TYDEN
2.4.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Co týden dal a Hampl napsal: Slovensko a jiné regiony Ukrajiny

Sdílejte článek:

PETR HAMPL

hamplPondělí 25. března

Režisér Nikita Michalkov vytvořil ve filmu Unaveni sluncem úchvatnou scénu. Jsou třicátá léta, nejhorší stalinský teror probíhá naplno. Na dače sedí předrevoluční prozápadní intelektuálové a nostalgicky vzpomínají na svobodné a celkem dobré časy, než zemi ovládli bolševici. Sedí mezi nimi bolševický velitel a ptá se jich. „Měli jste ten svět rádi? Tak proč jste za něj nebojovali? Měli jste všechny výhody a mohli jste nás rozdrtit. Ale vy jste se raději utíkali. Nechtělo se vám bojovat. Doufali jste, že se to nějak vsákne. A ono se to nevsáklo.“
Ani islám se nevsákne. Buď naše civilizace zmizí, nebo se z normálních kuchařů, taxikářů, zdravotních sester, švadlen, učitelek a soustružníků stanou bojovníci. Jenže k tomu, aby byli možné něco vybojovat, musíme nejdřív pochopit, v jaké jsme válce a o co v ní jde.

Úterý 26. března

Migranti budou potřebovat kurzy, kde jim vysvětlí, že v Evropě není zvykem unášet lodě. Člověk v tísni nebo Hyeny bez hranic by to zvládli za pouhých 100 mega.

Středa 27. března

Dva bojovníci Islámského státu zatčeni přímo v Praze. Blbečkové z bakalomédií budou 12 hodin zticha a potom zpustí své obvyklé “a kde máte ty imigranty?”

Čtvrtek 28. března

Když jsme u těch reparací za kolonialismus, kolik zaplatí Turecko za okupaci Balkánu, arabské země za okupaci Španělska a kolik zaplatí islámské státy za ty miliony Evropanů odvlečených do otroctví?

Pátek 29. března

“Když všichni skočí z okna, ty budeš taky skákat z okna?,” ptala se nás soudružka učitelka, když nás povzbuzovala k tomu, abychom se za žádných okolností nenechali strhnout davem a vždy používali vlastní hlavu.
Dnes nám ty soudružky učitelky chybí. Před pár dny byla schválena deklarace o právech afričanů v Evropě. Je to od 30. let první text, který dělí lidi do několika kategorií podle barvy pleti, a který podlidem (bělochům) některá domněle základní práva upírá. Zatím není povinné nosit na rukávu žlutou hvězdu ani nejsme stěhováni do uzavřených areálů obehnaných ostnatými dráty, ale nikdo negarantuje, že to nepřijde v další fázi.
Zvláště fascinující na tom je, že to schválil parlament sestávající téměř výhradně z bělochů narozených v Evropě a že miliony mladých pokrokových perspektivních kádrů (opět bělochů narozených v Evropě) to schvalují. Jsou vycvičení z korporací, že za plivanec do obličeje od nadřízeného se uctivě děkuje a že nikdy a za žádnou cenu nesmí použít vlastní rozum. Pokud by to vyžadovala korporátní směrnice nebo aktuální kampaň placená otevřenou společností, z okna by vyskočili bez zaváhání.

Sobota 30. března

Tak už víme, že česko-ukrajinská hranice probíhá u Lanžhotu a že první větší město na ukrajinské straně je Bratislava. Ukrajinci by už konečně mohli dát pokoj lidem v Doněcku, a raději konsolidovat své území v západní části. Pokud máte rádi romantické příběhy, můžete přemýšlet o tom, jaký milostný vztah by mohl vzniknout mezi prezidentem a prezidentkou v kulisách mezinárodního setkání Otevřené společnosti. Svatba by mohla být v Georgově sídle. Pokud bude příští ukrajinskou prezidentkou Tymošenková, bylo by to ještě pikantnější.

Neděle 31. března

Mají Klausovi na to, aby založili stranu, která změní politické poměry v českých zemích?
Ve skutečnosti zní správná otázka trochu jinak: Mají ještě elity dost sil, aby takový projekt zašlapaly do země, nebo už jsou natolik oslabené (svými vnitřními záležitostmi – to jsem vysvětlil v Prolomení hradeb), že má projekt šanci? Bez schopných lidí to totiž nejde, ale to zdaleka nemusí stačit.
Že se správný okamžik blíží, je jasné. v roce 2012 připustila elita zavedení přímé volby prezidenta, protože si byla jistá, že to půjde stejně hladce jako včera na Slovensku. Utratí pár desítek či stovek milionů, prezidentem bude předem vybraný kandidát Karel Schwarzenberg, a nebude co řešit. Před vstupem do EU to přece zafungovalo perfektně!
Jenže poměry se od té doby změnily. I když přibývá nátlaku a zastrašování, nejsou už schopni zastavit řetězové e-maily, které oslovují statisíce lidí. Nejsou schopni zabránit šíření nežádoucích informací, i když blokují jako šílení. Nejsou schopni zbavit alternativní média důvěryhodnosti, i když na tom pracují stovky lidí. Pracně protlačovaní kandidáti vyhořeli.
Postoupila už situace tak daleko, že lze něco podobného čekat i v parlamentních volbách? Možná to bude otestováno už velmi brzy.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 8 728,00 Kč
Vybráno 24.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 255 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...
politicon.cz
19 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.