TYDEN
11.7.2016
Kategorie: Společnost

Co týden dal a Hampl napsal: Svoboda projevu a udavači z Brna

Sdílejte článek:

PETR HAMPL 11|07|2016

Pondělí 4. července

Doporučuji výborný článek Martina Weisse o homosexuálním rodičovství. Nejde ani tak o samotný problém, ale především o to, že homosexuální lobbisté dosáhli zákazu diskuze o tomto a souvisejících tématech. Je homosexuální chování opravdu vrozené? Do jaké míry? Jak je možné, že v některých érách žili bisexuálně téměř všichni dospělí muži a v jiných dobách na to nenarazíme? Vyskytují se tam systematicky i jiné psychické odlišnosti než jen zaměření na jiný sexuální objekt? Je možné sexuální chování modifikovat? Tyto a další otázky jsou zakázané. Vědci, kteří měli tendenci se jimi nezaujatě zabývat, byli vyloučeni z vědecké komunity.

A co je horší, zákaz diskuze postihuje další a další oblasti. Teď prožíváme nejpalčivěji islám, ale je toho mnohem víc. Přitom za všechno dobré, co se kdy v západní civilizaci objevilo, vděčíme právě možnosti porovnávat různé názory, včetně těch zdánlivě nesmyslných a hloupých.

Martin Weiss: Je pro děti dobré vyrůstat v gay rodině? Na to se nesmí ptát.

 

Úterý 5. července

Před brněnskou mešitou asi před hodinou skončila oslava Ramadánu. Pořádali Konvičkovci, včetně guláše s vepřovým, pití piva, módní přehlídky, striptýzu a pálením koránu na závěr. Jak Martin Konvička prohlásil, svým způsobem to je přenesení války na území nepřítele. V posledních pěti letech si muslimové neustále vymýšlí další a další požadavky, a česká kultura ustupuje. Akce jako ta dnešní je způsob jak vyjádřit: Na svých občanských svobodách trváme.

Středa 6. července

Když jsem před rokem upozornil, že počet islámských kolonistů v České republice se v několikaletém horizontu vyšplhá až k jednomu milionu, ťukali si někteří na čelo. V nedávno zveřejněné projekci Evropského statistického úřadu, o které informovaly minulý týden hospodářky, se ale mluví o celých dvou milionech! Byť v delším časovém horizontu. A to se řeší jen počty příchozích. Vedle toho nezapomínejme, že reprodukční chování v islámských komunitách připomíná spíše králíky než ten model, který známe z civilizovaných zemí. Což dohromady znamená, že v tichosti směřujeme k České islámské republice. Samozřejmě v případě, že trend nezastavíme. Prvním krokem musí být okamžité ukončení jakékoliv muslimské imigrace. Jakékoliv.

Čtvrtek 7. července

Z projevu na ustavujícím sněmu: Jasně odmítáme zvrácenou ideologii multikulturalismu. Budeme se nadále vysmívat všem formám politické korektnosti. Budeme trvat na zachování svobody projevu jako matky všech svobod a jako základní civilizační hodnoty.

Jsme odhodláni postavit se všem silám, které svobodu projevu ohrožují – politické neziskovky, nesmyslně přebujelé humanitní fakulty, sdělovací prostředky, které si říkají veřejnoprávní a které byly fakticky privatizovány zájmovými skupinami.

Pátek 8. Července

Proč nemám rád konspirační teorie. Protože vede k tomu, že lidi uvěří, že není možné poměry změnit. Místo, aby připravovali nějakou formu revoluce či kontrarevoluce, tak sedí na zadku a celé hodiny čtou a mluví o tom, proč je všechno ztracené. Někdy mi skoro připadá, že Sobotkovi lidé vypouštějí ty konspirační teorie schválně.

Sobota 9. července

Z odpovědi J.X.Doležalovi: “Tradičně bylo totiž akceptováno, že je soukromou věcí každého člověka, kým se cítí. A lidé taky věřili, že je nepřijatelné, aby vláda nařizovala svobodným občanům, koho mají považovat za ženu, koho za muže a u koho se nemají být jisti. Není snad soukromou záležitostí každého z nás, co si o kom myslíme? Nicméně v Dienstbierově extrémním pojetí lidských práv neexistuje něco jako soukromí a neexistuje žádná oblast našeho myšlení a cítění, která by neměla podléhat vládní kontrole.”

Petr Hampl: I kdyby Dienstbier a Doležal na koze jezdili

Neděle 10. července

Jsou lidské skupiny, kde je za hrdinu pokládán ten, kdo něco vybuduje nebo se třeba sám postaví hordě útočníků. A pak jsou skupiny, kde si získáte prestiž napsáním udavačského dopisu nebo podáním trestního oznámení. Třeba Žít Brno a jejich intelektuálští přátelé.

hampl

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 2 750,00 Kč
Vybráno 7.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 43 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.