TYDEN
19.6.2017
Kategorie: Společnost

Co týden dal a Hampl napsal: Reinhard Heydrich a jeho dědicové z Člověka v tísni

Sdílejte článek:

PETR HAMPL

Tentokrát jsem drobné každodenní glosy nepsal, protože mi korporace Facebook zakázala vstup, po třech dnech zákaz zrušila a po necelých 24 hodinách napařila další. Protože jsem mezitím nestihl nic napsat, muselo k „porušení zásad komunity“ dojít tím, že existuji.

To samé se děje desítkách dalších lidí. Když jsem hledal vysvětlení, upozornil mě kolega na dokument Projevy nenávisti v online prostoru vydaný Člověkem v tísni. Autoři požadují, aby byli identifikováni „opinion leaders,“ byli vytlačeni ze sociálních sítí, a pokud to nepomůže, bylo proti nim vedeno trestní stíhání. Přesně v duchu Heidrichových plánů pro eliminaci českého národa. Ještě, že parašutisté nevěděli, že střelba na okupanty je projevem nenávisti.

Nicméně nenávist od té doby pokročila. Podle zmíněného aktuálního dokumentu Člověka v tísni jsou typické projevy nenávisti tyto:

 • Rozlišování mezi uprchlíky a ekonomickými migranty.
 • Připomínání, kolik peněz je na péči o migranty vynakládáno.
 • Zpochybňování financování neziskovek ze státního rozpočtu
 • Odvolávání se na vlastenectví, tradice a národní identitu.

Celé to vytvořili Matouš Hrdina (absolvent fakulty sociálních věd, vedoucí programu v Českém rozhlase a externí redaktor ultralevicového serveru A2alarm), Hana Daňková (absolventka oboru antropologie na katedře sociálních věd) a Liudmila Kopecká (profesionální multikulturalistka). Bylo by zajímavé zjistit, zda se německými protektorátními dokumenty inspirovali vědomě, nebo jestli jde o náhodnou myšlenkovou shodu. Celou ten odporný neonacistický spisek Člověka v tísni můžete přečíst zde: https://www.clovekvtisni.cz/uploads/file/1459365027-Hate_Speech_Zaverecnazprava_final_verze.pdf

Místo facebookových glos tedy alespoň pár poznámek z mého twitterového účtu:

 • Vyhrožovat odebráním dotací je podobné, jako by Hitler vyhrožoval, že přestane financovat okupační armádu na území protektorátu.
 • Policisté se chovají racionálně. Když se chtějí dožít důchodu a mít pohodlný život, je lepší ignorovat islámské zločince a trestat běžné občany.
 • Muž, který se občas neopije, není důvěryhodný. Tennesee Williams
 • Takže Karel Janeček je docela obyčejný tunelář. Co jiného ostatně můžete od pravdoláskařů čekat, že. (reakce na zprávu, že dostal bez výběrového řízení licenci na těžbu Lithia)
 • Takového státníka budu podporovat, i kdyby naplnil Hrad mafiány až po špičku katedrály. Zeman vrací národní hrdost. (reakce na Zemanův komentář k tlaku na imigrační kvóty)
 • Tomášovi Halíkovi prý lidé říkají, že je arcisvině. Prý nedokáže pochopit proč.
 • Bylo by zajímavé slyšet, jak německá policie definuje terorismus. Zabíjení lidí pod něj nespadá. Co kritika imigrační politiky? (reakce na vyjádření, podle nějž zastřelení policistky nebylo teroristickým činem).
 • Tak ještě 349 zabitých německých policistek a budou mít ty ztracené islamisty všechny (reakce na dvě zprávy ve stejný den – zastřelení policistky a zmizení 350 islamistických radikálů původně sledovaných německou policií)
 • Bangladéšané prý utíkají do EU před korupcí. Stejně dobře mohli utíkat do Švédska před sněhem nebo do Saudské Arábie před islámem.
 • Co je to za klauny to tzv. Kolegium paměti národa? Jsou významní ještě něčím jiným než urážením českého prezidenta?
 • Dělá Sobotka místo frustrovanému africkému samci? Budou Bělobrádek a Stropnický následovat (reakce na zprávu o rozvodu premiéra).

hampl

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Soňa Holcová 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 764,00 Kč
Vybráno 33.61%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 25 times, 3 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (44 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
27 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.