TYDEN
26.9.2016
Kategorie: Společnost

Co týden dal a Hampl napsal: ODS na lavičce Václava Havla

Sdílejte článek:

PETR HAMPL

Pondělí 19. září

Podle Petra Fialy jsou AfD extrémní pravice. Tím výrokem se pan profesor zařadil do dobré společnosti a má slušnou naději, že ho Sobotka a Matěj Stropnický pozvou do příštího vaření. Jenže to řekl tak, aby z toho mohl vycouvat, kdyby se poměry otočily. To pozvání tedy nemá tak úplně jisté.

 

Úterý 20. září

Donald Trump chce v USA zavést mateřskou dovolenou evropského typu. V USA je to jednoznačně krok správným směrem, protože běžné pracující rodiny oproti předcházejícím generacím natolik zchudly, že je nemyslitelné uživit rodinu z jednoho platu. I když to Trump možná nemá úplně domyšlené. Jak podporovat matky během péče o děti (aniž by vznikly nežádoucí účinky) je totiž oříšek. V Alternativě jsme už na tom začali v rámci přípravy programu pracovat, debata byla obtížná a zdaleka není u koncem.

V každém případě ale platí:
a) i když je rozhodnutí o mateřství individuální, má celospolečenské dopady.
b) je povinností vlády vytvořit takové prostředí, kde lidé budou motivováni mít děti a věnovat se jejich výchově
c) je ale velmi snadné vytvořit nějaký perverzní systém, který bude motivovat ke špatnému chování (děti mimo manželství, děti jako nástroj pro získávání sociálních dávek, zanedbávání atd.)
d) současný systém nefunguje

Středa 21. září

Z dnešního komentáře:

„Podívejme se, jak to funguje jinde. Třeba v Rakousku, Francii a Německu.  Pokud žijete v takové zemi, jste vlastenec a nechcete pokračující islamizaci, vůbec neuvažujete o založení vlastní opoziční skupiny. Místo toho vstoupíte do FPÖ, AfD nebo Front National. Kdyby tomu bylo u nás podobně, Hampl by dnes nebyl předsedou Alternativy pro ČR, ale budoval by okresní organizaci nějaké impozantní politické síly, možná by i třeba působil v programové komisi.

Jenže taková síla tu není. A to není otázka sjednocování. Je to otázka toho, že dosud nevznikl subjekt schopný zajistit financování, efektivní organizaci a že se nedostane do závislosti na jediném politickém vůdci. Takový subjekt tu dosud nevznikl. Jediná vlastenecká síla, na kterou lze výraz síla použít, je Svoboda a přímá demokracie.  Nicméně stále jsou s ní spojena veškerá rizika vůdcovského principu a zůstává velkou otázkou, zda z ní vyroste celostátní síla, zda dokáže vyřešit otázku financování a oslovit i ty voliče, kteří by nechtěli soudit Václava Klause za vlastizradu.  Pak je tu Alternativa pro Českou republiku, která je pořád ještě v dětském stádiu. A spousta stran projektů a hnutí, které už jsou na konci životního cyklu.“

Čtvrtek 22. září

Hlavní témata časopisu ProRock, který slouží jako volební materiál ODS na Praze – západ: Lavička Václava Havla, Věra Čáslavská jako morální osobnost, ruští špioni v ČR a Andrej Babiš. A samozřejmě zvrhlost Martina Konvičky.

Pátek 23. září

Dnes přesně ve 22 hodin bylo výročí mobilizace z roku 1938. Prezident zavelel a během pouhých 24 hodin měl k dispozici milion mužů ve zbrani! Rozumíte, lidé se nehodili marod, nevymlouvali se, neřešili své firmy a své rozestavěné domy. Jejich vlast je potřebovala, tak všeho nechali a šli. A byli připraveni jít i na smrt. Takovým národem jsme byli! Máme na co navazovat.

Sobota 24. září

V Černošicích bude dnes slavnostně odhalena lavička Václava Havla. Pod patronací místní ODS. Asi jim chybí humanitární bombardování.

Neděle 25. září

Jsem rád, že pan Brančík jako psycholog potvrdil, co jsem říkal jako sociolog. Tzv. základní nepodmíněný příjem je děsivá prasárna. Je to ten zatím nejhorší útok na sebeúctu a osobnostní integritu chudých lidí, jaký se v dějinách západní společnosti objevil. Je to cesta k tomu, jak ty lidi úplně zničit, udělat závislými na úřednících a postupně je zbavit důstojnosti i schopnosti řešit jakékoliv záležitosti (nejen pracovní, ale i třeba osobní a citové). Pan Brančík upozorňuje, že to může přivést celou společnost ke kolapsu, a já s tím úplně souhlasím.

Jak v takových situacích říká Charles Murray, představte si to na příkladu svých dětí. Udělali byste jim to, že jim začnete platit za to, že nic nedělají a válí se v posteli nebo se opíjejí? Myslíte, že by jim to prospělo? Ale konec konců, co můžeme čekat od aktivistů, kteří se snaží vylepšit Evropu přísunem milionů zradikalizovaných muslimů. Všechno, na co ti lidé sáhnou, skončí podobně.

Pokud by už někdo měl za to, že potřebujeme tak rozsáhlé sociální opatření (já mám za to, že ho nepotřebujeme), nechť raději navrhne zavedení práva na práci. Kdo si nedokáže sehnat práci sám, tomu ji přidělí úřad práce.

hampl

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 17 966,00 Kč
Vybráno 51.33%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 40 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...