TYDEN
15.8.2016
Kategorie: Společnost

Co týden dal a Hampl napsal: Tajné vládnutí pomocí norem, olympiády bez židů a Babišovo dilema

Sdílejte článek:

PETR HAMPL

Pondělí 8. srpna

Za mého mládí sloužily normy primárně k tomu, aby si výrobci navzájem rozuměli. Když jeden vyráběl šrouby a druhý matky, aby jejich výrobky do sebe pasovaly. Jenže pak někdo přišel na to, že pomocí norem může lidem vládnout, aniž by si toho všimli. Pomocí norem jim může přikázat, co mají jíst, v čem mají spát, jaký si mají postavit dům, jaké auto si mají pořídit, čím mají trávit čas v zaměstnání, do kolika hodin mají sedět v hospodě. Na začátku byla možná iluze, že díky takovým normám bude jídlo chutnější, domy pohodlnější, rychlovarné konvice efektivnější, ženy krásnější, muži statečnější… jenže se toho rychle chopili podvodníci, kteří zjistili, že psaní a kontrolování norem jim umožní vyhnout se poctivé práci.

Dnes už nestačí zrušit stovky zbytečných norem. Potřebujeme také provést protiútok – zrušit úřady, které ty normy produkují. A odříznout od peněz neziskovky, které po jejich zavedení volají.

Úterý 9. srpna

Moje prognóza: Na olympijských hrách 2024 nebudou smět soutěžit Židé. Jejich přítomnost totiž uráží muslimy. Můžete si tenhle status archivovat a připomenout mi ho.

Středa 10. Srpna

Řečeno před rokem a pořád to platí: “Je i docela dobře představitelné, že některé evropské země zkolabují a budou převálcovány islámem, jiné se vzpamatují. Možná že úkolem pro další generaci bude osvobození Švédska, Velké Británie, Německa a dalších zemí.

Myslím, že rozhodující bude, zda najdeme odvahu udělat zásadní změny ekonomického a politického systému, to znamená eliminovat panství státní a korporátní byrokracie. Jedna cesta vede k přímé demokracii, ekonomickému systému založenému na drobném podnikání a nejspíš i nějaké formě návratu ke křesťanským hodnotám. Druhá cesta vede ke stupňující se vládě byrokratických aparátů, kolapsu a islamizaci.”

Čtvrtek 11. srpna

Jak postupují pánové Sobotka, Babiš a Bělobrádek, když narazí na problém?

Vydají nový předpis.
Když to nepomáhá, přidělí daňové úlevy.
Když to pořád ještě nepomáhá, pošlou peníze.
Když ani to nepomáhá, pošlou ještě víc peněz.
Když to pořád ještě nepomáhá, pošlou úplně nejvíc peněz.
Když ani to nepomůže, zakážou o problému mluvit.
Pak se nemůžeme divit, že máme nejmarnotratnější vládu v historii a kupící se problémy.

Pátek 12. srpna

Co dělat v případě teroristického útoku? Hlavně nezačít utíkat. Útočníci počítají s tím, že vyvolají paniku. Pak může několik ozbrojených útočníků zabít stovky nebo tisíce lidí (v klidu mění zásobníky a zabíjejí jednoho po druhém). Nejméně riskantní řešení je vrhnout se na útočníka. S holýma rukama, s propisovačkou…prostě, co máte. Pokud máte to štěstí, že se k vám přidají další (což se může stát velmi lehko), dav zadupe do země i třeba útočníky vybavené střelnými zbraněmi.

Do České republiky přišlo v posledním roce asi 30 tisíc arabských muslimů (že se oficiálně neregistrují, neznamená, že tu nejsou). Odhadem tisícovka z nich má nějaké napojení na Islámský stát. Ví o tom tajné služby, ví o tom česká vláda, jen to jaksi zapomněli sdělit obyvatelům. Tohle a další zajímavé věci včera zazněly na mé berounské diskuzi se dvěma skvělými vojenskými analytiky, Davidem Bohbotem a Vladimírem Karasem.

Jak David Bohbot uzavřel, chodit na besedy nestačí. Připravujte se, protože ty útoky přijdou. Ty úplně nejzákladnější dovednosti člověk získá za pár hodin.

Sobota 13. srpna

V jedné z mnoha feministických publikací, které tu vychází, před časem otiskli skvělý článek o homosexuálním rodičovství. Škoda, že jsem si ho neschoval. Píše se v něm, že děti vychované homosexuálními dvojicemi nebudou rozlišovat mužský princip a ženský princip. Ta slova pro ně nebudou dávat smysl, nebudou s tím mít spojené žádné prožitky. Ženskost a mužnost pro ně zmizí i jako pojmy. A dále autoři předpokládají, že tahle bezpohlavní generace postupně osvobodí celou společnost, která byla po staletí utlačována rozdělením na muže a ženy. Vlastně je to taková zvrácená parafráze na křesťanský příběh o Spasiteli.

Když občas píšu, co všechno dobrého nám přinesly křesťanské základy naší civilizace, musím připustit i tuhle stinnou stránku. Je to civilizace, která generuje další a další “spasitele”, kteří pokaždé napáchají spoustu škody.

Logika toho textu pro mne dává bezvadný smysl. Cílem je předělat společnost, vytvořit nového bezhlavního člověka a děti jsou jen oběťmi přinášenými na oltář toho kultu. Nejde o ně ani v nejmenším.

Neděle 14. srpna

Pokládáme Bohuslava Sobotku za největšího zbabělce a ubožáka v zemi. Ale pozornosti by neměl uniknout jiný adept. Má politicky silnější pozici a přitom pofňukává a stěžuje si, že mu Sobotka nedovolí zastavit islámskou imigraci. To je, panečku, státník! To je hrdina! Ještě méně statečnosti než u Sobotky.

Teď ale čeká Andreje Babiše zkouška – návštěva Merkelové. Vsadím se, že si zaleze do nějakého hnízda a bude předstírat, že neexistuje.

hampl

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2019: *****

František Šmíd 600,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 738,00 Kč
Vybráno 19.25%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 8 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
7 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.