je horší, než ta před ní. Je nejvyšší čas to zarazit. Nejde o výměnu jedné politické party. Je zapotřebí změnit podmínky tak, aby systém přestal vynášet k moci ty nejhorší z nejhorších, jak se to dnes děje.

Středa 29. června

Předpokládám, že k zavedení homosexuálních adopcí bude ještě probíhat debata. Upozorním jen na zdánlivě formální aspekt. Soudci ústavního soudu si de facto vymysleli nový zákon. Je totiž všeobecně známo, že autoři ústavy ani autoři zákona o registrovaném partnerství nezamýšleli zavedení adopcí. Zákony má ale přijímat parlament, případně lid v referendu, určitě ne nejvyšší soud. Takže hrubé porušení ústavy motivované nejspíš tím, že někteří soudci pokukují po lépe placených místech v evropské soudní soustavě. Obávám se, že je to další příznak toho, že se země propadá do právního chaosu, bezzákonnosti a totálně svévolného jednání všech úřadů. Tedy do stavu, který spojuje to nejhorší z anarchie i despocie.

Mimochodem, jmenování soudců (resp. souhlas se jmenováním) je podceňovaná pravomoc senátu. To je mnohem důležitější než vracení zákonů. Obávám se ale, že většina senátorů na to kašle.

Čtvrtek 30. června

Dnes zajímavý článek na e15: Sankce a klesající ceny ropy přinutily ruskou vládu chovat se ekonomicky racionálněji a omezit byrokracii. Mimo jiné zavedli konkurenci mezi regiony (mohou se přetahovat o podnikatele) a také naprosto geniální opatření spočívající v tom, že když založíte firmu, vláda vám garantuje, že v příštích 10 letech na vás neuvalí žádné nové omezení. To je totiž ten základní problém, na který u nás naráží všichni. Když chcete založit hospodu nebo třeba autoservis, vyjde vás to řádově na milion. Takže se zadlužíte a pak žijete ve strachu, že si nějaký euroúředník vymyslí novinku, která vám znemožní v tom byznyse pokračovat.

Pátek 1. Července

Události v Rakousku potvrzují, že největší nebezpečí pro demokracii a občanské svobody představují tzv. zavedené politické strany, které se neštítí ani volebních podvodů, jde-li o udržení u moci. Potvrzují také, že velká média nehrají žádnou kontrolní roli, nýbrž naopak pomáhají potlačit pochybnosti a nezávislé myšlení.

Sobota 2. července

Proč méně vzdělané sociální vrstvy volí a hlasují zpravidla rozumněji než “elity”? Protože pro ně bude mnohem obtížnější přestěhovat se do jiné země, až tu svojí zplundrují. A hlavně proto, že většina z těch lidí se nenaučila vydělávat na islamizaci, politické korektnosti a všem, co k tomu patří.

Neděle 3. července

Z dnešní civilizační úvahy: “Eva Hrindová má pravdu, když říká, že vousatý hipster je stejným příznakem úpadku mužnosti jako bezpohlavní stvoření předváděná na módních přehlídkách. Takže možná bude mít pravdu i  Konvička, když upozorňuje, že ženy žijící v prostředí městských vyšších tříd jsou podvědomě přitahovány k neurvalým agresorům z jiných kultur. Možná je to dáno tím, že od mládí jsou cvičeny, aby pohrdaly stavebními dělníky ve své vlastní zemi, zatímco u lidí z jiné kultury, kde se nedokážou orientovat, si mohou ponechat iluzi, že násilník je vlastně somálský princ.”

hampl

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
5 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.