TYDEN
19.3.2018
Kategorie: Společnost

Co týden dal a Hampl napsal: Peklo pro feministky

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (40 votes, average: 4,65 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

PETR HAMPL

Pondělí 12. března

Ředitel Institutu Václava Klause Jiří Weigel nedávno napsal, že , „prioritou má být postupné a racionální omezování volného pohybu pracovních sil v celé Evropské unii.“ Zkrátka, to, co původně vypadalo skvěle a co může být pro jednotlivé lidi velmi výhodné, z toho se stává pohroma, děje-li se to příliš masově. Pro centrální země EU znamená společný pracovní trh, že platy jsou tlačeny dolů. Pro okrajové země to zase znamená, že přicházejí o příliš mnoho mladých šikovných lidí. Centrální i okrajové země tím jsou poškozeny. A což teprve dovoz pracovníků ze zemí mimo EU!

Úterý 13. března

Nevěřme tomu, že pokud by skupiny, které dnes demonstrují „za odkaz Václava Havla“ nebo sbírají milion podpisů, uspěly, že by byly dalším krokem svobodné volby. Spíš můžeme předpokládat stanné právo, zatýkání odpůrců, převýchovné tábory. A hlavně nevěřme, že by se mezi nimi „liberálními demokraty“ našel někdo, komu by to vadilo. Aktivisté „kavárny“ mají mozky vymyté natolik, že kdyby byly zítra obnoveny transporty do Osvětimi a kdyby pánové Halík s Pánkem v České televizi vysvětlili, že je to v pořádku, aktivisté tomu ochotně zatleskají. To není nadsázka, to je popis momentálního stavu.
Smutné na tom je i to, že my, kdo tak bytostně nesouhlasíme s Andrejem Babišem, kdo ho pokládáme za mafiána a zbabělce a za packala, který decimuje českou ekonomiku i společnost, tak mu teď musíme držet palce, aby to ustál. Škoda jen, že nemá dost odvahy, aby dal průchod své pomstychtivosti.

Středa 14. března

Dnešní situace je absurdní tím, že elity držící veškerou moc organizují jakousi parodii na revoluci proti normálním pracujícím lidem. Proto taky nevědí, co mají vlastně požadovat – kromě zběsilého povykování na náměstích.
Není to poprvé, kdy městští intelektuálové organizují revoluci proti venkovským pracujícím. Minule to bylo před více než 100 lety v Rusku. Ale jak napsal jejich hlavní učitel a guru, dějiny se opakují. Nejprve jako tragédie, podruhé jako komedie.

Čtvrtek 15. března

Poslední vlna “demonstrací” není o politickém systému, nýbrž o totálním selhání výchovy. S hrdostí jsou předváděny přesně ty projevy, které se po generace řešily obyčejnou fackou. Nemůžeme se na “revolucionáře” zlobit, každý z nás byl někdy v pubertě.

Pátek 16. března

“Máme už po krk toho nechat se kádrovat od puberťáků z levicových fakult. Klidně si na nás pokřikujte, že jsme extrémisté. Nám je to jedno,” popsal jsem životní postoj alt-right v knize Prolomení hradeb. A vskutku. Hned druhý den po oficiálním uvedení knihy se vyrojily desítky aktivistů s vlastním názorem. Všichni se stejným vlastním názorem, tím, který je momentálně předepsaný. Tentokrát ten názor říká, že prý jsem extrémista, kvůli facebookové poznámky z loňského listopadu. Omlouvat se nebudu. Je to věc moje a mých čtenářů. Komu se to nelíbí, ať mě nečte.
Z téhož komentáře:
Je v pořádku, že se učí reagovat především na příslušníky těch menšin, od kterých lze útoky čekat? Ano, je to v naprostém pořádku. Říká se tomu „rasové profilování.“ Člověk se podívá, od koho hrozí největší riziko, a na ty si dává pozor. Je to základ jakéhokoliv rozumného přístupu k bezpečnosti.

Sobota 17. března

Konference Právní aspekty kampaně MeToo byla spíše uzavřeným zasedáním s hvězdnou sestavou – špičkoví advokáti, soudci různých soudů až po místopředsedu ústavního soudu, experti z disciplín jako psychologie, sociologie a sexuologie, vysokoškolští učitelé, olympijská vítězka, známá herečka… Všichni se sešli, aby si vzájemně ujasnili, jak vidí hnutí MeToo a jeho důsledky. Žádná prohlášení pro média, ale věcná diskuze mezi vzdělanými a přemýšlivými lidmi.
A jaké to bylo? Něco jako peklo pro feministky. Vlastně to bylo něco jako feministické peklo. K řečnickému stolu nastoupí sexuoložka, inteligentní a úspěšná žena, která by měla být feministickým idolem. A její téma? Jak si udržet chlapa! Po třicítce atraktivita klesá, musíte se naučit dobře vařit, ale nesmíte to s rodinou jíst, protože to byste byla ještě méně atraktivní. Radim Uzel zase hrdě vypráví, jak plácal sestřičky po zadku. Na závěr konference přišla ex-ministryně a advokátka Daniela Kovářová se satirickým příspěvkem o zakládání nového oboru MeToologie, který bude „integrovat poznatky z mnoha oblastí“ a umožní zakládat katedry a ústavy, čerpat dotace, vyvíjet nátlak, prosazovat nové zákony… Nevím, zda vycházela z nějakého reálného dokumentu, ale rozhodně se jí podařilo naprosto perfektně vystihnout podstatnou neomarxistického rozkrádání. Skutečnou perlou pak byl geniální postřeh o tom, jak u pohlavního obtěžování rozpoznat oběť od zločince. Obětí je ten, kdo jako první podá stížnost. Vytváří se tak perverzní systém motivace k udávání  – každá interakce s erotickým podtextem může znamenat osobní pohromu. Zachránit se můžete jen tak, že svůj protějšek udáte a způsobíte pohromu jemu. A druhý skvělý postřeh paní doktorky Kovářové: Do kampaní proti pohlavnímu obtěžování se musí masově zapojovat herečky, protože dokážou nejlépe zahrát, že se cítí traumatizovány.
Orgie politické nekorektnosti pak dovršily reakce na feministické demonstrantky. Myslíte, že se někdo zajímal o to, co měly na cedulích? Ani náhodou! Zato si někteří všimli, že byly ošklivé.

Neděle 18. března

Car Vladimír potvrdil, že má situaci pevně v rukou a že ruský lid za ním stojí. To je výborné a důležité pro svět, Rusko i Českou republiku.

hampl

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur), Jan Bezděk 2000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč

Celkem za měsíc: 8 076,08 Kč
Vybráno 23.07%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.