TYDEN
3.4.2018
Kategorie: Společnost

Co týden dal a Hampl napsal: Nóbl hnus

Sdílejte článek:

PETR HAMPL

Pondělí 26. března

Mgr. David Pavlorek, který na filosofické fakultě vede inkviziční kampaň proti mé knize Prolomení hradeb a dosáhl jejího odstranění z některých pultů, sám nedokončil doktorská studia, žádnou knihu nenapsal (Prolomení hradeb je moje třetí), a kritizovanou knihu nečetl.
Tak až zase uslyšíte o těch lepších a vzdělaných lidech, co se tak liší od těch údajně chudých, nevzdělaných a zakomplexovaných Zemanových voličů, vzpomeňte si na tohoto příslušníka “intelektuální elity”, kterého studenti pražské Filosofické fakulty zvolili jako svého zástupce. To je, panečku, úroveň!

Úterý 27. března

Martin Konvička naprosto výstižně o Divadle na provázku: „Jenže útlak křesťanů v islámských zemí je realita, znásilňovací “epidemie” na současném západě je realita, otroctví v subsaharské Africe je realita, exmuslimky žijící na permanentním útěku jsou realita. Husa na provázku tančí na tělech znásilněných a zbitých obětí, posmívá se jejich utrpení. Je to stejné, jako hailovat v Osvětimi, nebo se smát tělesně postiženým, nebo nemohoucím. Je to hnus, pro který nemám slov.“
Zase znovu se potvrzuje, že ti, kdo nás chtějí převychovávat, sami představují to nejodpornější morální bahno, jaké naše civilizace zplodila.

Středa 28. března

Za Husáka se vyprávěl následující vtip. Vymysleli vědecký komunismus komunisté nebo vědci? Komunisté! Protože vědci by to nejdřív vyzkoušeli na zvířatech. Dnes konečně žijeme v režimu, který své nápady nejdřív vyzkouší. Jenže těmi zvířaty jsme my!
Tak mě napadá, co takhle vyzkoušet ještě něco jiného? Co třeba zavést opatření, že každý, kdo byl poškozen nějakým blbým vládním opatřením, může přijít do poslanecké sněmovny, senátu, na úřad vlády či libovolné ministerstvo a že tam může vrazit pár facek každému, koho potká. Možná je to špatný nápad, ale nejdřív ho musíme vyzkoušet.

Čtvrtek 29. března

V listopadu 1989 lidé odmítli husákovský režim. Ve volbách v 1992 pak ještě razantněji odmítli havlismus. Strana Občanské hnutí, v jejíž kampani se Havel intenzivně angažoval a kterou masivně prosazovala tehdejší veřejnoprávní televize, se ani nedostala do Parlamentu. Václav Havel měl zůstat prezidentem s dekorativní rolí, jenže porušil všechny sliby a pomocí intrik postupně dostal své stoupence na klíčová místa ve státní správě, médiích, univerzitách a politických stranách. Fakticky provedl takový tichý nenápadný puč. Tady bylo skutečné ohrožení demokracie.

Pátek 30. března

Copak někomu ještě záleží, kdo je ministrem čeho? Znají lidé vůbec jejich jména? Možná si někdo vybaví, že je tam nějaký detektivkový herec, co jeho manželka obdivuje africké samce, a možná si někdo vzpomene na trochu neobvykle působící lesbičku… ale jinak? To je téma pro experty a politology. Normální lidé se o to nezajímají, protože vědí, že dopad na jejich životy je velice malý až žádný. Natož aby se zajímali, jestli na těch ministerstvech sedí s důvěrou, či bez důvěry.

Sobota 31. března

Hrdinské příběhy jsou důležité mimo jiné proto, že když občas přijdou hodně těžké časy a přežití národa či civilizace je v ohrožení, ta vyprávění lidem pomůžou přepnout do jiného způsobu myšlení a jiného způsobu jednání. Do myšlení a jednání patetického, heroického, houževnatého a vybaveného ochotou přinášet oběti. Lid, který není takového přepnutí schopen, ten nedokáže přežít. A pro lidi, kteří nevyrůstali s hrdinskými příběhy, je to přepnutí ještě mnohem obtížnější než pro ostatní. Zůstává pak jen běžná mentalita každodenního života „to se prostě stává, že je nějaké etnikum nahrazeno. Hlavně, aby nám neomezili dotace.“ Výsledkem pak je současná honorace, která se učí arabsky a tvrdí, že islamizace „není hrozba, ale příležitost“. Příležitost něco vykšeftovat s novými pány.

Neděle 1. dubna

Právě jsem objednal dotisk knihy Prolomení hradeb. Čekal jsem, že se bude prodávat, ale že to bude víc než 100 výtisků denně, s tím jsem nepočítal.
Někteří mě podezírají, že jsem panu Pavlorkovi za jeho cenzurní zásah zaplatil. Na mou duši ne. Termín „užitečný idiot“ tak dochází naplnění.

hampl

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2020: *****

Vladimír Pospíšil 800,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jiří Sika 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 12 771,00 Kč
Vybráno 36.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 83 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (40 votes, average: 4,98 out of 5)
Loading...
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.