TYDEN
31.8.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Co týden dal a Hampl napsal: Pád do barbarství

Sdílejte článek:

PETR HAMPL

hamplPondělí 24. srpna

Tak se prý maturity nebudou známkovat. Nepřekvapuje to. Ministerstvo školství už vydává zprávy o tom, že něco bude snadnější než předtím, že rozsah učiva se zmenší, že zase někde klesne náročnost apod. každých pár týdnů.
Zajímavější ale je, co z ministerstva nikdy neslyšíme. Kdy jste si naposledy přečetli v tisku “Ministerstvo školství chce více pozornosti výuce přírodních věd” nebo “Cílem nového programu je zvýšení matematických schopností žáků základních škol” nebo “stát bude investovat do zlepšení logického myšlení”?
Že jste nic podobného nečetli už 20 let? To možná proto, že ministerstvo nic takového nedělá. Z úřadu pro řízení školství se postupně vyvinul úřad pro likvidaci posledních zbytků vzdělanosti. Na tom, kdo je momentálně ministrem, na tom nezáleží. Stejně to celé řídí pár neziskovek, vesměs spolufinancovaných Nadací otevřené společnosti.

Úterý 25. srpna

Dříve či později to asi přijít muselo. Když elity zradily obyvatele vlastních zemí, lidé jim oprávněně přestali důvěřovat. Jenže spolu s úplnou ztrátou důvěry v politiky, komentátory a experty vznikla také nedůvěra vůči matematice, statistice, moderní vědě a dokonce i vůči racionalitě jakožto systematickému používání rozumu. Martin Konvička mluví výstižně o pádu do barbarství.
Obnovit důvěru v rozum, a obnovit racionální diskuzi je přitom naprosto klíčové. Je to jediné, v čem máme převahu proti islámské civilizaci, a na čem tudíž můžeme stavět obranu. Nemůžeme přitom počítat s podporou institucí typu univerzit a vědeckých ústavů, protože ty už vesměs podlehly politické korektnosti – tedy přesnému opaku racionality.

Středa 26. srpna

Prospěla by oddělená výuka chlapců a dívek, jak to doporučuje psycholožka Irena Smetáčková? Na samotné oddělené výuce asi nic pozitivního není (vyjma tělesné výchovy, branné výchovy a podobných předmětů). Hodně by ale prospělo, pokud by vznikly školy, které by braly ohled na klukovské mozky. Dnešní školství je stavěné na míru šplhavým holčičkám (což potvrzují i statistické údaje) a z kluků těm méně maskulinním. Výsledkem pak je, že na vysokých školách studuje o polovinu víc dívek než mládenců. Ale má to i další dopady do všech oblastí společenského života.
Na takové “klukovské školy” by klidně mohly chodit i holky. Takovým těm klukovským typům by ten typ výuky a ten typ vymáhání kázně mohl vyhovovat zrovna tak. To je to, co zoufale chybí! Samotné oddělování kluků a holek nic neřeší.
A v čem, že je ten rozdíl?

Klukovské mozky jsou (v průměru):

  • schopny snadněji chápat matematické a jiné abstraktní vzorce,
  • mají nižší schopnost orientovat se ve vztazích a pochopit, co se od nich vlastně chce (pokud to není řečeno úplně jednoznačně),
  • více schopní fungovat v tlupě, gangu, armádě atd.,
  • schopní podřizovat se neosobním pravidlům armádního typu, aniž by je to poškozovalo a ničilo jejich charaktery,
  • a naopak neschopní projevovat ty emoce a ten společenský takt, který se od nich vyžaduje,
  • …a k tomu samozřejmě agresivnější.

Potom samozřejmě stačí jedna hysterická maminka malé slečny (nebo ujetá výchovná poradkyně), a ve třídě vzniká atmosféra, která je pro kluky peklem.

Čtvrtek 27. srpna

Vypadá to, že v Praze mají konečně po letech projekt, který bude dokončen včas. Socha Marie Terezie! Že byla pro oslavu vybrána právě tato panovnice, to není vůbec náhoda. I mezi Habsburky totiž vynikala.
a) okázale a veřejně pohrdala českým národem i českou státností. Proslavila se mimo jiné výrokem, že česká královská koruna je šaškovskou čapkou. Aby Čechy (a Moravany) ponížila opravdu důkladně, odmítala se nechat korunovat českou královnou.
b) to jí nebránilo vysávat české země, jak to jenom šlo. Jak se sama vyjádřila, bez peněz vydřených z českých lidí by byla jenom bezvýznamnou kněžnou.
c) Marie Terezie zavedla správní reformu, která představovala do té doby nepředstavitelné zvýšení byrokracie, papírování, formulářů atd. Skutečný základ moderní státní buzerace.
Jestli vám to něco připomíná, tak určitě chápete, proč vzbuzuje právě Marie Terezie ve vedení Prahy 6 takové nadšení. A zároveň je to součást celkové změny – naplnit veřejný prostor habsburskými symboly a památníky esesáků a potlačit všechny vzpomínky na českou samostatnost jako na trapné buranské epizody.

Pátek 28. srpna

Nejsme svědky vstupu do nové etapy, nýbrž zhroucení. Ještě, než je pořádně zavedeno třetí a čtvrté pohlaví, už tu máme desítky dalších. Ještě, než byl zelený nový úděl uveden do života, už tu jsou mnohem radikálnější požadavky. Neexistuje žádná hranice, která by nemohla být překročena. Kanibalismus? Rituální pojídání výkalů? Nic není nemyslitelné, žádné dno není dost hluboko.
A jak to celé tedy skončí? Jak to kdysi popsal americký sociolog Petr L. Berger. „Cyklus dekadence je u konce, když se náčelník barbarů prohlásí králem, a nastolí vlastní pořádek.“
I když to ještě působí dojmem, že současné elity pevně drží moc, ve skutečnosti se už hraje především o to, kdo bude jejich nástupcem. Jestli muslimští migranti nebo nějaká skupina buranů vzešlých ze západní civilizace. Případně jak bude bývalý západ rozdělen.

Sobota 29. srpna

Tak to vypadá, že na Dni národní hrdosti v Ostravě 19. září vystoupí Jaroslav Foldyna, Marek Gregor, Petr Hampl, Jan Keller, Marek Obrtel, Josef Skála, Kateřina Trávníčková, Ladislav Vetvička, Andrea Wlochová a další hvězdy. Sledujte www.svoboda-projevu.cz

Neděle 30. srpna

Normální každodenní život v USA. Opět hoří nějaké domy. Opět mají pachatelé podporu guvernéra, korporací, médií a univerzit. Kromě toho byl pracovník FBI Kevin Clinesmith usvědčen usvědčen z padělání e-mailů během vyšetřování Trumpova týmu kvůli údajné spolupráci s Ruskem.

Zajímavé na tom je vlastně jen to, jak rychle se takové záležitosti staly běžnou součástí života. FBI vede operaci proti prezidentovi vlastní země. FBI falšuje důkazy a předkládá je veřejnosti. To už nestojí za rozhořčení, a už vůbec ne za zprávy na prvních stránkách novin.
Máloco tak jasně ukazuje výměnu amerických (a globálních) elit. Úplně vymizel postoj “já sice Trumpa nesnáším, ale nechci žít v zemi, kde se tajné služby takhle chovají.Příště se mohou otočit proti komukoliv jinému.”
Dnešní příslušník elity je ovce, které souhlasí se vším. A která půjde líbat boty komukoliv, na koho jí ukážou. Elitní dav se všemi charakteristikami davového chování. A vedle toho strach “kdybych náhodou začal myslet jinak než ostatní, může se ten dav obrátit proti mě.”

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč

Celkem za měsíc: 18 716,00 Kč
Vybráno 53.47%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 670 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (37 votes, average: 4,54 out of 5)
Loading...
33 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)