TYDEN
18.4.2016
Kategorie: Společnost

Co týden dal a Hampl napsal: O pomoci islamistům, metaforách a svobodě

Sdílejte článek:

PETR HAMPL 18|04|2016

Pondělí  11. dubna

Pan europoslanec Zdechovský pokračuje ve své cestě “Ode zdi ke zdi – abych se zalíbil každému”. Tentokrát s nápadem, že máme příchozím islamistům poskytovat psychologickou terapii za účelem vyléčení traumatu vzniklého tím, že to u nás není tak krásné, jak si představovali. Jde tím na ruku neziskovkám, které se to snaží realizovat na účet daňových poplatníků.

Připomínám, že nejlepší terapií je tvrdá práce a přinucení k pravidelnému dennímu režimu – časně vstávat, mýt se studenou vodou… a ani minuta volného času. Což není názor jen můj, ale mnoha renomovaných psychologů.

Reakce poslance Zdechovského: „Pane Hampl, pokud jste takový hlupák, že nedokážete sledovat někoho na sociálních sítích, tak se nevyjadřujte. Žádným islamistům jsem pomoc nechtěl dávat, ale například ženě, kterou islamisté znásilnili a zabili jejího manžela a děti ano! Ale to byste musel někdy u Vašich výlevů přemýšlet a to je možná důvod, proč s Vámi nikdo nechce spolupracovat!“

Odpověď Petra Hampla: Takže, pane poslanče, cituji z vašeho článku: “Dennodenně můžeme v televizi vídat tisícihlavé davy běženců, ale málo už víme o tom, co tito uprchlíci zažili během cesty, resp. jak je to poznamenalo na jejich psychice a obecně duševním zdraví….Kapitolu samu pro sebe představují běženci, kteří od nového domova v Evropě očekávali mnohem více a nyní zažívají obrovské zklamaní.”

Úterý 12. dubna

Poučení z kauzy iráckých křesťanů. Už NIKDY NIKDYNIKDY nebrat dospělé muže. Bez ohledu vyznání, sociální situace atd.

Je to i důležitý humánní princip. Kdyby v naší zemi došlo k nějaké strašlivé pohromě, chtěl bych, aby se do bezpečí dostala má žena a děti. A kdyby bylo další volné místo, poslal bych spíš sousedovy děti než sebe.

Středa 13. dubna

Státní moc se odjakživa snažila potlačovat určité myšlenky. Ale nikdy tomu nebylo tak, že by potlačovala způsob jejich vyjadřování. Pokud se nesmí používat metafory (a brzy přijde na řadu humor), je docela dobře myslitelné, že bude následovat zakazování určitých výrazů obličeje, zvyšování hlasu, používání ironického tónu atd. Připadá vám nemožné, že by někdo mohl stanout před soudem na základě znaleckého posudku, že měl ve tváři “xenofobní úsměšek”? V zemi, kde vás mohou vzít do vazby na základě znaleckého posudku, že zdánlivě neškodné tvrzení je škodlivé “v kontextu osobnosti obžalované” to až tak nepravděpodobné není.

Čtvrtek 14. dubna

Hamplovo TEMPO opět i v textové verzi. Říkám v něm mimo jiné: “V klidných a bezpečných dobách má smysl dávat víc peněz na umění. V nebezpečných dobách spíš na to, co vede k posílení obranyschopnosti. A teď se zdá, že potřebujeme spíš dobrou fyzickou kondici a schopnost zacházet se zbraněmi než dovedné zacházení s hudebními nástroji.”

Hamplovo TEMPO – 12. díl

Pátek 15. dubna

Skvělý postřeh od Béatrice Hekaté Radosa “V devadesátkách největším přečinem bílého muže z pohledu feministek bylo sexuální obtěžvání. Dnes největší přečin bílého muže je, pokud sexuální obtěžování kritizuje.”

Byl jsem nedávno na kafi s jednou významnou pražskou intelektuálkou a zeptal jsem se jí, zda by se dokázala podívat do očí rodičům dívky, která byla znásilněna a zabita imigrantem. Odpověděla rozhodným “ano!”.

Až tak daleko jde nenávist k vlastním spoluobčanům.

Blog Bílý muž je vždycky parchant si můžete přečíst zde.

Sobota 16. dubna

Z dnešní úvahy o tom, jak multikulturalisté oživili nacistický koncept “podčlověka.”

Pokud vám připadá, že přeháním, tak si pusťte video proti xenofobům, které natočili rakouští kamarádi českého Hate free. Krev xenofobů cáká proudem, vnitřnosti se trhají, kosti se lámou, lebka se bortí… Jak je možné, že taková drastická hrůza může být volně propagována? Protože na obrazovce jsou zabíjeni jen „podlidé“. Na jejich bolesti nezáleží, jejich život nemá hodnotu žádnou nebo dokonce zápornou. Tak přemýšlejí současní imigrační aktivisté.

Neděle 17. dubna

Když jsem ještě vedl diskuze s členy Strany svobodných občanů, tvrdili mi, že pokud bychom omezili šíření islámu, ohrozili bychom tím občanské svobody. Oponoval jsem, že je to naopak. Pokud tady budeme islám tolerovat, začne se naše státní správa chovat despoticky a začne likvidovat občanské svobody.

Takže na čí slova dochází? Jsou občanské svobody obyvatel evropských zemí likvidovány v důsledku přehnaného boje proti islámu nebo naopak v důsledku toho, že se byrokracie snaží usnadnit expanzi islámských komunit?

hampl

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 100,00 Kč
Vybráno 17.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 36 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...