TYDEN
23.1.2017
Kategorie: Společnost

Co týden dal a Hampl napsal: Trump!

Sdílejte článek:

PETR HAMPL

Pondělí 16. ledna

Trump je prý nejméně oblíbený nastupující prezident. Říkají to ty stejné agentury, které si byly jisté, že vyhraje Clintonová. Takže se můžeme spolehnout, že to je pravda.

Úterý 17. ledna

Vzhledem k tomu, že Pochod pro Aleppo vyšel až poté, co bylo město osvobozeno, má nejspíš tři cíle.

  • Za prvé. Brigádníci chtějí pomoci se znovuvybudováním města. Určitě tedy uvítají praktické dary – zejména lopaty, zednické lžíce a zednická kolečka.
  • Za druhé. Účastníci pochodu tvoří předvoj a doufají, že za nimi půjdou miliony muslimů, co dočasně žijí v Evropě a teď se mohou vrátit. Konečně.
  • Za třetí. Účastnice v Sýrii nejspíš zůstanou, což způsobí zvýšení průměrného IQ v Evropě (a jak se tak dívám na obrázky, také zvýšení průměrné úrovně krásy a atraktivity). Samá pozitiva. Jen, aby si to cestou nerozmyslely.

Středa 18. ledna

Ještě před dvěma lety mohli někteří lidé pokládat islámský šátek za bezvýznamnou nábožensko – folklórní libůstku, a jeho zakazování mohli tudíž pokládat za zbytečnou buzeraci. V lednu 2017 je ale jasné, že KAŽDÝ, kdo hájí „právo“ na jeho nošení, zároveň také prosazuje zneužívání 10letých holčiček, zapalování synagog, trest smrti za skutečnou nebo domnělou urážku islámu a právo znásilňovat nemuslimky podle libosti. Je správné dávat takovým lidem najevo nejhlubší opovržení a odpírat jim základní občanskou sounáležitost. Do doby, než se poměry změní natolik, aby bylo možné zahájit řádné trestní stíhání.

Čtvrtek 19. ledna

Proč se Jakubu Jandovi pořád vrací ta trapná epizoda z mládí? Protože jeho život je jinak dokonale prázdný. Nic nedokázal, nic se nenaučil, nic nevybudoval, nic nevymyslel, nestal se odborníkem v žádné oblasti… prostě nic. Nestal se dokonce ani pořádným zvrhlíkem. Jen takový ubožáček, který mechanicky opakuje teze, co mu předepisuje vládnoucí moc. Pan Ovčáček je aspoň vtipný a má kultivovaný projev. Ale Jakub Janda ani to ne. No tak co se pak má lidem vybavit?

Pátek 20. ledna

Proč Soros a další dávají tolik energie a peněz do organizování pouličních demonstrací, i když vědí, že tím nemohou Trumpovi nijak ublížit? Podle všeho je to zoufalý pokus zamaskovat téměř úplný rozpad protitrumpovské opozice i Demokratické strany jako takové. Ideály přes noc vyvanuly, vůdcové se rozprchli, aparáty přestaly existovat, byrokratické procesy se zastavily. S Obamovým odchodem zmizí desetitisíce pracovních míst pro levicové aktivisty a granty se ztenčí. Univerzity ani velká média nedokážou ztráty nahradit. Lidé tedy přechází do soukromého sektoru nebo se rychle snaží připojit k opačné straně. Zbývající demokratičtí funkcionáři mluví o tom, že proti Trumpovi by měl za čtyři roky kandidovat majitel Facebooku Mark Zuckenberg. Protože to vypadá, že nikoho jiného nebudou schopni sehnat. Žádný významnější guvernér nebo senátor už s tím nechce mít nic společného. Zůstala jen hlučná neomarxistická chátra složená z lidí s inteligencí natolik podprůměrnou, že nedokážou pochopit situaci.

Bylo to nutné a logické. Multikulturní levice už spoustu let nemá žádné ideály. Drží ji pohromadě jen docela obyčejný cynický mocenský a finanční zájem. Když americká levice ztratila přístup ke všem významným zdrojům státních peněz, v minutě skončila. U nás by to nebylo jiné.

Sobota 21. ledna

Nástup Donalda Trumpa mimo jiné znamená, že veškeré znalosti celé generace politologů, komentátorů a expertů na zahraniční politiku jsou naprosto nepoužitelné. Svět se změnil, staré poučky přestaly platit. Takže veškeré “analýzy” spočívají v ujišťování, že se to toho tak moc nezměnilo a že Trump je jenom takový méně kultivovaný Obama. Ani náhodou! Trump je pořád ten radikál, jaký byl v kampani a perfektně zvládá svojí práci. Očekávejme, že závod v politické servilnosti se vyostří. Většina “analytiků” bude postupně přicházet o místa a zůstanou jenom ti, kdo ukážou nejvíc patolízalství. O to se teď začíná hrát v médiích a na univerzitách.

Neděle 22. ledna

Když Donald Trump ve svém inauguračním projevu mluvil o Stvořiteli, myslím, že vystihl přesně tu ideální polohu – tak, abychom měli jasné hodnotové zakotvení, mohli se cítit pevně spjati s předcházejícími generacemi a zároveň nemohla vzniknout obava, že nějaká církev začne lidem diktovat, co si mají myslet nebo co mají dělat v posteli. To je ten moment, ve kterém je společnost nejsilnější, a který je dobré bránit. Na jedné straně před ateistickými a novopohanskými fanatickými sektáři, kteří se cítí povoláni vnutit všem svá dogmata. Na druhé straně před lidmi tak náročnými, že pro ně sekulární společnost nikdy nebude mít hodnotu. Obě ty skupiny jsou důležité, ale žádná z nich by neměla získat příliš velkou moc.

hampl

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč

Celkem za měsíc: 11 633,00 Kč
Vybráno 33.23%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 56 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...