TYDEN
25.9.2017
Kategorie: Společnost

Co týden dal a Hampl napsal: Ruce pryč od Barmy!

Sdílejte článek:

PETR HAMPL

PONDĚLÍ 18. ZÁŘÍ

Další americký univerzitní učitel volá po „vyhlazení bělochů.“ Tentokrát je to antropolog Michael P. Omar-Regan. Takové výkřiky už ani nekomentujeme, jsou standardní výbavou pokrokového intelektuála, podobně před 50 lety obraz Che Gueverry a před 100 lety motýlek na krku. Máme ale jedovatý dotaz, jak je tomu s jeho odborností. Když je někdo lakýrník, a večer v hospodě vede hloupé řeči (třeba o vyhlazení bělochů), nijak to nesnižuje jeho schopnost být dobrým lakýrníkem. Ale pokud vede stejně hloupé řeči antropolog nebo historik, k čemu vlastně studoval? Takhle to působí spíš dojmem, že pět let studia vás naučí to samé, co dá lakýrníkovi lahev rumu.

ÚTERÝ 19. ZÁŘÍ

K hidžábovému soudu s ředitelkou pražské zdravotní školy:

Když běží soud kvůli diskriminaci, jde zpravidla o to, že existuje nějaká osoba, které bylo ublíženo (ať už domněle nebo skutečně) a teď se domáhá svého práva. Ale hidžábový proces proti takový není. Neexistuje totiž žádná ani potenciálně poškozená osoba. Somálka, v jejímž zastoupení je proces veden, tu nežije a podle všeho ani nikdy žít nechtěla. Proces jí absolutně nezajímá.

Podstatou soudu je stíhání ředitelky Ivany Kohoutové. Provinila se tím, že upřednostnila české zákony před právem šaríja. Proto na ni zaútočily česká byrokracie a český justiční aparát celou svou silou. Paní Kohoutová se má stát exemplárním příkladem toho, jak bude zatočeno s každým, kdo dodržuje české zákony i tváří v tvář islámským požadavkům. I když nakonec soudy vyhraje, roky zničené státní šikanou ji už nikdo nevrátí.

Je to ovšem zajímavý kontrast. Zatímco ombundsmanka se „těší“ všeobecnému opovržení, objevil se názor, že další klíčová postava útočící strany, advokátka Dr. Korbelová (jinak profesionální lidskoprávní aktivistka s praxí v úřadu vlády a sorovských neziskovkách) musí být odstíněna od jakéhokoliv nepohodlí, potenciální veřejné kritiky, pohrdání svých spoluobčanů atd. Absolutně nesouhlasím! Jak mi napsal jeden čtenář na facebook: Být katem je dobře placená profese, ale nikdo s vámi pak nebude sedět u stejného stolu. S predátorskými právníky žalujícími specializovanými na multikulturní diskriminační kauzy by tomu mělo být také tak.

STŘEDA 20. ZÁŘÍ

Z rozhovoru pro parlamentky

„Nejvážnější chyba spočívala v tom, že jsme přeceňovali nebezpečí komunismu, a podceňovali nebezpečí havlismu. Zvláště poté, co byla Havlova formace Občanské hnutí rozdrcena v prvních polistopadových volbách, byla tendence pokládat disidentské intelektuály za bezvýznamné. Přitom komunismus byl na začátku 90. let naprosto neškodnou muzeální záležitostí, zatímco havlisté v tichosti získávali vliv na školství, média a státní správu a zároveň se postupně radikalizovali až do podoby dnešních multikulturalistů.“

ČTVRTEK 21. ZÁŘÍ

Když má někdo mezi nohama pindíka, ale cítí se být ženou a vy ho přesto oslovujete jako kluka, můžete skončit ve vězení. Alespoň v Kalifornii. Vzhledem k tomu, že se může každý den cítit jiným pohlavím, chce to určitou dávku opatrnosti v oslovování. Ale obyvatelé Kalifornie jsou chytří, určitě to zvládnou.

PÁTEK 22. ZÁŘÍ

Před  20 lety se v srbské provincii Kosovo aktivovala Kosovská osvobozenecká armáda, což byly bandy těch nejhorších islámských extrémistů. Řada z nich dnes působí v jednotkách Islámského státu. Kosovská osvobozenecká armáda zahájila brutální násilí proti srbským obyvatelům Kosova, tisíce zabila a statisíce přiměla k útěku ze svých domovů a ze své země.  To ovšem do západních médií neproniklo. Místo toho jsme četli spoustu zpráv o údajných etnických čistkách vůči muslimům. Tyto zprávy pocházely od velkých nadnárodních neziskovek a částečně přímo od místních muslimů. Až po letech postupně vycházelo najevo, že pracovníci neziskovek vědomě lhali a že „zoufalé muslimské ženy,“ které hovořily do kamery, vůbec nebyly zoufalé, jejich blízcí nebyli mrtví a často ty ženy ani nebyly z Kosova. Ale mezitím už dopadaly bomby NATO na Srbsko a Kosovo bylo vyčistěno od nevěřících.

Člověk nemusí být analytik, aby si všiml, že s Barmou to začíná úplně stejně. Za pár měsíců bude možná český parlament jednat o „humanitární misi.“

SOBOTA 23. ZÁŘÍ

Andrej Babiš má jednu nepříjemnou vlastnost. Jakoukoliv rozkrádačku či jinou sviňárnu ty „solidní strany“ vymyslí, to vzápětí Babiš zopakuje, ale provede to ostřeji, bezohledněji a ve větším měřítku. Když Chovanec vytáhl kartu kriminalizace volebních protivníků, umíte si představit, jak s tou kartou bude hrát Babiš? Nechtěl bych být v Chovancově kůži, až Babiš ovládne ministerstvo vnitra. Taky to ukazuje, jak strašně jsou hloupí politici z KDU-ČSL, ODS, TOP a podobných uskupení, když Chovancově kroku tleskají. Jenže to samozřejmě odnese i spousta lidí, co s tím nemají nic společného.

NEDĚLE 24. ZÁŘÍ

A teď se dívejte, jak všichni ti, kdo na AfD ještě před pár hodinami pokřikovali o hajlujících náccích a nadávali populistům, teď zjistí, že AfD jsou vlastně jejich největší kámoši. Skvělý výkon očekávám zejména od předsedy ODS.

hampl

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 16 033,00 Kč
Vybráno 45.80%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 85 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 4,69 out of 5)
Loading...