TYDEN
8.3.2021
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Co týden dal a Hampl napsal: Sputnik

Sdílejte článek:

PETR HAMPL

hamplPondělí 1. března

Zatímco u nás se řeší razítka, v Orbánově Maďarsku očkují vším, co seženou. Tak jako k migraci, i k epidemii dokázal Orbán najít chytrý a rozumný přístup v národním zájmu.
Jo, to se to vládne, když se někdo nebojí ani paní Merkelové, ani korporátních manažerů ani pověrčivého davu.

Úterý 2. března

Jestli nějaký národ dokáže těžit z vědeckého a technického pokroku, o tom se rozhoduje na základních a středních školách.
Buď lidé dostanou takový základ (matematika, logika, fyzika, biologie, chemie atd.), aby dokázali chápat základní principy vědecké práce. Pak mohou s vědci debatovat, chápat jejich teorie a do určité míry je i kontrolovat (případně se celkem snadno doučit, co je zapotřebí).
Nebo ten základ nemají, a pak jsou jen dvě možnosti. Buď vědu a celou vzdělanost zavrhnou a vrátí se někam do středověku. Nebo jdou do rizika, že s nimi budou vědci manipulovat a používat své znalosti proti nim (což se dříve či později nutně musí stát).

Středa 3. března

Víte, že ten miliardář, co v nemocnici podvodem vylákal očkování, pak hned odjel do ciziny, a ještě před tím pronajímal státu pozemek na prázdnou polní nemocnici, že chtěl přejmenovat stromovku na Park Václava Havla?

Asi vás to nepřekvapuje, co?

Čtvrtek 4. března

Od chvíle, kdy dav vtrhl do amerického kongresu, uplynuly dva měsíce, a už je jasno ohledně jeho složení. Většina z těch lidí nepatřila k Antifě ani k radikálním pravicovým skupinám. Byli to normální mamky a taťkové, kteří mají slušnou práci, každý den do ní vstávají, starají se o své děti, a rozhodně nemají zájem o problémy. Rozhodně to nejsou násilné typy.
Většina z nich čekala, že s nimi někdo promluví, převezme od nich nějaké stanovisko, a možná dokonce, že to nějak ovlivní pořad jednání. Tak je to v Americe normální. Jenže je čekala střelba a později byli označeni za nepřátele demokracie. Nezastali se jich ani Republikáni.

A že do budovy vtrhli násilně? Jednak to není pravda (žádná policie jim nebránila ve vstupu), ale i kdyby – všichni se ve škole učili o případech, kdy američtí vlastenci vtrhli tam nebo onam. Jak mohli vědět, že tentokrát se to není vlastenecká povinnost, ale vlastizrada?

Pátek 5. března

Tak to vypadá, že navzdory protaženým liberálním obličejům je Sputnik špičková vakcína, vyvinutá velmi rychle, a za zlomek rozpočtu těch západních.
To by si měli připomínat všichni, kdo volají po válce s Ruskem, protože doufají, že ruské zbraně prostě nemůžou fungovat.

Sobota 6. března

Českým Romům neubližují vtipy na twitteru, ať jsou chytré nebo hloupé. Českým Romům ubližují neziskovky, které z nich dělají rukojmí a záminky pro další a další programy a čerpání peněz. Podvracejí jejich pracovní morálku, odrazují je od řádného života a vnucují jim “naučenou bezmocnost” – cítit se obětí a neustále si stěžovat na diskriminaci.
Jestli chcete pro Romy něco udělat, řešte Člověka v tísni, Romeu a další parazity. Hlavní hygienička svými vtipy nevytvořila Chánov. Aktivisté ano.

Neděle 7. března

Vakcína Sputnik se stala zajímavým testem vědecké etiky. Je zřejmé, že funguje. Je zřejmé, že nemá nějaké dramatické vedlejší účinky. Je zřejmé, že molekula v ampuli není kapitalistická ani socialistická, vlastenecká ani globalistická, je to prostě shluk atomů. A je zřejmé, že Sputnik by mohl zachránit tisíce životů (i kdyby jen proto, že jiných vakcín zatím není dost).

“Úroveň dosaženého poznání” a civilizovaná morálka tedy jednoznačně vedou k doporučení Sputniku. Jenže ouha, vědec chce také publikovat, chce dostávat granty a pozvánky na konference. Co s tím?

Zatím to vypadá, že se vědecká komunita rozdělí podle očekávání.
Namachrovaní ambiciózní třicátníci, kteří mají kariéru teprve před sebou, ti více méně jednomyslně vyrazili proti Sputniku.

Ctihodní padesátiletí profesoři se snaží nemít názor. Nechtějí jít ani proti svému svědomí, ale ani na sebe poštvat smečku mladých eurofanatiků.

A teď už jen čekáme, kdy se vynoří vědec v důchodu, který nebude mít problém se k doporučení Sputniku přihlásit.

Jako pokaždé.

Doplnění: Tak už ho máme. Sputnik doporučuje profesor imunologie Václav Hořejší (71 let). V důchodu sic ještě není, ale je tak starý, aby si mohl dovolit naprostou nezávislost.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč

Celkem za měsíc: 15 364,00 Kč
Vybráno 43.89%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 272 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...
politicon.cz
107 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)