TYDEN
15.8.2016
Kategorie: Společnost

Co týden dal a Hampl napsal: Tajné vládnutí pomocí norem, olympiády bez židů a Babišovo dilema

Sdílejte článek:

PETR HAMPL

Pondělí 8. srpna

Za mého mládí sloužily normy primárně k tomu, aby si výrobci navzájem rozuměli. Když jeden vyráběl šrouby a druhý matky, aby jejich výrobky do sebe pasovaly. Jenže pak někdo přišel na to, že pomocí norem může lidem vládnout, aniž by si toho všimli. Pomocí norem jim může přikázat, co mají jíst, v čem mají spát, jaký si mají postavit dům, jaké auto si mají pořídit, čím mají trávit čas v zaměstnání, do kolika hodin mají sedět v hospodě. Na začátku byla možná iluze, že díky takovým normám bude jídlo chutnější, domy pohodlnější, rychlovarné konvice efektivnější, ženy krásnější, muži statečnější… jenže se toho rychle chopili podvodníci, kteří zjistili, že psaní a kontrolování norem jim umožní vyhnout se poctivé práci.

Dnes už nestačí zrušit stovky zbytečných norem. Potřebujeme také provést protiútok – zrušit úřady, které ty normy produkují. A odříznout od peněz neziskovky, které po jejich zavedení volají.

Úterý 9. srpna

Moje prognóza: Na olympijských hrách 2024 nebudou smět soutěžit Židé. Jejich přítomnost totiž uráží muslimy. Můžete si tenhle status archivovat a připomenout mi ho.

Středa 10. Srpna

Řečeno před rokem a pořád to platí: “Je i docela dobře představitelné, že některé evropské země zkolabují a budou převálcovány islámem, jiné se vzpamatují. Možná že úkolem pro další generaci bude osvobození Švédska, Velké Británie, Německa a dalších zemí.

Myslím, že rozhodující bude, zda najdeme odvahu udělat zásadní změny ekonomického a politického systému, to znamená eliminovat panství státní a korporátní byrokracie. Jedna cesta vede k přímé demokracii, ekonomickému systému založenému na drobném podnikání a nejspíš i nějaké formě návratu ke křesťanským hodnotám. Druhá cesta vede ke stupňující se vládě byrokratických aparátů, kolapsu a islamizaci.”

Čtvrtek 11. srpna

Jak postupují pánové Sobotka, Babiš a Bělobrádek, když narazí na problém?

Vydají nový předpis.
Když to nepomáhá, přidělí daňové úlevy.
Když to pořád ještě nepomáhá, pošlou peníze.
Když ani to nepomáhá, pošlou ještě víc peněz.
Když to pořád ještě nepomáhá, pošlou úplně nejvíc peněz.
Když ani to nepomůže, zakážou o problému mluvit.
Pak se nemůžeme divit, že máme nejmarnotratnější vládu v historii a kupící se problémy.

Pátek 12. srpna

Co dělat v případě teroristického útoku? Hlavně nezačít utíkat. Útočníci počítají s tím, že vyvolají paniku. Pak může několik ozbrojených útočníků zabít stovky nebo tisíce lidí (v klidu mění zásobníky a zabíjejí jednoho po druhém). Nejméně riskantní řešení je vrhnout se na útočníka. S holýma rukama, s propisovačkou…prostě, co máte. Pokud máte to štěstí, že se k vám přidají další (což se může stát velmi lehko), dav zadupe do země i třeba útočníky vybavené střelnými zbraněmi.

Do České republiky přišlo v posledním roce asi 30 tisíc arabských muslimů (že se oficiálně neregistrují, neznamená, že tu nejsou). Odhadem tisícovka z nich má nějaké napojení na Islámský stát. Ví o tom tajné služby, ví o tom česká vláda, jen to jaksi zapomněli sdělit obyvatelům. Tohle a další zajímavé věci včera zazněly na mé berounské diskuzi se dvěma skvělými vojenskými analytiky, Davidem Bohbotem a Vladimírem Karasem.

Jak David Bohbot uzavřel, chodit na besedy nestačí. Připravujte se, protože ty útoky přijdou. Ty úplně nejzákladnější dovednosti člověk získá za pár hodin.

Sobota 13. srpna

V jedné z mnoha feministických publikací, které tu vychází, před časem otiskli skvělý článek o homosexuálním rodičovství. Škoda, že jsem si ho neschoval. Píše se v něm, že děti vychované homosexuálními dvojicemi nebudou rozlišovat mužský princip a ženský princip. Ta slova pro ně nebudou dávat smysl, nebudou s tím mít spojené žádné prožitky. Ženskost a mužnost pro ně zmizí i jako pojmy. A dále autoři předpokládají, že tahle bezpohlavní generace postupně osvobodí celou společnost, která byla po staletí utlačována rozdělením na muže a ženy. Vlastně je to taková zvrácená parafráze na křesťanský příběh o Spasiteli.

Když občas píšu, co všechno dobrého nám přinesly křesťanské základy naší civilizace, musím připustit i tuhle stinnou stránku. Je to civilizace, která generuje další a další “spasitele”, kteří pokaždé napáchají spoustu škody.

Logika toho textu pro mne dává bezvadný smysl. Cílem je předělat společnost, vytvořit nového bezhlavního člověka a děti jsou jen oběťmi přinášenými na oltář toho kultu. Nejde o ně ani v nejmenším.

Neděle 14. srpna

Pokládáme Bohuslava Sobotku za největšího zbabělce a ubožáka v zemi. Ale pozornosti by neměl uniknout jiný adept. Má politicky silnější pozici a přitom pofňukává a stěžuje si, že mu Sobotka nedovolí zastavit islámskou imigraci. To je, panečku, státník! To je hrdina! Ještě méně statečnosti než u Sobotky.

Teď ale čeká Andreje Babiše zkouška – návštěva Merkelové. Vsadím se, že si zaleze do nějakého hnízda a bude předstírat, že neexistuje.

hampl

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 17 966,00 Kč
Vybráno 51.33%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 33 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...