TYDEN
23.1.2017
Kategorie: Společnost

Co týden dal a Hampl napsal: Trump!

Loading...
Sdílejte článek:

PETR HAMPL

Pondělí 16. ledna

Trump je prý nejméně oblíbený nastupující prezident. Říkají to ty stejné agentury, které si byly jisté, že vyhraje Clintonová. Takže se můžeme spolehnout, že to je pravda.

Úterý 17. ledna

Vzhledem k tomu, že Pochod pro Aleppo vyšel až poté, co bylo město osvobozeno, má nejspíš tři cíle.

  • Za prvé. Brigádníci chtějí pomoci se znovuvybudováním města. Určitě tedy uvítají praktické dary – zejména lopaty, zednické lžíce a zednická kolečka.
  • Za druhé. Účastníci pochodu tvoří předvoj a doufají, že za nimi půjdou miliony muslimů, co dočasně žijí v Evropě a teď se mohou vrátit. Konečně.
  • Za třetí. Účastnice v Sýrii nejspíš zůstanou, což způsobí zvýšení průměrného IQ v Evropě (a jak se tak dívám na obrázky, také zvýšení průměrné úrovně krásy a atraktivity). Samá pozitiva. Jen, aby si to cestou nerozmyslely.

Středa 18. ledna

Ještě před dvěma lety mohli někteří lidé pokládat islámský šátek za bezvýznamnou nábožensko – folklórní libůstku, a jeho zakazování mohli tudíž pokládat za zbytečnou buzeraci. V lednu 2017 je ale jasné, že KAŽDÝ, kdo hájí „právo“ na jeho nošení, zároveň také prosazuje zneužívání 10letých holčiček, zapalování synagog, trest smrti za skutečnou nebo domnělou urážku islámu a právo znásilňovat nemuslimky podle libosti. Je správné dávat takovým lidem najevo nejhlubší opovržení a odpírat jim základní občanskou sounáležitost. Do doby, než se poměry změní natolik, aby bylo možné zahájit řádné trestní stíhání.

Čtvrtek 19. ledna

Proč se Jakubu Jandovi pořád vrací ta trapná epizoda z mládí? Protože jeho život je jinak dokonale prázdný. Nic nedokázal, nic se nenaučil, nic nevybudoval, nic nevymyslel, nestal se odborníkem v žádné oblasti… prostě nic. Nestal se dokonce ani pořádným zvrhlíkem. Jen takový ubožáček, který mechanicky opakuje teze, co mu předepisuje vládnoucí moc. Pan Ovčáček je aspoň vtipný a má kultivovaný projev. Ale Jakub Janda ani to ne. No tak co se pak má lidem vybavit?

Pátek 20. ledna

Proč Soros a další dávají tolik energie a peněz do organizování pouličních demonstrací, i když vědí, že tím nemohou Trumpovi nijak ublížit? Podle všeho je to zoufalý pokus zamaskovat téměř úplný rozpad protitrumpovské opozice i Demokratické strany jako takové. Ideály přes noc vyvanuly, vůdcové se rozprchli, aparáty přestaly existovat, byrokratické procesy se zastavily. S Obamovým odchodem zmizí desetitisíce pracovních míst pro levicové aktivisty a granty se ztenčí. Univerzity ani velká média nedokážou ztráty nahradit. Lidé tedy přechází do soukromého sektoru nebo se rychle snaží připojit k opačné straně. Zbývající demokratičtí funkcionáři mluví o tom, že proti Trumpovi by měl za čtyři roky kandidovat majitel Facebooku Mark Zuckenberg. Protože to vypadá, že nikoho jiného nebudou schopni sehnat. Žádný významnější guvernér nebo senátor už s tím nechce mít nic společného. Zůstala jen hlučná neomarxistická chátra složená z lidí s inteligencí natolik podprůměrnou, že nedokážou pochopit situaci.

Bylo to nutné a logické. Multikulturní levice už spoustu let nemá žádné ideály. Drží ji pohromadě jen docela obyčejný cynický mocenský a finanční zájem. Když americká levice ztratila přístup ke všem významným zdrojům státních peněz, v minutě skončila. U nás by to nebylo jiné.

Sobota 21. ledna

Nástup Donalda Trumpa mimo jiné znamená, že veškeré znalosti celé generace politologů, komentátorů a expertů na zahraniční politiku jsou naprosto nepoužitelné. Svět se změnil, staré poučky přestaly platit. Takže veškeré “analýzy” spočívají v ujišťování, že se to toho tak moc nezměnilo a že Trump je jenom takový méně kultivovaný Obama. Ani náhodou! Trump je pořád ten radikál, jaký byl v kampani a perfektně zvládá svojí práci. Očekávejme, že závod v politické servilnosti se vyostří. Většina “analytiků” bude postupně přicházet o místa a zůstanou jenom ti, kdo ukážou nejvíc patolízalství. O to se teď začíná hrát v médiích a na univerzitách.

Neděle 22. ledna

Když Donald Trump ve svém inauguračním projevu mluvil o Stvořiteli, myslím, že vystihl přesně tu ideální polohu – tak, abychom měli jasné hodnotové zakotvení, mohli se cítit pevně spjati s předcházejícími generacemi a zároveň nemohla vzniknout obava, že nějaká církev začne lidem diktovat, co si mají myslet nebo co mají dělat v posteli. To je ten moment, ve kterém je společnost nejsilnější, a který je dobré bránit. Na jedné straně před ateistickými a novopohanskými fanatickými sektáři, kteří se cítí povoláni vnutit všem svá dogmata. Na druhé straně před lidmi tak náročnými, že pro ně sekulární společnost nikdy nebude mít hodnotu. Obě ty skupiny jsou důležité, ale žádná z nich by neměla získat příliš velkou moc.

hampl

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2019: *****

Jiří Kubát 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,11 Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Eva Pilařová 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, ing. Jiří Nevrkla 300,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč

Celkem za měsíc: 9 390,11 Kč
Vybráno 26.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 18 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
16 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.