TYDEN
27.8.2018
Kategorie: Společnost

Co týden dal a Hampl napsal: Noví normalizátoři

Loading...
Sdílejte článek:

PETR HAMPL

Pondělí 20. Srpna

“Bratrská pomoc Řecku” má na tamní ekonomiku stejný dopad jako první světová válka. Dopad na životní úroveň je ještě dramatičtější.
Kdyby k nim “pouze” vpadly bratrské armády a následovala normalizace, byli by na tom lépe.
Od nás to není až tolik vidět. Ale v roce 1968 to podle sovětského tisku taky vypadlo, že se Čechoslovákům vlastně pomáhá.

Úterý 21. Srpna

Obávám se, že nás dnes čeká den pro silné žaludky:
Kolaboranti, kteří vítají nové invazní hordy, budou kurážně kritizovat invazi, která proběhl v době jejich prarodičů.
Ubožáci, kteří se plazí před centrálou imperia, si budou vybíjet komplexy nadávkami na již zaniklé imperium.
Zbabělci, které zalezou při prvním náznaku nespokojenosti vrchnosti, budou spílat prezidentovi.
Prostě hnus. Už, aby to bylo za námi.

Středa 22. Srpna

Kavárna, pro kterou dosud byla národní suverenita přežitkem, ji objevila jako zásadní hodnotu. Schválně, jak dlouho jim to vydrží.

Čtvrtek 23. Srpna

Cesta k vyšším mzdám a celkově lepším pracovním místům nevede přes stávky ani regulace, ale přes změnu struktury ekonomiky. Dokud bude tak obrovská část hospodářství patřit cizincům, kteří sem budou dávat práci s nízkou přidanou hodnotou, budou na tom čeští pracující špatně.

Pátek 24. Srpna

Na dotaz MF Dnes o “nenávisti na sociálních sítích” jsem odpověděl asi něco trochu jiného, než ode mne slečna redaktorka očekávala:
Poznámkám na sociálních sítích se přikládá příliš velká důležitost. Je tendence domnívat se, že nepřátelské poznámky by mohly postupně přerůst ve fyzické napadání. Ve skutečnosti ale nejsou žádné takové případy známy. V hospodě je možné, aby lidé na někoho nadávali, a poté se zvedli a šli mu „rozbít hubu.“ Na sociálních sítích se to nestává. Obávám se, že pozornost věnovaná této oblasti je dána spíše tím, kolik různých „think tanků“ a čerpačů dotací se na ní živí.

Sobota 25. Srpna

Z knihy Prolomení hradeb:
Islamisté již infiltrovali ozbrojené síly evropských zemí, takže mají přístup ke zbraním a prvotřídnímu výcviku. Ve Francii tvoří 20% ozbrojených sil muslimové. Čísla z Německa nebyla publikována, nicméně už v roce 2012 byl zahájen program s cílem nabrat do Bundeswehru co nejvíce muslimů. Poslední údaje hovoří o tom, že v německé armádě jsou desítky extrémistů podezřelých z toho, že chtějí použít armádní zbraně proti nevěřícím. Gateston Institut nedávno publikoval dokumenty, z nichž vyplývá, že každý 30. rakouský voják se odmítá podřídit nevěřícímu veliteli, a nechává si od imáma schvalovat, co může dělat a co nikoliv. Do toho přichází každých pár měsíců zpráva, že byl v nějaké mešitě odhalen sklad zbraní.
Zkrátka, islámská strana se chystá na otevřenou válku, strana Západu nikoliv. Navíc je v těsném sousedství islamistický režim Turecka s největší armádou v regionu, výborně ozbrojenou. To nejlepší, v co mohou Evropané doufat, je tedy uhájení některých území v rámci islamizované Evropy. Ani oddálení bojů není něčím, na čem by mohla strana Západu vydělat. Převaha islámských dobyvatelů s časem poroste.

Neděle 26. Srpna

Facebok zrušil skupinu Naštvané matky. Není to jen záležitost politická, ale taky podnikatelská. Naštvané matky jsou i nakladatelství a sociální sítě jsou pro ně klíčovým propagačním kanálem. Korporace prostě likviduje soukromý byznys a žádné zákony pro ni neplatí.
Před časem bylo oprávněné pobouření kolem případu, kdy Agrofert zlikvidoval úrodu nějakému drobnému farmáři. Tehdy to bylo vykládáno jako estébácký móres Andreje Babiše. Ve skutečnosti to bylo standardní korporátní jednání. Když pustíte do kurníku lišku, nepřežijí to slepice. Když pustíte do ekonomiky korporace, nepřežijí to soukromé firmy a zmizí i občanské svobody.
Teď si všimněte, že spousta zuřivých bojovníků proti Andreji Babišovi bude jednání Facebooku schvalovat. Kdyby si AB změnil příjmení na Babish a svou skupinu přejmenoval na Agrofert Corporation, budou z něj hýkat nadšením.

 

hampl

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2020: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Koubský 500,- Kč, Jiří Nováček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Pavel Janeček 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, ing. Jiří Lechner 800,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Josef Malý 250,- Kč, MUDr. Jiří Roh 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Mario Valent 484,78 Kč (20 eur)


Celkem za měsíc: 12 479,78 Kč
Vybráno 35.65%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 48 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 4,68 out of 5)
Loading...
loading...
Loading...

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.