TYDEN
9.1.2017
Kategorie: Společnost

Co týden dal a Hampl napsal: Obama hraje roli černocha

Sdílejte článek:

PETR HAMPL

Pondělí 2. ledna

Z pravidelného zamyšlení: „I evropské armády drancovaly a znásilňovaly. Ale vždy to bylo pokládáno za zločin. Někdy to bylo trestáno, jindy velkomyslně přehlíženo, ale v celých evropských dějinách se neobjevil nikdo, kdo by tvrdil, že znásilňování je dobré a ušlechtilé. Nikdy nikdo netvrdil, že znásilnit bezbrannou holku je aktem hrdinství. Jenže muslimové to mají jinak. Zakladatel toho jejich příšerného kultu opakovaně doporučoval znásilňování nevěřících podlidí jako něčeho, co je správné a ušlechtilé, co je krokem k lepšímu světu. To je, mimochodem, zásada, která platí i pro ty nejumírněnější  muslimy.

Jak je možné kopulovat s bytostmi, kterým nepřiznáváme lidskou hodnotu? V rámci naší kultury by to bylo nemyslitelné, ale nezapomínejme, že islám nemá problém ani se sexem se zvířaty. To je něco, co nedokážeme pochopit, stejně jako nedokážeme pochopit, že v dalších kulturách je zase pokládáno za normální pojídat lidi.“

Úterý 3. ledna

Zaměstnavatelé přišli s nápadem, aby stát platil jen studium těch oborů, jejichž absolventi chybí na trhu práce. Lidem v nakladatelství Economia to tak nadzvihlo mandle, že odpověď sepsal šéfredaktor iHned Miloš Čermák osobně. Podle něj má stát financovat všechny studijní obory, protože dnes nikdo nedokáže říct, jestli budeme v budoucnu potřebovat víc strojních inženýrů nebo kulturologů. Tak jsem přemýšlel, jaký by musel být scénář budoucího vývoje ČR, aby země potřebovala více kulturologů než techniků. Možná tak, že bude zrušen průmysl a všichni budeme žít z multikulti grantů. A pak jsem si uvědomil, že z pohledu pražského intelektuála to není tak absurdní. Je totiž docela možné, že nezná osobně nikoho, kdo se živí normální prací.

Středa 4. ledna

Bývaly doby, kdy se říkalo „náš zákazník, náš pán.“ Ale korporace to úplně převrátily. Dnes už je v podstatě pravidlem, že zákazník musí snášet neurvalé napomínání arogantní slečnou z marketingu, jejíž jedinou zásluhou (pokud má vůbec nějakou) je poskytování sexuálních služeb někomu z vrcholového managementu. „My korporace jsme se rozhodli, vy zákazníci držte hubu. Já jsem se dopostelovala ke hvězdné kariéře, jsem dokonale politicky korektní a lajfstajlový magazín mě zařadil mezi 50 nejlepších manažerek. Oproti tomu vy nejste vůbec nic.“ Dokáže taková blbka vůbec pochopit, že i kdyby přešel ke konkurenci jen každý dvacátý z těch, které uráží, dostala by tím svého zaměstnavatele do vážných problémů?

Před pár týdny Česká spořitelna, teď zase Lidl. Přitom by se to dalo říct stylem: Mrzí nás, že se cítíte uraženi naší komunikací, nebyl to náš záměr. Jiní naši zákazníci takové vyjadřování (v tomto případě černošského modelína) naopak vyžadují, snažíme se najít kompromis a není to snadné. Jenže to by v korporacích museli pracovat úplně jiní lidé. Nemuseli by mít dva MBA tituly, zato třeba praxi s vedením vlastního krámku.

Čtvrtek 5. ledna

Putinovi hackeři jsou podivuhodní. Na jedné straně prokazují až neuvěřitelný technologický náskok nad tvůrci západních informačních systémů, na druhé straně používají metody, nad kterými zůstává rozum stát. Třeba podle zpráv amerického tisku měli čtyři ruští diplomaté obcházet členy štábu Clintonové a tahat z nich hesla do e-mailů. Copak nevědí, že přístup k důležitým e-mailům účtům je chráněn ještě navíc certifikátem, takže samotné heslo je k ničemu? Vždyť samotná znalost hesla vám nestačí ani k přístupu do většiny českých internetových bankovnictví.

Není to náhodou tak, že s těmi zprávami o „ruských hackerech podporovaných vládou“ si z nás jen dělají srandu? Tak čekám, jak nám to Chovancovo ministerstvo pravdy vysvětlí. Hned poté, co objasní, jak to bylo s Chovancovým studiem v Plzni.

Pátek 6. ledna

Když člověk namátkově vidí současnou filmovou a televizní tvorbu, a když si to občas srovná s normalizačními seriály (ty taky občas dávají), uvědomí si až neuvěřitelný rozdíl v řemeslné úrovni. Komunisté přestali obtěžovat a do podpory tvorby dává stát tak obrovské peníze, jaké si před 30 lety nikdo nedokázal představit. A výsledek? Tvorba stejně ideologicky zaujatá, ale tak děsivá úroveň! To, co dnes předvádějí herci, to by tehdy snad nestačilo ani na komparz. Což platí i o dalších filmových profesích. Bylo by zajímavé přečíst si nějakou analýzu, proč se tak vlastně stalo. A bylo by ještě zajímavější zkusit, co by se stalo, kdyby byla veškerá podpora filmové a televizní tvorbě úplně zastavena.

Sobota 7. ledna

Emir Kusturica: „Pravoslavný svět slavil vánoce…Vezměte si třeba Rock´n´Roll nebo film nebo i parní lokomotivu. To vše vzniklo v našem světě, který má kořeny v moudrosti starých Řeků a lásce křesťanů. I když už dnešní svět vnímáme čím dál víc ateisticky, toto vše vzniklo v naší kultuře a nepřišlo to z islámu. Stejně tak jako řada dalších dobrých věcí, kterým naše křesťanská společnost dala vzniknout. Radujme se tedy!“

Neděle 8. ledna

Ten Obama snad bude škodit opravdu až do úplného konce. Například já mám tu smůlu, že mě kvůli němu facebook zablokoval. Ale bylo to užitečné aspoň kvůli tomu, že se ukázalo, jak strašní rasisti jsou úředníci korporace Facebook. Fotomontáže, kde je Trump zobrazen jako opičák, ty facebooku nevadí, protože všichni vědí, že Trump je běloch a tudíž jej nikdo nemůže za opici pokládat. Obama je oproti tomu černoch a to podle úředníků Facebook Corporation znamená… nebudu to raději říkat nahlas.

A jak to vidím já? Za prvé. Barack Hussain Obama sice hraje roli černocha, ale rasově ani kulturně černoch není. Jeho matka byla úplná běloška a byl vychováván v prostředí bílé smetánky. Za druhé. I kdyby úplným černochem byl, neznamenalo by to, že je tím méně lidský. A taky by to neznamenalo, že o něm nemůžeme vtipkovat. Za třetí. Barack Obama je zlý nenávistný a zbabělý ubožák. Strávil celý dosavadní život tím, že se snažil zničit vlastní zemi a vlastní civilizaci. Zasloužil by minimálně doživotní vězení. Posmívat se mu je to absolutně to nejmenší… 

hampl

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 765,- Kč
Vybráno 39.32%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 43 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 4,97 out of 5)
Loading...